70 ADET GARANTİ Girişimci ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

Makale içindeki Temel Başlıklar

Günümüz teknoloji çağında yaşamanın verdiği sonuç olarak yapılabilecek çok sayıda karlı iş bulunmaktadır. Girişimciler için ilham kaynağı olacak yetmiş farklı iş fikirleri, hali hazırda işletme sahibi kişilere de avantajlı bir fırsat sunuyor. Daha verimli bir süreç için, ürün yenilemek, marka yüzüne yenilikler getirmek, dijital çağa ayak uydurmak ve yeni bir ürün icat etmek için nasıl bir yol izlendiğini, örneklerden yola çıkarak kendi kariyer hedefinizi planlayabilirsiniz. Ciddi oranlarda para kazanma hamleleri yapabilirsiniz.

Başarılı yeni iş fikirleri düşünce aşamasından çıkıp uygulama sürecine nasıl geçildiği, ne gibi kademelerden geçildiğini anlatan bu yazıda kendinize örnek alabileceğiniz çok farklı kategoride iş fikirleri bulunmaktadır. Finansal başarı sağlamış girişimcilerin yer aldığı iş fikirleri farklı konu başlıklarından meydana gelir. Bazı iş fikirleri eski senelerde hayata geçirilmiş olsa bile yenilik getirilen birçok ürünün nasıl başarı kazandığı anlatılmaktadır.

İyi Kazanım ile Fark Yaratan İş Fikirlerinde İnovasyon Düşünce

Diğer iş fikirlerinden farklı olarak inovasyon düşünce ile hayal gücünün birleşimi, başarılı iş fikrini doğurur. Bu da sonuç olarak iyi kazanmayı, kazanımlarda değeri yükselmiş yatırım sürecini başlatır.

Geleceğin favori işleri her yıl farklılık gösterse bile daha önce başarılı olmuş iş fikirleri önemini kaybettirmiyor. Elde edilmiş olan gelirin sonraki aylarda üçe beşe hatta on kat yükselmesiyle, günümüz en karlı iş fikirleri popülaritesini koruyor, birçok girişimci bu yolda ilerlemeye devam ediyor.

70 Adet Girişimci, Yeni ve En karlı İş Fikirlerinin Listesi;

 1. Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak
 2. istiridye Mantarı Yetiştiriciliği Yapmak
 3. Reishi mantarı yetiştiriciligi yapma
 4. Yarasa Gübresi satarak para kazanma
 5. Çiçekçi Dükkanı Açma Fikri
 6. Catering Hizmeti Verme
 7. Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapımı
 8. Takı Tasarımı Yapma
 9. Oto Kurtarıcı İşi Yapma
 10. Yaşam Koçluğu Yapmak
 11. Bayan-Erkek Üzerine Butik Açma
 12. Fotoğraf Stüdyosu Açmak
 13. Yumurta Üretimi Yapmak
 14. Çay Ocağı Açmak
 15. Evden Eve Taşımacılık Yapmak
 16. Network Marketing
 17. Balık Üretim Çiftliği Kurmak
 18. Balık Yumurtası Üretim Çiftliği Kurmak
 19. Okul Kantini Açmak
 20. Seyyar Satıcılık Yapmak
 21. Reklam Ajansı Açmak
 22. Çikolata Dükkanı Açmak
 23. Yoga ve Pilates Salonu Açmak
 24. Organizasyon Şirketi Kurmak
 25. Çocuk Aktivite Merkezi Açmak
 26. Meyve Suyu Barı – Vitamin bar Açmak
 27. Oto Yıkama Dükkanı Açmak
 28. Güzellik Salonu Açmak
 29. Etüt Merkezi Açmak
 30. Antika Dükkanı Açmak
 31. Dans Okulu Açmak
 32. Doğal-Organik Oyuncak Yapma Fikri
 33. Kreş-Gündüz Bakımevi Açmak
 34. Böcek Yetiştiriciliği Yapmak
 35. Kişiye özel Makyaj Hizmeti Vermek
 36. Salep Yetiştirme Fikri
 37. Rüzgar Enerjisi ile Elektirik Üretme
 38. Spa Merkezi Açma Fikri
 39. Fast food dükkanı açma fikri
 40. Dönerci Açma Fikri
 41. ÇigKöfteci Açma Fikri
 42. Evlilik Danışmanlığı ve İlişki Terapistliği Yapma
 43. Dikey Tarım Yapma Fikri
 44. Araba Şarj İstasyonları Oluşturma
 45. Güneşten Elektrik Üretme Fikri
 46. Robotik Kodlama Eğitimi Verme
 47. 3D Baskı Makinası Satışı Yapma
 48. Cep Telefonu Tamircisi Açma
 49. Mobil danışmanlık Hizmeti Verme
 50. Tercümanlık Ofisi Açma Fikri
 51. Gemi ve Helikopter Turizmi Yapma
 52. Chatbot (Sohbet Robotları) Tasarımları Yapma
 53. Drone Ticareti Yapma
 54. Forum Sitesi Açma
 55. Mobil Uygulama Yapma
 56. Jet Pack (Sırt Roketi) Kiralama Fikri
 57. Evde Yaşlı Bakım Hizmeti Verme
 58. 3d Yazıcılarla Ev İnşaatı Yapma
 59. Yoga ve Meditasyon Stüdyosu Açma
 60. Sanal İç Mimari Danışmanlığı Yapma
 61. Sanal Gerçeklikle Canlı Yayın Etkinlikleri
 62. Arkadaşlık Flört Uygulamaları Tasarlama
 63. Sürücü Kursu Açma
 64. Çağrı Merkezi Açma
 65. Radyo Kanalı Açma
 66. Aktar Dükkanı Açma
 67. Muz Serası ile Muz Üretimi Yapma
 68. E-Ticaret Sitesi Kurma
 69. Seo Eğitimi Verme
 70. Dijital Pazarlama Eğitimi verme
Solucan Gübresi Üretim Tesisi
Solucan Gübresi Üretim Tesisi

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak

Solucan gübresi üretim tesisi açmak iyi bir yatırım aracı ve iş fikri olabilir. Peki, bunu yapmak için neler gereklidir.

Solucan gübresi üretim tesisi nasıl kurulur

Solucanlar güneş ışığı karşısında dayanıklı canlılar değillerdir. Bu nedenle solucanların hayatta kalması adına kapalı bir alana ihtiyaç vardır. Hayatta kalabilecekleri ısı değeri ise 0 derece ve 40 derece arasındadır. Kabul gören, olması gereken ısı 20-29 derece arasıdır.

Kapalı alan sorunu çözüldükten sonraki ihtiyaç üretim havuzudur. Materyalleri değişiklik göstermekle birlikte metal olmaması gerekmekte, tahta veya sert plastik olması önerilmektedir.

Son olarak tabii ki solucana ihtiyaç vardır. Önerilen solucan türü hızlı üremesi ve gübresinin kaliteli olması sebebi ile kırmızı kaliforniyadır. Bir tesis açarken gerekli solucan miktarı aşağı yukarı 10.000- 100.00 arasında olmak ile birlikte gelecek zamanlarda elde bulunan solucan sayısı hızla artış göstermektedir.

Solucan Gübresi Üretim Tesisinin Giderleri

Her iş fikri ve yatırım gibi solucan gübresi tesisinin de bazı giderleri mevcut. Bunlar yukarıdan da anlaşılacağı üzere üretim tesisi, solucanların üretileceği üretim havuzları ve en başlarda solucan almaktır. Bu giderlerin üzerine bir de kurulan tesisin giderleri eklenmektedir. Bunlar da elektrik, su, kira gibi giderlerdir.

Bu işe başlamak isteyenlere maliyeti ciddi boyutlarda değişkenlik göstermektedir. Maliyet, kişinin ne kadar kapsamlı ve kaliteli bir iş yeri açmak istemesi ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Derme çatma bir yer sahibi iseniz, yani üretim tesisi olarak kullanabileceğiniz bir yer sahibiyseniz sizin için daha az maliyetli olabilir. Fakat bu işe sıfırdan başlamak ve her şeyin iyisinden olmasını iseniz gözünüzden 100.000 TL civarında bir miktarı çıkarmalısınız. Genel olarak maliyet kişinin istek ve durumuna göre 10.000 ve 100.000 TL arasında değişmektedir.

Solucan Gübresi Üretimi ile Para Kazanma

Her işte olduğu gibi solucan gübresi üretim tesisi kurmanın da bir getirisi vardır. Solucan gübresi toprakların da onarılması istendiğinden son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. Çiftçiler için de suni gübrenin yerini tutan solucan gübresinden küçük, ortalama tesislerde giderler çıktıktan sonra 5.000- 10.000 tl arası bir kazanç elde etmek mümkündür.

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği
İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Yapmak

İstiridye mantarı üretilirken çoğu zaman çadır kurulmaktadır. Fakat bu durum tercihe bağlı olduğundan dolayı çadır kurulması zorunlu bir durum değildir. İstiridye mantarı yetiştiriciliği için uygun ortamı sağlamak en önemli işlem olduğu için işe başlanmadan önce yapılması gereken uygun ortamı oluşturmaktır.

Genellikle kümes veya ahır gibi kapalı alanlarda üretimi gerçekleştiren istiridye mantarından yüksek ölçekte hasat elde edilebilmektedir. Kümes veya ahır imkanı olmayan kişilerin genellikle saksıya yöneldiği görülmektedir. Bu sebeple uygun nem ve düşük sıcaklık sağlandıktan sonra depo gibi nemli ortamların kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmemiştir.

İstiridye Mantarının Yetişeceği Ortam Nasıl Ve Nerede Olmalıdır

İlk olarak yerleşim alanlarının dışında olması gerekmektedir. Egzoz gibi kömür dumanı gibi veya insanların belirli belirsiz ortamlarından yayılan kimyasal kokular istiridye mantarının olumsuz yönde etkileneceği bir durumdur. Bu nedenlerden dolayı yerleşim yerlerinden uzak bir bölgede yetiştirilmesinde hasat zenginliği ve ürün kalitesi açısından büyük yarar bulunmaktadır.

Verimli bir hasat dönemi geçirebilmek için uzmanlarca tavsiye edilen elektrik ve su kesinlikle kesintiye uğratılmamalıdır. Aksi halde verilen emeğin karşılığını alamamak söz konusu olabilmektedir. Kesinlikle izolasyon ve ortamın ısı dengesi belirli bir ayarın altına veya üzerine çıkmamalıdır.

İstiridye Mantarı Üretim Çiftliğinde Çalışacak Eleman Nasıl Olmalıdır

İstiridye mantarı üretim çiftliğinde istihdam edilen elemanlar daha önce bu işte tecrübe sahibi olmalıdırlar veya birçok bilgi verilerek işin incelikleri öğretilmelidir. Aksi halde yanlış giden bir olayın önüne geçemedikleri için işletmenin sonunu dahi getirerek büyük zararlara neden olabilmektedirler. Bunun için istiridye mantarı üretim çiftliğinde çalışan elemanların kesinlikle iş tecrübesi veya iş hakkında yeterli bilgiye sahip olması gerekmektedir.

Daha önce tarım veya bahçıvanlık gibi işlerde başarı elde etmiş kişiler tarafından yetiştirilmesi uygun olarak görülmektedir. Bu sayede hasattan fire vermeden büyük ölçekte kâr elde edilebilmektedir.

İstiridye Mantarı Üretim Çiftliği Kurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir

Özellikle hasat ile elde edilen ürünün depolanması için gerekli ortam oluşturulmalıdır. Bunların yanı sıra istiridye mantarı üretim çiftliğini kurmadan önce pazar arayışları başlamalı ve birçok yer ile bağlant8ya geçilmelidir. Mantarın pazarlama ağı kurulaşa mantarın yetiştirilme şartları gösterilmelidir.

Reishi Mantarı Yetiştiriciliği Yapma
Reishi Mantarı Yetiştiriciliği Yapma

Reishi Mantarı Yetiştiriciliği Yapma

Uzak doğuda sıklık ile tercih edilen bir besin maddesi olan Reishi mantarı, son yıllarda ülkemizde de sıklık ile tercih edilen ve adı duyulan bir besin maddesidir. Tüketim açısından sağlık faktörüne hiçbir yan etkisi bulunmayan zehirsiz bir ürün olması ile beraber zengin protein içeriğine sahip bu mantarın belirli standartlar altında yetiştirilmesi gerekmektedir.

Uzak doğuda ruhsal gücün kaynağı olarak bilinen bu besin içeriği, sadece yemek olarak tüketilmemektedir. Aynı zamanda julyen doğranarak kurutulan Reishi çeşitleri ile demleme çay da üretilmektedir. Hazma faydası yapılan araştırmalara göre kanıtlanmıştır.

Reishi Mantarının Faydaları

Çin ‘de 2000 yılından beri kullanılan bir mantar olan Reishi, birçok farklı ülkede yapılan klinik araştırmalara göre bitkisel içerikte olması ile beraber net olarak belirgin bir sağlık problemine fayda sağlamış değildir.

Yetiştiricilikte Dikkat edilmesi Gereken Hususlar

Yukarıda da bahsedilen bu mantar çeşidinin kişilerin sağlık açısından hem çay hem de yüksek proteinli besinler içerebilmesi ve doğal büyüme evresini gözleyebilmek için uygun şartlar ve yetiştirilme şartları bulunmaktadır.

 1. Öncelikle bir mantarın yetişmesi gereken toprak nemli olmalıdır.
 2. Bu bitki sporofit bir bitki olduğu için, yetişme ortamının da bu koşullar uygun yaratılması gerekir.
 3. Kabaca oval ve kırmızı renge sahip zengin lif içerikli Reishi, toprak olarak da tezek içeren zengin mineralli topraklarda nemlendirilerek büyütülmesi gerekir.
 4. Zaman zaman fermantasyon da yapabilen bu içeriğin kapalı alanlarda ayın belli günleri havalandırılması gerekmektedir.
 5. Ülkemizde yeni bir meslek dalı olan Reishi mantar yetiştiriciliği, sektöre yeni adım atacak girişimciler için maliyet olarak uygun tesisler kurabilecekleri ve kazançlarının yüksek olacağı bir meslek çeşididir.
 6. Sporlu bir canlı olan bu bitkinin üremesi de yapısında yer alan sporları aracılığı ile gerçekleşir. Bu nedenle bu besini üretmek isteyen üreticilerin saha çalışanlarının sporla üreme koşullarını sağlamaları gerekmektedir.

Reishi Mantarı Üretim Maliyetleri

Yeni bir meslek çeşidi olan reishi mantar yetiştiriciliğinde uygun tesisler kurmak, ürünü doğru yetiştirmek üretmek ve pazarlamak gerekir. Bu nedenle kurulacak tesislerin en uygun koşullarda hazırlanması gerekir. Maliyet olarak üreticinin alan büyüklüğü önem arz eder.

Yarasa Gübresi Satarak Para Kazanma
Yarasa Gübresi Satarak Para Kazanma

Yarasa Gübresi Satarak Para Kazanma

Geçmişten bugüne dek ülkemiz topraklarında insanlarımız tarım ve hayvancılık işleriyle uğraş vererek geçimlerini sağlamaktadır. Üzerinde yaşıyor olduğumuz toprakların ne kadar bereketli ve ne kadar candan olduğunu bilmekteyiz. Ülkemizin dört bir yanında yetiştirilen meyveler, sebzeler, bakliyatlar ve gıda ürünleri hem sınırlarımız dahilinde tüketilmekte hem de başka ülkelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ihraç edilmektedir.

Yedi adet yaşam bölgesi olduğunu hesaba kattığımızda her bir bölgemizde kendine has meyve, sebzeler ve gıda ürünleri yer almaktayken, üzerinde yaşıyor olduğumuz toprakların ne kadar bereketli ve canlı olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle deniz veya akarsuları içinde barındıran bölgelerde bu canlılığın daha fazla şekilde hissedildiği görülmektedir.

Son dönemlerde geliştirilen ve hala daha gelişiminin devam ettiği bilinen GAP projesi de yine ülkemiz toprakları içerisinde diğer bölgelere nazaran daha kurak bölgeler olarak bilinen tarım yerlerini de canlandırabilmek amacıyla bu proje geliştirilmiştir. Topraklarımıza ne kadar hizmet ediyor isek o da bize içinde tüm benliğiyle mahsullerini vermektedir. Bu yüzden topraklarımızın kıymetini bilmeliyiz.

Toprağın En Sevdiği Gübre: Yarasa Gübresi

Toprağın daha verimli ve canlı mahsuller verebilmesi adına günümüzde birçok gübre çeşidi kullanılmaktayken bunların arasından son dönemlerde bir geçim kaynağı olarak da görülen yarasa gübresinin varlığını hepimiz duymaktayız. Yüzde yüz organik ve bitkilere verdiği canlılık ile bilinen yarasa gübresi, kokusuz ve tuz içermeyen bir yapı bulunmaktadır.

Bu denli yararlı ve faydasıyla ünlenen bir gübre çeşidinin olması ülkemiz topraklarına birçok yönde olumlu etkilerde bulunmaktadır. Bitkilerin büyümesinde işe yarayan birçok elementi içinde barındıran yarasa gübresi, ince ve kırılan kumlu topraklarda su ve besin değerlerinin düşmemesine yardımcı olurken aynı zamanda sıkı topraklarda ise havalanabilmesini ve toprağın suyu içerisinde tutabilmesini sağlamasıyla doku ve yapısında iyileştirmeler yapmaktadır.

Yarasa Gübresi Ticareti

Diğer gübrelere nazaran az kullanımıyla birlikte maksimum faydalar sağlayan yarasa gübresi, son dönemlerde internet aracılığıyla müşterilerine ulaşmaktadır. Kilo bazında hesaplandığında 15-17 tl gibi miktardan satışa sunulan yarasa gübresi, birçok toptancı tarafından da üreticilerden toplanmaktadır.

Katı, sıvı ve granül halde satılan ve bu haller içerisinde talep gören bu gübre çeşidi, ısıl ortamda muhafaza edilerek korunmaktadır. Son dönemlerde parlak iş alanları arasında gösterilen ve gün geçtikçe de talebininin arttığı düşünüldüğünde yapılabilecek iş fikirleri arasından yarasa gübresi satışını eklemek yanlış olmayacaktır.

Çiçekçi Dükkanı Açma Fikri
Çiçekçi Dükkanı Açma Fikri

Çiçekçi Dükkanı Açma Fikri

Bir çiçekçi dükkanı açmanın ve bu alanda başarılı olmanın en önemli etkeni açılacak dükkanın konumudur. Çiçekçi dükkanları genelde herkesin görebileceği ve kalabalık ve uğrak yerlerde bulunur. Bu nedende dolayı her daim mevcut satışın korunması ve uğrak alan oluşturulması gereklidir. İyi ve işlek bir konumda bulunan çiçekçiler diğerlerin çok daha fazla kar elde etmektedir.

Bir diğer öneri olarak özel günlere kesinlikle hazırlıklı olunmalıdır. Anneler günü, sevgililer günü ya da babalar günü gibi özel günlerde çok fazla sipariş alınması olasıdır. Fazla sipariş fazla yoğunluk demektir. Bu yoğunluğun kesinlikle önlenmesi gerekir. Alınan siparişlerin hızlı bir şekilde teslim edilmesi açısından bazı gerekli önlemler alınmalıdır. Örneğin sadece bu günlerde kullanılmak için daha fazla motor kiralanabilir. Kiralanan motorların kullanan birisini bulmak adına günlük eleman bulunabilir.

Tüm bunlar gereksiz gibi görünse de aslında müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından çok önemlidir. Bu tarz bir hizmeti veremeyen çok sayıda çiçekçi vardır. Bunun sağlanması durumunda bu özel gün dışındaki günlerde de müşteriler her daim bu çiçekçiden sipariş vermeye devam ederler.

Çiçekçi açmak genel anlamda karlı bir meslektir. Bunun sağlanması adına reklam vermek çok ama çok önemlidir. Çiçekçi dükkanının burada bulunduğuna dair pek çok gerekli iş vardır. Örneğin bir reklam panosu bu işin bir kısmını her halükarda kolay bir şekilde görecektir. Dükkanın konumunda göre koyulacak pano da değişebilir. Dükkanın bulunduğu sokağın girişi bu iş için en iyi alan olabilir. Ayrıca çiçekçi dükkanı olduğunun belirtilmesi de gereklidir. Bu bağlamda bazı çiçekler ya da minyatür çiçekler dükkanın önüne konulabilir. Bu çiçek satın almak isteyen müşterilerin her daim dikkatini çekebilir. Bu yüzden kolay bir şekilde reklam da yapılabilir.

Sonuç olarak çiçekçi dükkanı açmak gerçekten kolay ve karlı bir iş haline gelebilir. bunun için bazı püf noktalar gerçekleştirenler kolay yoldan para kazancı sağlanabilir. Özel günlere dikkat etmek çok ama çok önemlidir. Bu günlerde kazanılan müşteri memnuniyeti diğer günlerde de kazanç olarak geri dönüş yapar. Bu vizyona sahip olanlar çok fazla kar elde edebilir.

Catering Hizmeti Verme
Catering Hizmeti Verme

Catering Hizmeti Verme

Bir olayın planlanması ve organize edilmesi sıkıcı bir iştir, çünkü onunla ilgili tam dikkat gerektiren çok sayıda yön vardır ve ayrıca herhangi bir etkinliğin en önemli yönlerinden biri catering hizmetidir. Bir etkinlik planlamanın büyük bir kısmı, katılımcılarınız için olmasını istediğiniz yiyeceklerin etrafında döner.

Bir etkinlikte kaç kişi için yiyecek hazırlamanız gerektiğini ve hangi yiyeceklerin servis edileceğine karar verme süreci yeterince zordur, ancak daha sonra yiyecekleri hazırlamak ve servis etmek zorunda kalmak işleri daha stresli hale getirebilir. Bu, catering şirketlerini etkinlikler için çok önemli kılan şeydir.

İkram Neden Önemlidir

Herhangi bir olayın veya partinin büyük bir kısmı yiyecek etrafında döndüğü için yemek servisi önemlidir. Konuklarınıza sunduğunuz yiyecekler etkinliğinizi daha kaliteli bir hale getirebilir veya bozabilir. Bu nedenle bir catering şirketine yatırım yapmak en iyi yoldur. Deneyimli bir catering şirketi kiralamak sadece zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda lezzetli yiyecek ve kaliteli hizmet sunarak omuzlarınızdan büyük bir yük çıkarır.

Catering Şirketi Ne Yapar

Catering şirketi müşteriler için kaliteli yiyecek ve içeceklerin hazırlanması, teslimatı ve sunumunu içeren çeşitli catering hizmetleri sunar. Ayrıca etkinlik dekorasyonları, masalar, sandalyeler, müzik ve ışıklandırmanın ayarlanması ve temizlenmesi gibi ek hizmetler de sunar. Ayrıca, herhangi bir etkinliğe heyecan verici ve unutulmaz bir ek olan gıda kamyonları sunar. Tam donanımlı catering hizmeti, seçim yapabileceğiniz çeşitli kişiselleştirilmiş menü seçenekleri, yiyecek hazırlama ve yemek ayarlama, yardımcı olacak profesyonel personel ve etkinlik sonrası temizlik hizmetini içerir.

Herhangi bir etkinlik veya parti için yiyecek hazırlama, teslim etme ve sunma hizmeti verilir. Bununla birlikte, uzman bir catering hizmeti seçtiğinizde, masa, dekorasyon, aydınlatma, müzik ve daha pek çok hizmetin yanı sıra endişelenmeden sizi rahatlatmak ve keyfini çıkarmanıza izin vermek için olay sonrası temizlik hizmetleri gibi çeşitli hizmetler de sunulur. Kapsamlı bir catering hizmeti veren şirketler düğün ikramları, ofis ikramları, kurumsal ikramlar, gurme ikramlar, restoran ikramları, anıt ikramları, küçük parti ikramları, Noel ikramları, yeni yıl ikramları ve doğum günü için de hizmet verir.

Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapımı
Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapımı

Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapımı

Ülkemizde şehirleşmenin başlaması ve büyükşehirlerin yoğunluğu başlamasıyla birlikte insanların doğadan uzaklaşmaya başlıyor olması maalesef kabul edilemez bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok büyükşehirde şehirleşmenin siteler veya apartman dairelerine dönüşümü doğa ve bahçelere olan özlemimizi arttırırken, yeşillikten ve güzelliklerden yavaş yavaş uzaklaşmamıza sebep olmaktadır.

Tatillerde veya boş zaman dilimlerinde insanların doğaya özgü alanlara hücum ediyor olması da bu yüzden şaşırılacak dönemi geçmiş bulunmakta. Trafiğin, karmaşanın ve yorucu alanların aksine insanı dinginleştiren doğa, bağ bahçe alanlarımız gün geçtikçe azalmakta olduğunu görmekteyiz.

Böylesine büyük bir uzaklaşmanın ardına da insanların doğaya gitmekten ise doğayı evlerine getirebilme çabaları da son dönemlerde yaygınlaşan bir alan olduğu görülmektedir. Bu sebep ile son dönemlerde adı çokça zikredilen, internet siteleri ve sosyal medyada da sıkça rastladığımız teraryum ve minyatür bahçe yapımında bahsedeceğiz.

Doğayı Evinizde Hissedin

Bahçeli bir eviniz veya kolayca ulaşabileceğiniz bir doğa, bağ ve bahçe gibi ulaşacağınız bir alan yoksa dikkatinizi buraya alabiliriz. Doğa olan özlemimizi bir nebze de olsa azaltacağını düşündüğümüz ve son dönemde sıkça karşımıza çıkan teraryum ve minyatür bahçe yapımı, evimizin bir köşesinde baktığımızda içimizi rahatlatmaya yarayacak cinsten bir alan olarak görülmektedir.

Kavanoz veya akvaryumların içerisinde oluşturulan eko sistemlere teraryum adı verilmektedir. Yapımı ve bakımı açısından göründüğü kadar kolay olmadığı bilinse de evinizin estetiğini arttırabilecek bir yapıya sahip olan teraryum, oluşturduğunuz mini bir doğa dünyasını içinde barındırmaktadır.

Teraryum ve Minyatür Bahçe Nasıl Yapılır

Estetiği ile evinize farklı ortam oluşturabileceğini düşündüğümüz teraryum ve minyatür bahçe yapımı biraz zorlayıcı olsa da sonrasında güzel bir ortama ev sahipliği yapabilmeyi sizlere vaad ediyor. Evinizde kullanmadığını herhangi bir kavanoz ve geometri şekillerdeki cam fanusların içerisine bu minyatür dünyayı dizayn edebilirsiniz. Kullanacağınız kavanoz, fanus ve akvaryumun boyutuna göre içinde yetiştireceğiniz bitkilere seçmek önemli bir noktadır.

Zira seçtiğiniz bitki fanusun içerisinde büyük bir yer kaplıyorsa istediğiniz estetiği oradan almanız çok mümkün olmayabilir. Fanusunuzun altına toprak veya çakıl taşlarından güzel bir zemin yaparak, içerisine yerleştirmeyi arzuladığınız bitkiyi dikebilirsiniz.

Daha sonrasında tamamen sizin veya ailenizin isteğine bağlı olarak fanusunuzun içerisine objeler yerleştirebilirsiniz. Figür veya objeleri istediğiniz yerlere konumlandırdıktan sonra da evinizin herhangi bir köşesine bu minyatür bahçenizi konumlandırarak estetiğinize farklı güzellikler katabilirsiniz.

Takı Tasarımı Yapma
Takı Tasarımı Yapma

Takı Tasarımı Yapma

İş arayan kişilerin garanti bir iş bulma düşünceleri sonucunda ortaya çıkan bir sektör takı tasarımı yapmadır. Bu iş sektörü kişilerin kolaylıkla belirli modellere oluşturarak takı modelleri ortaya çıkarmasıdır. Bu anlamda sosyal ağlardan yardım alarak takı modelleri arasında inceleme yapılıp ürün meydana getirilebilir.

İhtiyaç olan ürünler boncuk, misina ip, dekoratif taşlar, bağlama aparatları gibi kolay bulunabilir ve yüksek ücret çıkarmayacak ürünlerdir. Burada ürünün fiyatı kişinin alacağı malzemelere bağlı olarak artar veya azalır. Takı tasarımı modeli yapmak için bir el becerisi gerektirmez. Bu sayede erkek, kadın veya çocuklar bu sektörü tercih edebilir.

Ürün oluşturma açısından talep eden bir yetkili varsa istenilen modeller fotoğraf yardımı ile fikir sahibi olmayı sağlar. Renk uyumu ve yapılacak olan üründe işçilik kısmı dikkat edilmesi gereken temel noktalardan biridir. İp düğüm yerlerinin görünmemesi, taşların uyumsuzu olmaması gerekir. Bu durumlar meydana geldiği taktirde alıcı ürünü almaktan vazgeçebilir. İşçilik ve model konusunda sorun yaşanıyorsa birkaç eğitim videosu izleyerek bu sorun çözülebilir.

Satıcı bulmak bu sektör için kolaydır. Hatta bazı satıcılarla anlaşma yapıldığı zaman size temel malzemeleri göndererek sadece işçilik yapmanızı isteyebilir. Bu anlaşmalarda model oluşturma aşamasına gerek kalmaz. Çünkü sabit bir ürün üzerinden işçilik yapılması beklenir. Ödeme noktasında satıcı ile iletişim kurarak bir anlaşma yapılmalıdır.

Örnek olarak ödemenin bir kısmının ürün teslimi öncesi alınıp geriye kalan kısmı içinde ürün teslimi sırasında olarak anlaşma yapılabilir. Ürünü kendiniz tasarlayıp satmak istiyorsanız bu anlamda alıcı bulma işlemi karşınıza çıkacaktır. Sosyal medyalarda satış yapmak bu anlamda doğru bir hamle olur. Çünkü sadece bulunan ile veya çevreye bağlı olmadan herkesin görebileceği ve beğenen kullanıcıların sipariş oluşturma imkanı sağlayarak kazancı arttırma şansı ortaya çıkmış olur.

Bu platformlarda ödeme işlemlerini havale gibi bankacılık sistemlerinden tercih edebilirsiniz. Genel olarak değerlendirildiği zaman bilgi birikimi veya deneyim gerektirmeden sadece birkaç ücretsiz eğitim videosu izleyerek bir iş imkanı sağlayan takı tasarım sektöründe kazanç oranı tamamen kişinin el hızına ve teslimatta yapacağı ürün adetine göre şekillenerek kazanç sağlamaktadır.

Oto Kurtarıcı İşi Yapma
Oto Kurtarıcı İşi Yapma

Oto Kurtarıcı İşi Yapma

Ülkemizde ve diğer birçok ülkelerde trafik ile ilgili sorunlar çığ büyümekte ve büyüme de devam etmektedir. Bireylerin araçlara olan hassasiyeti ve gün geçtikçe her haneye ait bir ya da bir kaç aracın mevcut olması bu denli araç trafiğinin en etkili sebeplerinde bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle gün içerisinde işe giriş ve işten çıkış saat dilimi aralarında ortaya çıkan trafik yoğunluğu bu tezin en büyük kanıtı olarak görülmektedir.

Araçların trafiğe çıkışı ve trafikte oluşturmuş oldukları yoğunluğu hesaba kattığımızda bunun akabinde gelebilecek sorunları göz ardı etmemek doğru olacaktır. Zira trafikte yer alan araç sayısı arttıkça trafik içerisinde çıkan sorunlar, tartışmalar kazalar ve hatta bir çoğunun ölümle sonuçlanıyor olması ne denli bir sorunu teşkil ettiğini görmemizi sağlamaktadır.

Sorunları Ortadan Kaldıran Çözümler

Ne yazık ki trafik yoğunluğunu ve akabinde ortaya çıkan sorunları tam anlamıyla ortadan kaldırmak çok mümkün gözükmediği aşikar şekilde karşımızda durmakta. Fakat buna rağmen bu yoğunluğu ortaya çıkan sorunlara ilişkin devletin ve devlet kurumlarının eş güdümlü şekilde verdiği çabaların karşılığını da alabilme umudu içerisindeyiz.

Özellikle sürücülerin dikkat etmeleri gerektiği kurallara riayet etmemeleri ve araçlarının bakımlarında hassasiyet göstermemeleri trafik yoğunluğu ile birlikte sorunlara güç veren etkenler olarak sayılabilmektedir. Yoğunluğun olduğu ve kurallar dikkat edilmeyen bölgelerin bir çoğunda kaza ile sonuçlanan senaryoları duymaktayız.

Araç Trafiğinin İş Kolu: Oto Kurtarıcı İşi Yapma

Trafik yoğunluğunun ve akabinde gelen sorunların bu denli büyük bir alanı kapsaması aynı zamanda farklı iş kollarının da kapısı açmaktadır. Bunların başında gelen iş kollarından birisi de oto kurtarıcı iş yapmaktadır.

Yaşam Koçluğu Yapmak
Yaşam Koçluğu Yapmak

Yaşam Koçluğu Yapmak

Kendini keşfetme yolculuklarında herkesin yardıma ihtiyacı olabilir. Hedefiniz daha emin olmak ya da bir tutku projesinde tatmin bulmak olsun, A noktasından (bir hedef belirleyerek) B noktasına (aslında devam etmek ve bu hedefe ulaşmak) nasıl ulaşacağınızı anlamak oldukça zor olabilir.

Yaşam koçu devreye girer. Terapist gibi, yaşam koçu da güçlü ve zayıf yönlerinizi belirlemenize ve sizi geride tutan engellerin üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek kişidir. Ancak kimi görmeniz gerektiği sorunlarınıza ve neyi başarmayı umduğunuza bağlıdır.

Bir Yaşam Koçu Ne Yapar

Bir spor koçunun ne yaptığını biliyorsunuz: Bir bireyin veya takımın bir hedef (kazanma) belirlemesine yardımcı oluyorlar ve sonra o kişi veya grup için bir plan geliştiriyorlar. Oldukça açık ve aynı şey yaşam koçluğu için de geçerli. Yaşam koçluğu şu anda neler olduğuna, bir kişinin ne istediğine ve bu boşluğun nasıl aşılabileceğine odaklanıyor.

Koçluk, insanların hayatlarındaki engelleri belirlemelerine yardımcı olmak, motivasyon bulmalarına yardımcı olmak ve değişime karşı herhangi bir direnci belirlemekle ilgilidir. Yaşam koçu geniş bir terimdir. Ayrıca iş koçları, yönetici koçları, liderlik koçları ve sağlık koçları da bulabilirsiniz, ancak bir yaşam koçu genel olarak geleceğinizi düşündüğünüzde yardımcı olur.

Tavsiye vermek bir yaşam koçunun rolü değildir. Yaşam koçluğu insanların kendi iç bilgeliğine bağlanma sürecini kolaylaştırmak ve eylemleri ve bu bağlantı noktasından sonraki adımlar hakkında seçimler yapmaktır. Bu anlamda, bir koç tarafsız bir beyin fırtınası ortağıdır.

Yaşam Koçu’nun Bir Terapistten Farkı Nedir

Koçluk terapötik olabilir fakat terapi ve yaşam koçluğu arasında farklılıklar vardır. Koçluk eyleme yönelikken, terapi içgörü odaklıdır. Yaşam koçluğu seansları daha doğrudan olma eğilimindedir. Akılda tutulması gereken önemli şey, ikisinin örtüşmemesi ve bir yaşam koçunun klinik sorunları ele almamasıdır. Harika bir yaşam koçu koçluğun sınırlarını bilecek ve klinik çalışmaya ihtiyaç duyulursa ve ne zaman gerekli olursa sizi bir terapiste yönlendirecektir.

Bir yaşam koçu bir ofis veya bir evin dışında çalışabilir ve hatta müşterilerini telefonla yönetebilir. Telefonla koçluk yapmak, yaşam koçunun yaşadıkları ülke veya şehirden bağımsız olarak müşterileriyle çalışmasına izin verme avantajına sahiptir.

Bayan-Erkek Üzerine Butik Açma
Bayan-Erkek Üzerine Butik Açma

Bayan-Erkek Üzerine Butik Açma

İnsanların temel ihtiyaçların her zaman devam edebilecek biri iş ağıdır. Bu iş ağına sahip olan kişilerde devamını sürdürmeleri takdirinde kazançlarını eş değerli şekilde arttırabilir. Gıda, barınma, giyinme gibi temel ihtiyacın dayanağı insandır. İnsan bu dünyada var oldukça bu ihtiyaçlar her daim karşılanmaya mecbur bir durumdur.

Bu ihtiyaçların her geçen gün farklılaştığı ve kapitalizmin insanların zihninde oluşturmuş olduğu farklılık hissini göz önüne aldığımızda temel ihtiyaçlar sürekli değişen ama daima da gelişen bir yapıda olacağı görülmektedir. İnsan doyumunu sağlayabilmek için onun ihtiyaçları giderebilmek ve farklı bir şeye ihtiyacı olmaması sağlamaktır. Günümüz koşullarında hiçbir insan ihtiyaçlarıyla ilgili maksimum doyum kazanamadığı düşünüldüğünde her daim bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla talep yoğunluğu bulunacaktır.

Bu yüzden bilinmelidir ki insanın temel ihtiyaçlarını karşılayan firmalar bazı şeylerde yolsuzluk yapmadıkları takdirde sektörlerinde süreklilik arz eden bir yapıda konumlandırılacaktır. Bu konumlandırmaları iş alanındaki gelişimimize yansıttığımızda ise insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir sektörde yer almak bize önemli kazançlar sağlayabilir. Bu yazımızda bayan-erkek üzerine butik mağazası açma fikrini ele alacağız.

İhtiyaç Gideren Her Firma Ayakta Durur

Çalışmayı arzuladığınız, pazarını ve hedef kitlesini araştırdığınız iş kolunda yapabileceklerinizi bir taslak haline getirebilirsiniz. Oluşturduğunuz bu taslak size doğru yolu gösterecektir. Bir butik açma fikri işinizi günün koşullarına göre kurguladığınız şekilde sizi sektörün içerisinde var edebilir. Ürün ağınız, butiğinizin konumu ve işleyiş anlayışınız doğru kurgulanmış ise sizin girişiminiz değer kazanmış demektir.

Bayan-Erkek Üzerine Butik Açma

Öncelikle perakende sektörü günümüzde oldukça büyük bir yoğunluğa sahiptir. Bu sektörde büyük rakiplerinizin olduğunu unutmamanız yaptığınız işteki atacağınız adımları gerçekçi şekilde atabilmenize yardımcı olur.

Butiğinizin hedef kitlesini belirledikten sonra ona göre dizayn etmeniz ve ürün ağınızın o hedef kitleye hitap etmesi müşteri ile olan ilişkinizin güçlendirmenize yardım olur. Ayrıca hedef kitlenizin size rahatça ulaşabileceği bir konum butiğinizin olması da size ekstra fayda sağlar. Maliyet açısında butiğinizin büyüklüğüne göre maliyet farklılığı olsa da bir miktar meblayı en başta harcamanız ve sabırla markanızın tanınmasını beklemelisiniz.

Ayrıca günümüz koşullarına ayak uydurabilmeniz açısından butiğinizde satışa sunduğunuz ürünleri bir web sitesi aracılığıyla ya da sosyal medya mecralarında bir sayfa oluşturarak da hedef kitlenize ulaşma fırsatı elde edebilirsiniz.

Fotoğraf Stüdyosu Açmak
Fotoğraf Stüdyosu Açmak

Fotoğraf Stüdyosu Açmak

Her insanın kendine dair hobileri, etkilendiği çevre ve takip ettiği bir alan vardır. Bir alanda kendinizi yetenekli buluyorsanız ya da kendinizi geliştire bileceğinize inanıyorsanız, o alanla alakalı hobi olarak kullanımından bir tık daha öteye geçiş yapabilirsiniz. İnsan sevdiği ve takip ettiği alanla alakalı bir iş ile uğraşıyorsa ortaya çıkaracağı çalışmalar oldukça keyifli ve kalite olması olasılığı yüksektir.

Günlük yaşantınız içerisinde belki hiç farkında olmadan yapıyor olduğunuz şeyleri diğer insanlar bir iş kolu olarak yapıyor olabilir. Eğer bundan haberdar değilseniz internet sitelerinde tutkunuza veya yapabildiğinizin şeyler ile ilgili iş kollarını takip edebilir ve kendinizi bir iş kolu ile ilgili geliştirebilirsiniz. Bu yazımızdaki iş kolu ise çoğu insanın cep telefonu ve fotoğraf makinesi ile yapmış olduğu bir iş kolunu içine alan fotoğraf stüdyosu açmak ya da diğer bir deyişle fotoğrafçılık uğraşmaktır.

Fotoğraf Stüdyosu işletme Fikri

Birçok iş kolu gibi fotoğraf stüdyosu işletimi de insanlara tarafından maliyetli ve bir o kadar özel yetenekler isteyen işmiş gibi görünse de çoğunun aksine birçok eğitim kuruluşunun bu alanla alakalı eğitimlerine katılıp fotoğrafçılık sertifikası ile bir stüdyo açabileceğini bilmemesi aslında bu durumun görünenden daha da kolay şekilde yapılabileceğini gösteriyor.

Fotoğraf alanıyla ilgileniyor iseniz ve kendinizde bu konuda bir yetenek ve estetik buluyorsanız, bu alanda gelişim sağlamanız oldukça kolay ve basit yollara sahiptir. Bu iş fikrine sadık kalarak yeteneklerinizi geliştirip bu işe atılmak ile birlikte de sevdiğiniz ve yapmak zevk aldığınız bir alanına girmek de size ekstra değerler katacaktır.

Fotoğraf Stüdyosu Açmak

Düşünülenin aksine çok fazla yatırım gerektirmeyen, ekipmanlarının fazla bir maddiyata sahip olunmadan da alınabileceği fotoğraf stüdyosu işi, araştırmanın, eğitimin ve biraz deneyim sahibi olmanın akabinde yapabileceğiniz iş kollarından bir tanesidir. Bu işi yapabilmek için profesyonel olmanızı gerektiren bir durum asla yok.

Sadece yapmanız gereken şeyler, kendinizi gelişime kapatmamak olacaktır. İşinizi layıkıyla yapabilecek bir kameraya, kameranızı taşıyabilecek kapasiteye sahip bir tripoda ve diğer stüdyo ekipmanlarına sahip olduğunuzda stüdyonuzu rahatlıkla açabilirsiniz.

Para kazancı açısından yapacaklarınıza bağlı olarak değişken gösteren bir yapı olsa da orta düzeyli bir iş kolu olarak rahatlıkla geçiminizi sağlayabileceğiniz ve yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz bir stüdyoya kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Yumurta Üretimi Yapmak
Yumurta Üretimi Yapmak

Yumurta Üretimi Yapmak

Yumurta üretimi yapmak her gün birçok insanın uygulamaya geçirdiği bir yatırım ve iş fikridir.

Yumurta Üretimi Yapmak İçin Gerekenler

Yumurta üretimi yapabilmek için öncelikle bir tavuk çiftliği açmak gerekmektedir. Bu çiftlikler yatırımın boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Çiftlik konusu halledildikten sonra yeterli miktarda tavuk ve yem alınmalıdır. Tavuklar dışarıda yem yiyebilecekleri için onları diğer vahşi hayvanlardan koruyan çit benzeri oluşumlar da gerekmektedir.

Önemli nokta iyi yumurtlayan tavuklardan almaktan geçiyor. Bu seçimin dışında da bu işte başarılı olmak için tavuklar hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. Örnek verilecek olursa tavukların tüy dökme döneminde çoğu zaman yumurta vermediğini bilmezseniz mali hesaplarda karışıklık yaşayabilirsiniz.

Yumurta toplamada gerekli olacak iş gücünü bilin. Tavuk yumurtaları genellikle günde bir defa toplanırlar, bunun yanında o yumurtaların temizlenmesi de vardır. Bu sebepten tavuk çiftliğinin büyüklüğü ve içindeki tavuk sayısı ile birlikte gerekli iş gücünü bilmeniz büyük önem arz etmektedir.

Tavuk Üretiminin Maliyeti Nedir

Tavuk üretimi maliyeti istenen kapasiteden yumurtlayacak tavuğun türünden ve daha birçok nedenden değişiklik göstermektedir. Bunların arasında yem kalitesi olma ile birlikte kurulan çiftliğin materyali, iç ve dış malzemeleri ve kümes gibi maddeleri de ekleyebiliriz.

Eğer herhangi dış etmenler ile uğraşmak istemiyor ve direkt olarak bir üretim merkezine sahip olamak istiyor iseniz de buna göre satıcılar mevcuttur. Fiyatları tahmini bir şekilde söyleyecek olursak; 1.000 kapasiteye sahip yumurta üretim merkezleri 70 bin lira civarlarında olup, eğer daha büyük kapasiteye sahip bir yer isteniyor ise 3.000 kapasiteye sahip üretim merkezleri yaklaşık olarak 210.000 liradan satışa çıkarılabiliyor.

Genel Olarak Yumurta Üretmek

Hemen hemen herkesin tükettiği bir besin olan yumurtayı iş fırsatı olarak görmek çok da zararlı olmayacaktır. Fakat her iş kolu gibi yumurta üretim merkezi açmanın da kendi zorlukları bulunmaktadır. Eğer bir fikir sahibi olmadan, maliyeti ve getirisini hesaplayacak duruma bulunmadan girmek istiyor iseniz daha detaylı bir araştırma yapmak sizin lehinize olacaktır. Konu hakkında yeterli bilgiye sahipseniz sizler için çok güzel bir gelir kapısı oluşturabileceğini de söylemeliyiz.

Çay Ocağı Açmak
Çay Ocağı Açmak

Çay Ocağı Açmak

Yaşamımız içerisinde her geçen gün yeni bir iş kolu dünyamıza giriş yapıyor olsa da bazı iş kolları geçmişten günümüze dek konumunu sağlam şekilde tutmaya devam etmektedir. Bireylerin iş alanları ilgili arayışlarını düşündüğümüzde şayet garanti olarak görmek istedikleri iş fikirlerine sahip olmak istiyorlarsa, geçmişten bugüne kadar kendisini korumuş olan iş kollarına da başvurma ihtimallerini düşünmelerini tavsiye edebiliriz.

Zira herkes tarafından bilinmeyen iş kolları her ne kadar avantajlı ihtimalleri içerisinde barındırsa da kendisini kanıtlamış ve sürekli olarak talep gören bir iş kolunun avantajı ve kazancı diğerlerine nazaran daha garanti olarak görülmektedir.

Ülkemizde geleneklere ve göreneklere ne kadar daha bağlı kalınacağını bilinmese de halen daha konumunu sağlam olarak tutan bu tür iş kollarına talep yoğun şekilde devam etmektedir. Bu sebepledir ki geçmişten günümüze kadar hala daha iş alanını başka iş kollarına kaptırmayan işleri de fikirlerimiz arasına dahil etmek yanlış olmayacaktır.

Ülkemizdeki Çay Kültürünün Gücü

Her ne kadar kafelerin ülkemizde yoğunlaştığı ve her geçen gün de daha da fazlalaştığı bilinse de çay kültürünün kendi içerisinde büyüttüğü kahvehaneler ve çay ocakları varlıklarını da hala daha güçlü şekilde hissettirmektedir.

Ülkemizdeki insanların zihninde yer alan çay kültürünün yansıması olarak faaliyetlerini yürüten ve iş alanı olarak da garanti bir kazanç kapısı olarak bilinen çay ocakları, talepleri karşılamaya devam etmektedir. Konsept olarak kafelere nazaran daha basit ve bir o kadar da masrafsız olan çay ocakları, çayın ön planda tutulduğu bir satış noktası olarak bilinmektedir.

Çay Ocağı Açma Fikri

Yukarıda da bahsini geçirdiğimiz şekilde benzer iş kollarına nazaran daha külfetsiz ve sermaye açısından oldukça makul miktarlara yapılabilecek olan çay ocağı işi, ana ürününü çay olmasıyla bilikte küçük bir işletme ile rahatlıkla yapılabilir iş koludur.

Talebin olduğu her alanda arzında olabileceğini düşündüğümüzde esnafın ve işlek bir konumun içerisinde açılabilecek bir çay ocağı, kolay ve rahat bir şekilde işini yürüterek güzel miktarlara sahip olabilme olanağını size sağlar. İş gücü olarak da çok büyük çabalar gerektirmeyen çay ocağı işi, garanti iş fikirleri arasından en ön sıralara yazılabilir niteliğe sahip olduğu düşünülebilir.

Evden Eve Taşımacılık Yapmak

Evden eve taşımacılık yapmak iyi bir yatırım fikri olabilir. Peki, bu fikri gerçekleştirmek için nelere ihtiyaç vardır

Evden Eve Taşımacılık Yapmak İçin Gerekenler

Bu işi yapmak için öncelikle sahip olunması gereken şey ulaştırma bakanlığı tarafından sağlanan K belgesidir. Bu belge ile birlikte nasıl bir taşımacılık şirketi profili oluşturmak istediğinizi de bilmelisiniz. Yani ileri seviye ve daha fazla yatırım gerektiren bir taşıma şirketi mi, yoksa daha küçük yatırımlarla ilerlemek isteyen bir taşımacılık şirketi mi kuracaksınız öncelikle buna karar verilmeli. K belgesi kendi arasındaki dallara firma büyüklüğüne göre ayrılmaktadır.

Bir başka gereklilik ise nakliye için uygun araçlar bulundurmaktır. Taşıma yapacağınız evler arasında büyük bir iş yüklenen araçları iyi seçmeniz sizin için iyi bir adım olacaktır.

İş gücünü de başka bir gereklilik olarak adlandırabiliriz. Bu işi tek kişinin yapması neredeyse imkansız olduğu için kendinize iş gücünü sağlayacak elemanlar almak zorunda kalacaksınız.

Taşımacılık İşinde İyi Olmak İçin Gerekenler

İnsanlar evlerini taşırken fazla stres olabilirler. Bunun nedeni genellikle eşyalarının gerekli özeni gösterilerek taşınmayacağını düşünmeleridir. Eğer siz ve çalışanlarınız bir taşıma şirketi olarak eşyalara verdiğiniz önemi yeterince ön plana çıkarır iseniz bu işte iyi olmak için ilk adımı atmış olacaksınız.

Bu işte iyi olmak için yapılabilecek bir başka şey ise hızdır. Bir ev taşınması ne kadar hızlı biterse başka bir eve o kadar hızlı gidilir. Bu da daha fazla kazanç anlamında gelir. Tabii ki hız ile birlikte gerekli özeni göstermekte gereklidir. Zira ne kadar hızlı olunursa olunsun hiç kimse eşyalarını kırık bir halde görmek istemez.

Ücret Nasıl Hesaplanmalı

Fazla rekabetçi bir yapıya sahip olan taşımacılık sektöründe ücret hesaplama son derece önem arz etmektedir. Fiyat belirlemeden önce bu işin yapılacağı şehir, semt ve mahallede daha önce verilmiş olan taşımacılık fiyatları iyice araştırılmalı, buna göre bir fiyat belirlenmelidir. Diğerlerinden çok yüksek bir fiyat veriyor ve aradaki fiyat farkı ile orantılı olarak kalite vaat edemiyor iseniz bu işte başarılı olma olasılığınız düşük bir hale gelecektir.

Network Marketing

Her firma faaliyet göstermiş olduğu sektörde en yukarılarda olmak ister. Her firma rakiplerinin gücünü alt etmek, onlardan daha kaliteli ve daha bilinir olmak ister. Ve her firma rakiplerine oranla bu sektörde daha çok yer almak ve gücünü sağlam şekilde hissettirmek ister. Bu sayılan durumları başaran, kendi misyonunda ve vizyonunda her zaman bulunduran ve çabası veren firmalar, şuan da herkes tarafından bilinen, insanlar tarafından ürün veya hizmetinden birçok kez faydalanan firmalar olarak sektörlerinin öncüsü konumunda yerlerini almaktadır.

Firmaların bu denli güçlü bir konumda yer almaları bu konumlarının sağlam şekilde korumalarındaki en büyük neden yeniliklere her daim açık olmaları ve çalışmalarında, yapmış oldukları işlerde uygulamalarının bir göstergesi olarak karşılığı almaktadır.

Bir iş alanında vermiş olduğunuz hizmet her geçen gün sizden farklı özelliklere sahip olmanızı, kendinizi her daim geliştirmenizi ve yeniliklere açık olan bir firma olmanızı ister. Bu istekleri karşıladığınız takdirde ise bilinen ve sektörünün güçlü isimlerinde birisi olma fırsatını yakalarsınız. Bu yüzden size sunulan veya sizden talep edilen yeniliklere çalışmalarınızda yer açın.

İş Ağınızı Genişletin!

Günümüzde internetin ve sosyal medyanın ne kadar yoğun kullandığını her gün farklı istatistikler ile görmekteyiz. Bununla birlikte iş alanının da yavaş yavaş bu alanı da içine aldığını ve hedef kitlelerine kolayca ulaşabilecekleri bir alana sahip olma fırsatı yakaladıklarının da farkındayız.

Öngörülü ve talepleri dikkate alan firmalar, internet ve sosyal medyaya da işlerini taşıyarak ekstra faydalara sahip olmaktadırlar. Sizde internet ve sosyal medya alanını kullanarak, bu alanda işini geliştirip ağınızı genişletebilirsiniz.

Network Marketing Nasıl Yapılır

İş ağınızın genişlemesine önemli derecelerde katkı sunan, internetin ve sosyal medyanın gücünü işinizde görebileceğiniz bir alan olan networking marketing, insanların sizinle birlikte belirli paylar ve kazançlar sağlayarak işinizi çalışmalarınızı yürütebilmesini, büyütebilmesini ve size daha fazla paralar kazandırabilmesi olanağı sunmaktadır. Geçmişte bu konuda bazı kötü örnekler yer alsa da günümüz koşullarının en değerli geniş iş ağlarını içinde barındıran networking marketing nedir nasıl yapılır başlığında tüm detayları aktardık, hem işinizin gelişimine hem de kazancınızın artmasına olanak sağlamaktadır.

Balık üretim Çiftliği Kurmak

Her insan içinde bulunduğu iş hayatında başarılı olmak ister. Her insan yaptığı işi severek o işte uzman karakterini doldurmak ister. Ama en önemlisi de her insan yaptığı işten hayatını düzende götürebilecek miktarları kazanmak ister. İşte bunları bilen ve içinde hisseden birey girişimci ruhu beyninde beslemeye başlamış demektir. Eğer işinizden memnun değilseniz veya herhangi bir işte çalışmıyor ama kendinize ait, tabiri caiz ise kendi işinin patronu olmayı arzuluyorsanız yapabileceğiniz iş alanları araştırmaya başlamalısınız.

Bu bölümde öncelik yeteneklerinizi göz önünde bulundurarak araştırmanızı gerçekleştirdiğiniz takdirde emin olun ki önünüze güzel fikirler gelmeye başlar. İş hayatında her daim risk vardır ve iş insanı riski minimum seviyelere düşürerek önüne gelen fırsatları değerlendirmek ile yükümlüdür. Bu yüzden girişimci ruhunu içinizde beslediğiniz her an önünüze sunulan fırsatlardan bilginiz olur ve onları kullanabilirsiniz. Bu yazımızda balık üretim çiftliği kurmanın girişimcilik açısından öneminden sizlere bahsedeceğiz.

üretim Her Zaman Kazandırır!

Öncelikle şunu bilmek gerekir ki üretim kısa vadede ya da uzun vadede size kazanç sağlar. Çünkü üretilen yer talep de olur. Balık üretim çiftliği kurmak bu işteki kazançlarınız ön plana alınarak yapılabilecek seçkin işlerden bir tanesidir. Zira pazarı bildiğiniz ve pazarlamasını yapabileceğiniz bir iş ağı size büyük kazanç sağlayabilir.

Son dönemlerde balık yetiştiriciliği ile ilgili ülkemizde birçok teknolojinin kullandığı bilinmekteyken bu işi yapabilecek girişimcilerin sayıları oldukça fazla olmadığı görülmektedir. Zahmetli ama bir o kadar da kazanç sağlayabilen balık yetiştiriciliği, bakanlıklara sunduğunuz balık çiftliği projenizin onayıyla birlikte başlamaktadır.

Balık üretim Çiftliği Nasıl Kurulur

Yaşadığımız ülkenin 3 tarafının denizlerle çevrili olduğunu hesap ettiğimizde balık yetiştiriciliği adına önemli bir ağa da sahip olduğumuzu bilmek bu alanda iş yapılabilmesinin önünde en büyük etkendir. Ülkemizde yaşayan insanların balık tüketimini sevmesi de bir etken iken, böylesine bir pazarda bu iş ile uğraşmak kazancınız önemli oranlarda arttırmaktadır.

Kurmak istediğiniz çiftliğin maliyeti sizi biraz korkutacak olsa bile devlet desteği ile tesisinizi kurabilir ve işinizi titiz ile yürütmeniz halinde en başta harcadığınız miktarın kat be katını kazanabilme ihtimalini oldukça yüksektir. Bu sebeple bu işi yapabilmeyi düşünüyorsanız hem bakanlıklardan hem de bu işin örneğini anlamak adına çevrenizdeki bu tür tesisleri ziyaret ederek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Balık Yumurtası Üretim Çiftliği Kurmak

Balık yumurtası olarak halk arasında bilinen ve üretim çiftliği bulunan havyar insan sağlığı açısından yüksek faydası bulunan bir besin içeriğidir. Bu anlamda düşünüldüğünde üretim olarak da oldukça bereketli olan bu balık yumurtasının sektöre yeni giren insanlar için de geliri oldukça iyidir.

Havyar Üretim Aşamaları

Balık yumurtası üretimi görünürden daha zor olmak ile birlikte günümüzde yapıldığı zaman da getirisi oldukça yüksek olan bir meslek çeşidi haline gelmiştir. Havyar, gastronomide her çeşit balık yumurtasına verilen isimdir. Üretimi yapılacak olan balıkların iri olması gerekir ki çıkacak olan havyarın da büyüklüğü besin içeriği açısından zengin olsun.

Havyar Üretiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Balık yumurtası üretiminde dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır:

 1. Balıkların öncelikle iri ve avlanma balığı olması gerekmektedir. Çünkü irilik besin içeriği açısından avlanma ise üretimin durmaması için o çeşitten her an bulunabilmesi içindir.
 2. Asya Avrupa ve Amerika kıtasında yukarıda bahsedilen iri çeşit balıklardan tam olarak 26 adet bulunmaktadır. Balık yumurtası çiftliği açmak isteyen sektöre yeni giren kimselerin bilmesi gerekir ki bu 26 farklı çeşit balıktan çiftlikte bulunması gerekir.
 3. Yumurtlama evresi oluşturulan yapay nehrin 2 ile 10 mt. derinliklerinde hızlı akıntılı bölgelerde ve 12-17 derece sıcaklıkta gerçekleşir. Bu nedenle havyar üretimi için gerekli fiziki şartların balık çiftliğinde edinilmesi gerekir.
 4. Balıklar kış aylarında derinlerde yaz aylarında oksijene daha yakın yüzeylerde tutulmalıdır. Bu nedenle balık yumurtası üretim saha çalışanlarının yemleme aşamasını bu derinlikler ve mevsim şartlarını göz önüne alarak yapmaları gerekmektedir.
 5. Balık yumurtası üretiminde her balık yumurtası aynı fiziki şartlarda büyümezler. Örneğin erkek balıklar 7-9 yaş aralığında 110 cm boyuta dişiler ise 8-14 yaş aralığında 120 cm boyuta ulaşabilmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere erkek balık yumurtası üretimim her açıdan çok daha karlıdır. Ve havyar yetiştiricileri bu faktörü göz önüne almalıdır.

Balık Yumurtası Çiftliği Üretim Maliyetleri

Maliyet olarak sistemlerin kurulmak istendiği alan, büyüklük ve sahada çalışacak işçilerin sayısına oran ile çok da yüksek bütçeye ihtiyaç duyurmadan açılabilir çiftlik seçenekleri bulunmaktadır. Tesislerin kazanları ve balıkların yaşam alanlarına göre de artı veya eksi bakiye oluşabilmektedir.

Okul Kantini Açmak

Günümüzdeki en karlı işlerin başında okullara kantin açmak geliyor. Okul kantinlerinin ekonomik açıdan kar etmesi için bir çok unsur bulunmaktadır. Okul kantinleri, oldukça fazla işletme açısından talep edilen yerler olarak bilinmektedir. Öyle ki bazı okul kantinlerine gelen talepleri adaletli bir şekilde sonuçlandırmak için ihaleler açılmaktadır.

Okul Kantinleri Nasıl Açılır

Okul kantinlerinin açılması için vergi kaydı gerekmektedir. Bir mali müşavir yardımı ile vergi ve sigorta kayıtlarının yapılmasının ardından gıda sertifikası ve ilgili birimlerden kantin işletebilme adına izinleri aldıktan sonra okul kantini işletme açılışları tamamlanır. Bunların yanı sıra okul kantinleri işletme açısından oldukça donanımlı ekipmanlara ihtiyaç duymaktadır.

Bu ekipmanlar uzun süre kullanışlı olduğu için yapılacak olan masraflar uzun vadeli olarak kullanılacak makinelere yatırım olarak değerlendirilmelidir. Ayrıca hammadde ve malzemelerin alınacağı firmalar son derece iyi seçilmelidir. Bu nedenle de kalıcı ve uzun vadeli ticari ilişkiler tesis edilmelidir.

Okul Kantini İşletmesinde Nelere Dikkat Edilmelidir

Okul kantinleri hizmet verdiği kurum ve kişiler nedeniyle sıkı denetime tabii tutulan yerlerdir. Okul kantini işletirken mutlaka belirlenen kurallara uygun hareket edilmelidir. Okul kantinlerinden kar elde edilebilmesi için dikkat edilmesi gereken malzeme kullanımının kararında olmasıdır.

Eksik malzeme kullanımı okul kantinlerinin müşterisi olan öğrenciler için olumsuz bir durum olarak değerlendirilir. Ancak fazla kullanımda işletmenin zarar etmesine yol açabilir. Tüm gramajların belirlenmesi ve buna uygun ürünlerin tercih edilmesi kar oranında önemli bir artışa neden olabilir.

Okul Kantininden Kar Elde Etmek

Okul kantinlerinden kar elde etmek için finansal hesaplamaların iyi yapılması gerekmektedir. Okul kantinleri müşteri potansiyeli belli yerlerdir. Okul kantinlerindeki en büyük avantaj müşteri garantili işletmeler olmasıdır. Müşterileri bellidir ve hizmet verdiği kurumun içerisinde herhangi bir rakibi bulunmamaktadır.

Bu şartlarda kar elde etmek oldukça kolay bir durum gibi gözükse ürün yelpazesinin geniş olmaması ve fiyatların ortalamadan yüksek olması kar oranlarına negatif bir şekilde yansıyabilir. Bu nedenle de okul kantinlerinden kar elde etmek için ürün stoklarının geniş olması ve fiyatların ortalama seviyelerde tutulması gerekmektedir. Ayrıca okul kantinleri açık alanlar olduğu için mutlaka hijyen kurallarına uyulması gerekmektedir.

Seyyar Satıcılık Yapmak

İyi bir kazanç sağlamak için yapılan seyyar satıcılık mesleği eski yıllardan günümüze kadar hala herkes tarafından bilinen bir meslektir. Her mesleğin zorluğu olduğu gibi seyyar satıcılık mesleğinin de zor yanları vardır. Fakat ekonomik bunalım sebebiyle Türkiye’de birçok insan, seyyar satıcılık mesleğine doğru yönelmektedir. Genelde popüler meslekler arasında yer almayan seyyar satıcılık, daha çok tercih edilen mesleklerden kimi zaman daha fazla kazandırmaktadır.

Seyyar Satıcı Olmak için Yapılması Gerekenler

Eski yıllarda, bir disipline sahip olmayan ve herkesin icra edebileceği bir meslek iken günümüzde bu durum değişmiş durumdadır. Belediye Zabıta Müdürlüğü’nün belirlediği sınırlar çerçevesinde seyyar satıcılık izni verilmiş ve belediyeler tarafından denetim altına alınmıştır. Bu durumda hazırladıkları belli başlı kurallar çerçevesinde talimatlar hazırlamışlardır. Belediyenin hazırladığı Seyyar Tezgah Ruhsatını aldığınız takdirde seyyar satıcılık işini yapabiliyorsunuz.

Konuma bağlı olarak yaşadığınız yerdeki bölgenin belediyesine giderek seyyar satıcılık mesleği ile ilgili bilgi almanız gerekir. Aksi takdirde bilmeden bir yasağı ihlal ederek işinizden olmanıza ve ceza almanıza neden olabilir.

Seyyar Satıcı Olmak için Hazırlanması Gereken Evraklar

Belediyelere başvurmadan önce hazırlanması gereken evrakların başında şunlar gelmektedir:

 1. TC kimlik belgesinin 1 adet fotokopisi
 2. 2 adet biyometrik çekilmiş vesikalık fotoğraf
 3. Hasta olmadığınızı belirten doktor onayından geçmiş sağlık raporu
 4. Aktif bir gelirinizin olmadığını gösteren sosyal güvenlik kurumundan alınmış belge
 5. Vergi dairesinden alınmış belgede vergi ile ilgisinin bulunmadığını gösteren doküman
 6. Gıda üretim izni ve gıda sicil belgelerinin çekilmiş fotokopileri ile asıllarının hazırlanması gerekmektedir.

Seyyar Satıcılar İçin Belirlenen Uyulması Gereken Kurallar

Seyyar satıcılık mesleğine yapan kişiler ruhsatı belediyeden aldıkları için belediyenin koyduğu kurallara riayet etmek durumundalar. Aksi takdirde yönergede yazan kurallara uyulmaz ise ruhsatın iptali gibi birçok yaptırım ile karşılaşabilirsiniz. Yönergede yazan kurallar işte şu şekildedir:

 1. Belediye Zabıta Müdürlüğünün belirlediği saatlerde ve alanlarda seyyar satıcılık işini yapabilirsiniz.
 2. Belediye tarafından seyyar satıcı işini yapacak kişiye tahsis edilmiş aracın dış görünümü ve niteliği ile oynamamanız gerekir.
 3. Tahsis edilen aracın bakım ve temizliğinin düzenli bir şekilde yapılması ve aracın bedelinin zamanında ödenmesi gerekir.
 4. İşi yaparken iş elbisesi giymenin yanı sıra temiz olmasına dikkat etmek.
 5. Yönetmelikte belirtilen gıda ürünleri ile araçta satılanla örtüşmesi.

Reklam Ajansı Açmak

Bir reklam ajansı başlatmak ilk bakışta gösterişli ve göz alıcı bir iş gibi görünüyor, ancak bir reklam ajansının başarısı büyük ölçüde müşterileriniz için sonuç verme yeteneğinize bağlıdır ve rekabet şiddetli olabilir. Yaratıcıysanız ve reklamcılık ve pazarlama deneyiminiz varsa, o zaman bir reklam ajansı başlatmak sizin için bir iş olabilir.

Neden Bir Reklam Ajansı Kurmalı

Bir reklam ajansı, müşteriler için reklam kampanyaları oluşturur, planlar ve uygular. Bazen pazarlama ve markalama ile ilgili başka hizmetler de sunarlar ve bazı reklam ajansları çevrimiçi reklamcılık veya sosyal medya reklamcılığı gibi belirli bir alanda uzmanlaşırlar. Birçok işletmenin son ekonomik gerilemede reklam bütçelerini azaltmasına rağmen, birçok şirket hala reklamın pazarlama karmasının önemli bir parçası olduğuna inanıyor ve hala aktif olarak reklam vermeye çalışıyor.

Bazıları, bu bütçe kesintilerinin aslında başlangıç ​​reklam ajansları için daha büyük oyunculara daha ucuz bir alternatif sağlayabilecek bir fırsat yarattığını iddia ediyor. Piyasada da genel bir değişiklik oldu, birçok şirket genellikle daha dost ve daha uzman bir hizmet sunan daha küçük uzman reklam ajanslarını kullanmayı tercih ediyor. Bir reklam ajansı nispeten düşük başlangıç ​​maliyetiyle başlatılabilir ve bu da onu yeni girişimciler için cazip hale getirir.

Hangi Becerilere ihtiyacım Olacak

Doğal olarak yaratıcı olacak ve reklamcılık ve pazarlama konusunda bir yetenek sahibi olacaksınız. Reklamcılığı anlamanız önemlidir, çünkü nihayetinde müşterileriniz reklamcılıkta uzmanlığınızı kullanmak için sizi işe alacaklardır. Sizden “her şeyi bilmenizi” bekleyecekler ve onlara yatırımlarından iyi getiri sağlamanız gerekecek. Birçok kişi, reklam veya pazarlama dünyasındaki diğer şirketler için çalıştıktan sonra kendi reklam ajanslarını kuruyor.

Eğer kendi başınıza başlıyorsanız, grafik tasarımcı olmaktan metin yazarına kadar çok yetenekli olmanız gerekir. Mükemmel iletişim ve organizasyon becerilerine ihtiyacınız olacak ve baskı altında çalışmanın tadını çıkaracaksınız çünkü müşterileriniz genellikle çok kısa sürelerde hizmet beklerler.

Başarının Anahtarları ve ilk Adımlar

Bir reklam ajansının müşterilerine nihai sonuçlar sunması beklenir. Bunu başarabilirseniz, potansiyel olarak müşterilerinizle uzun vadeli ilişkiler kurabilirsiniz. Müşterileriniz iyi, verimli hizmet beklemekte ve sizin piyasa hakkında çok bilgili olmanızı bekleyecek ve işinizi kısa süre içinde tamamlamanızı bekleyeceklerdir.

Diğer küçük reklam ajansları hakkında biraz araştırma yapın ve sundukları hizmetleri, çalışmalarının standardını öğrenin ve ücretlerini araştırın. Çok fazla deneyime sahip değilseniz, hizmetlerinizi işletmelere ücretsiz veya çok düşük bir oranda sunmanız gerekebilir.

Çikolata Dükkanı Açmak

Çikolata dükkanı açmak gıda dükkanı olduğundan dolayı satış yapamama ihtimali çok düşüktür. Bu nedenle yeni iş fikri arayan işsiz kişilerin tercihen çikolata dükkanı açmaları yerinde bir fikir olarak görülmektedir. Her zaman tatlılar arasında muhteşem bir yere sahip olan çikolata yoğun olarak tercih edilen ve beğenilen bir üründür.

Çikolata dükkanı açmak isteyen kişinin bu iş için herhangi bir özel beceriye sahip olunması gerekmemektedir. Bu sayede elinde yeterli sermayesi bulunan işsiz veya işinden memnun olmayan kişilerin denemesi tavsiye edilmektedir. Çikolata dükkanı açmak oldukça basit bir iş olarak görünse de her işin kendine göre zorlukları mevcuttur.

Gıda üzerine kurulan dükkanların bulundurması gereken belgeleri kesinlikle bulundurmalı ve bulunduğu ilin ilçesinin esnaf odasına kayıt yaptırması gerekmektedir. Ayrıca iş yeri yeme içme üzerine olduğu için her zaman temiz olması gerekmektedir.

Çikolata Dükkanı Açmak Nasıl Bir Fikir

İnsanlar çikolatayı genellikle beğenmesi bu sektörde vazgeçilmez bir artı olarak görülmektedir. Bu nedenle ağız tadına önem veren kişilerin vazgeçilmez uğrak yeri haline çok rahat bir şekilde gelebilmektedir.

Günümüzde dışarıdan bir şey almak veya yemek içmek moda haline gelmiştir. Bu nedenle çikolata dükkanı açmak doğru bir tespit olarak görülmektedir. Yeni nesil bir iş fikri olarak görülen çikolata dükkanı iş fikirleri arasında son derece beğenilen bir iş fikri olmuştur.

Çikolata Dükkanı Açmak Para Kazandırır mı

Yeni açılan bir iş yerinin düzenli bir ciroya sahip olabilmesi için ilk müşterilerine büyük oranda olumlu ve güler yüzle karşılaması gerekmektedir. Güler yüzlü karşılanan bir müşteri aldığı olumlu tepkiler sonucu bir daha ki sefere yine aynı yeri tercih etmektedir.

Bu sebeple çikolata dükkanında müşteri ile bizzat iletişime geçen elemanların kesinlikle çeki düzenli ve kişisel temizliklerine önem veren elemanlar olması gereklidir. Aynı zamanda güler yüzlü ve yatkın bir konuşma biçimi seçerek müşteriye yabancılık çektirmemelidirler.

Çikolata Dükkanı Nasıl Dizayn Edilmelidir

Müşterinin aklında kalabilen bir dizayn şekli ile dizayn edilmesi gerekmektedir. Klasik baştan savma yapılan bir dizayn ile müşteri çekmek zor olduğu için yeni bir dizayn benimseyerek özgün bir çalışma yapmak doğu bir yöntem olarak görülmektedir.

Yoga ve Pilates Salonu Açmak

Pilates ve Yoga Endüstrisi her yıl büyümeye devam ediyor ve gelecekte de büyümesi bekleniyor. Bu, sağlıklı yaşam deneyimi için hala artan bir talep olduğunu göstermektedir. Doğru pilates ekipmanı satın almaktan büyük açılışınızı planlamaya ve fiyatlandırmaya kadar, kendi salonunuzu açarken düşünülmesi gereken çok şey var.

iş Planı Oluşturmak

Hayattaki her şeyde olduğu gibi, ilk adım her zaman bir plan yapmaktır! Planlar her büyük işletmenin temelidir ve işletmenizin başarı yolunda kesin bir adımdır. Bir işletme sahibi olmayı hayal etmek takdire şayan, kısa bir iş planı oluşturmak bu hayali gerçeğe dönüştürmenin ilk adımıdır.

İdeal müşterileriniz kimler? Bununla ilgili ne kadar fazla bilgiye sahip olursanız, potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için o kadar donanımlı olursunuz. Belirlenmiş hedeflere sahip olmak, pazarlama planınızın oluşturulmasını kolaylaştıracaktır. Hem ölçülebilir hem de ulaşılabilir bazı hedefler belirlemeye çalışın. Bunu yapmak, sizin için en başarılı olanı izlemeyi çok daha kolay hale getirecektir, bu da gelecekte çok değerli olacaktır.

Doğru insanları işe Alın

Kuracağınız ekip salonunuzun imajının bir parçası olacaktır. Marka ve personelin kalitesi, programınızın sürdürülebilir başarısı için en önemli faktörlerden biridir. Pilates nüansları hassas ama çok önemlidir; eğitmenlerinizin müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için alıştırmaları adapte edebilmesi gerekir. Pilates eğitimine devam etmek için eğitmenlerinizi teşvik edin ve yardımcı olun.

Müşteri tabanınız genişledikçe, başka koçlara olan ihtiyaç da artacaktır. Bazı stüdyolar bu büyümeden yararlanmayı ve uzman personel yetiştirmeyi seçer. Belki de belirli bir grup insanla veya fiziksel koşullarla çalışma deneyimi olan birini arayabilirsiniz.

Yago ve Plates Fiyatları

Pilates stüdyoları, sağlık kulüpleri ve spor salonlarından daha küçük ve daha kişisel sınıflar sunma eğilimindedir ve tüm öğrencilere daha fazla ilgi gösterilmektedir. Bu, sınıfları için genellikle daha fazla ücret alabilecekleri anlamına gelir.

Konum, fiyatlandırmanızı da etkiler. Hizmetlerinizi rekabetçi bir şekilde fiyatlandırın. Birçok stüdyo ayrıca, daha cazip bir seçenek haline gelen müşteriler için sınıf başına maliyeti azaltan çoklu oturumlar için bir paket fırsatı sunar. Bazı stüdyolar, maliyetlere bağlı olarak, müşterilerin “satın almadan önce denemelerini” sağlayan ücretsiz veya indirimli bir ücret karşılığında hizmet sunar.

Organizasyon Şirketi Kurmak

Organizasyon şirketleri günümüz gelişen ekonomisi içerisinde büyük ölçekli bir yer tutmaktadır. Organizasyon şirketleri yaptıkları organizasyonlar öte bulundukları ofisler ile tanınmaktadır. Bunların yanı sıra organize edilecek işler için tecrübeli bir eleman gerekmektedir. İşi kuracak kişinin tecrübesi yok ise muhakkak işleri yerli yerinde organize edebilecek iş ahlakı gereği tecrübe sahibi ve çalışma ortamına ayak uyduran bir eleman kesinlikle gerekmektedir.

Organizasyon Şirketi için Ofis Bulmak

Türkiye’de bulunan organizasyon şirketleri ile rekabet içerisinde olabilmek için eşyaları yerine oturmuş ve eksiği olmayan lüks bir ofiste çalışmak gereklidir. Aksi halde organizasyon yaptıran işletmeler veya firmalar devamlı olarak çalışma talebinde bulunmayarak prestij ve kâr kaybına yol açılabilmektedir.

Organizasyon şirketleri açıldığı andan itibaren kâr elde edemeye bilirler bu durum iş sahibini kesinlikle korkutmamalıdır. Kendinden emin bir şekilde çalışan işletmeler asla olduğu yerde saymayarak büyüyerek gelişmektedirler.

Organizasyon işini Nereden Bulabilirim

Birçok reklam ağına reklam verilmesi ön şartlar arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra fiyatları diğer organizasyon şirketleri ile rekabet yapılabilmesi adına uygun tutmakta kesinlikle tercih edilebilme açısından büyük yarar vardır.

Neredeyse günümüzde bütün organizasyon şirketlerinin bir web sitesi bulunmaktadır. Etkin bir hizmet anlayışı ve kurumsal çalışma prensipleri olan bütün organizasyon şirketlerinin dolgun içeriklere sahip bir web sitesi vardır. Bu sebeple organizasyon şirketi açmaya karar vermiş kişinin ilk yapması gerekenler arasında web sitesi açmak yer almaktadır.

Organizasyon Şirketleri Nasıl Tanıtılır

Google, Facebook, İnstagram, YouTube dünyaca ünlü sosyal medya araçlarını ve arama motorlarının reklam bölümlerinden yararlanılarak oluşturulan reklamlar organizasyon şirketleri için en başarılı sonucu getiren tanının aracı olmaktadır. Bu nedenle internet ortamında gelişme göstermek bir organizasyon şirketi için vazgeçilmez tanıtım dizinin bir parçasıdır.

Reklam yaparken ayrılan bütçeden kesinlikle kısılma yapılmamalı ve olabildiğince reklam ve tanıtım bütçesi geliştirilmelidir. Unutulmamalıdır ki reklam tek müşteri kaynağı olarak işletmeyi geliştiren ana araçtır. İnternet ortamında verilen reklamlar dışında radyo ve yeterli bütçe oluşturulur ise TV kanallarına dahi reklam vermekten kaçınılmalıdır. Bu sayede gelişen organizasyon şirketleri günümüzde gücüne güç katmaya ve yeni işler almaya devam etmektedir.

Çocuk Aktivite Merkezi Açmak

Çok fazla değil 10-15 sene önceki döneme geri dönelim. Bu dönemlerde ne tarz bir yaşam biçimine sahiptik? Sosyal hayatın günümüz koşullarında bu denli azalmasıyla o dönemi karşılaştırdığımızda karşımıza nasıl bir farklılık çıkıyor? İşte her şey soruların cevabında gizli. Geçmiş dönemlerde sosyal hayatın, aile hayatının, komşu ilişkilerinin, akraba ilişkilerinin nasıl bir yapıda olduğunu düşündüğümüzde daha içten, saygı ve saygı dolu olduğunu görebiliriz.

Çevrenizdeki herkesin sizi ve ailenizi tanıdığı, size hoş davranışlarla yaklaştığı bir dönemdi 10-15 sene ki dönemler. Anne ve babaların çocuklarıyla daha fazla vakit geçirdikleri ve bunu zevkle yaptıkları yıllardı. Günümüzdeki yaşam biçimine bakıldığında ise anne ve baba işlerinde arta kalan vakitlerini daha çok dinlenebilme arzusuyla geçiriyorlar. Aynı zamanda çevrelerindeki insanlara olan yakınlıkları, iletişimleri geçmişe nazaran oldukça düşük seviyelerde yer alıyor.

İşte bu şekilde değişen ve her daim değişecek olan yaşam biçim tarzını bilerek, doğru şekilde anlamlandırarak, iş alanını oluşturabileceğiniz yerleri araştırarak yolunuza sağlam adımlarla devam edebilirsiniz. Öngörülü olabilmek sizi iş alanında her zaman öne çıkarır. Öngörüye sahip bir iş insanı, başarılı çalışmalara imza atar ve bundan fazlaca haz alır. İşte bu yüzden yaşam şartlarının size sunmuş olduğu fırsatları göz önünde bulundurarak, o fırsatları kullanarak veya değerlendirerek yolunuza devam edebilirsiniz.

Çocuklarınıza Daha iyi Bir Hayat Sunmak

Şimdilerde hayat o kadar hızlı şekilde akıyor ki, ebeveynlerin hayatın meşgalesinden dolayı çoğu zaman diliminde çocuklarına vakit ayıramadıkları görülüyor. Çocukların hem psikolojik hem de fizyolojik olarak daha iyi şartlarda hayatları sürdürmeleri konusunda ise profesyoneller yer alıyor. İşte bu alanda yapabileceğiniz işler ise ön plana çıkıyor. Anne ve babanın işlerinden dolayı çocuklarına vakit ayıramamalarından dolayı çocuklarının eğitimlerini eksik görmek istemiyorlar. İşte burada da çocuk eğitim ve aktivite merkezleri ebeveynlere büyük kolaylık sağlıyor.

Çocuk Aktivite Merkezi Açma Şartları

Günümüz koşullarını değerlendirdiğimizde çocukların evlerinde yapmaya fırsatlarının olmadığı birçok aktivite bu merkezlerde çocuklara sunuluyor. Diğer ülkelerde uzun yıllardır bu merkezler faaliyet gösteriyor olsa da bizim ülkemizde bu kadar bilinirliğe ve talebe son dönemlerde ulaşmış görünüyorlar.

Günümüz koşullarının size iş alanında vermiş olduğu fırsatları değerlendirirken çocuk aktivite merkezi açma fikrini de aklınızın bir köşesinde tutmanızda fayda var. Önümüzdeki yıllarda da bu ve bunun gibi kurumlara daha da fazla ihtiyaç duyulacağı düşünüldüğünde aslında bu alanda ne derece kazançlar sağlayabileceğinizi görebiliyoruz.

Meyve Suyu Barı – Vitamin Bar Açmak

Vitamin barları, özellikle tatil yerlerinde, geçiş ve uğrak yerlerinde kurulmalıdır. Şehrin veya kasabanın merkezinde en işlek yürüme yollarında, belirli saatlerde trafiğe kapatılan işlek caddelerde, AVM’lerde oldukça iş yaparlar. Çok müşteri çeken mağazaların önüne stant kurarak da vitamin bar açabilirsiniz.

Şahıs firması olarak vitamin bar kurabilirsiniz. Sadece 1 çalışan vitamin barın tüm işlerini tek başına yürütebilir. Yanınızda birini çalıştıracaksanız SGK’ya girişini yapmalı ve primlerini ödemelisiniz. Eğer vitamin-barda siz kendiniz çalışacaksanız Bağ-kur priminizi ödemeniz gerekecektir. Yeni bir iş yeri kuracaksanız, resmi işlemleri için yaklaşık olarak 2000TL harcamanız gerekecektir.

Vitamin Bar Açmak için Yapmanız Gerekenler Nedir

Öncelikle stant veya dükkân açmak için doğru yeri seçmelisiniz. Dükkân kurulumu için resmi işlemleri yerine getirmeli ve yasal izinlerinizi almalısınız.

Stant kuran firmalarla iletişime geçmeli, iş yeriniz için hazır stant temin etmeli veya seçtiğiniz yerin konumuna bağlı olarak özel bir stant tasarımı yaptırmalısınız. Stant tasarımı yapan firmalar, 4500-8000TL talep ederler. Ayrıca bu firmalar, standınızın kurulumu için ekstra bir ücret de talep etmeyebilir. Ancak stant kurulacak yer, tasarımın ve imalatının yapıldı yere çok uzak konumdaysa nakliye ücreti talep edilebilir.

Siz vitamin-bar işi için küçük bir dükkân kiraladıysanız, standa ihtiyacınız olmayacaktır. Vitamin-bar için bazı makine ve teçhizatları almanız gerekir. Bunlar nelerdir ve maliyetleri ne kadardır? Sizin için derledik.

Vitamin Bar Dükkan Malzemeleri Nelerdir

 1. Tezgâh– Metrekare alanına bağlı olarak ortalama 3.000- 7500TL
 2. Katı meyve sıkacağı (manuel olarak çalıştırılan) ortalama 400-1000 TL
 3. Portakal sıkma makinesi ortalama 400-750TL
 4. Nar sıkacağı ortalama 300-500TL
 5. Karton bardak (Başlangıç 2000 adet) ortalama 150-200TL
 6. Peçete (Başlangıç 20 top) Düz veya desenli peçete tercihine göre değişir. ortalama 50-100TL
 7. Buzdolabı (2 Adet) ortalama 3.000-10000TL
 8. Temizlik malzemeleri: Ortalama 300-500TL
 9. Bıçak Seti: 200-300TL
 10. Tezgâh çevresinde oturma alanı : 4000-5000TL

Tavsiyeler

İlk başta asla çok pahalı demirbaş eşya satın almayınız. Çünkü iş yürümeyebilir. Hatta yeni bir buzdolabı yerine ikinci el bir buzdolabı satın alırsanız, maliyetlerinizi aşağı çekebilirsiniz. Vitamin-bar işi için özel olarak tasarım yapılmış bir tezgâh yerine başlangıçta basit bir tezgâh da işinizi görebilir.

Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Çalışma saatleri içerisinde envanter yönetimi ve denetimi gerektiren birçok perakende işletmenin aksine, araç yıkama sistemleri biraz farklı işlevler yaparak birçok girişimci için cazip bir iş girişimi haline getiriyor. Bu tesisler perakende işletmelerinin ihtiyaç duyduğu personele ihtiyaç duymaz. Araba yıkama dükkanı araçların düzenli olarak yıkanması boyalarının korunmasına yardımcı olur ve kış aylarında yol tuzunun zararlı etkilerini azaltabilir.

Çoğu oto yıkama, aracı otomatik oto yıkama yoluyla çeken bir konveyör sistemi içeren kabin içi otomatiğe sahiptir. Kendi kendine çalışan bozuk parayla çalışan araç yıkama sistemleri, sürücünün aracı temizlemek için yüksek basınçlı bir hortum kullanmasını gerektirir. Araçların yıkanması için görevlilerin bulunduğu yerlerde bazı tam hizmetli oto yıkama tesisleri mevcuttur.

Birçok durumda, oto yıkama için hedef pazar, tekrar tekrar oto yıkamaya dönme eğilimi gösteren yerel sürücülerdir. Sadakat programları ve tekrar tekrar gelen müşteriler için indirimler bu tür sadakati teşvik etmeye yardımcı olabilir.

Bilgi, Beceri ve Yetenek

Bir araba yıkama sahibinin detaylara mükemmel bir şekilde dikkat etmesi durumunda, ekipmanlarla ilgili sorunları erkenden tespit etme olasılığı daha yüksektir, bu da düşük kaliteli yıkamalardan kaçınmaya yardımcı olabilir ve pahalı onarımlara başlamadan önce ekipman sorunlarını erken yakalayabilir. Makinelerin en azından bir miktar bakım ve onarımını yapabilen bir araba yıkama sahibi, bir makinenin teknisyen maliyetini düşürürken, araba yıkama dükkanını çalışır durumda tutmaya yardımcı olabilir.

Bozuk parayla çalışan bir oto yıkama çoğunlukla müşteriler tarafından işletilirken, müşteri sorularına veya şikayetlerine uygun şekilde cevap verebilmek, herhangi bir oto yıkama sahibinin sahip olması gereken önemli bir özelliktir.

Oto Yıkama Başlatma Adımları

Fikri bulduktan sonra, işinizi başlatmanın bir sonraki adımı bir iş planı yazmak olmalıdır. İş planı başarılı bir iş kurma olasılığını artırmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Yüksek trafikli bir yer bulmak başarı için önemlidir. Oto yıkama sahibinin, işletmeyi açmadan önce belirli lisans ve izinleri alması gerekir.

İyi bir iş fikri oluşturmak ve onu çalıştırmak için gerekli becerilere sahip olmak bir şeydir, ancak bir araba yıkama başlatmak için fon elde etmek başka bir şeydir. Bir araba yıkama işine başlamak için finansman bulmak çok önemlidir. Pazarlama, özellikle başlangıç ​​aşamasında bir araba yıkama için gereklidir. Yaygın pazarlama faaliyetleri arasında basılı reklamcılık, doğrudan posta, çevrimiçi reklamcılık ve daha fazlası yer alır.

Güzellik Salonu Açmak

Bir iş planı hazırlamaktan ekipman tedarik etmeye, güzellik terapistlerini işe almaya ve daha fazlasına kadar, ayrıntılı bilgiye sahip olarak kendi güzellik salonunuzu nasıl açacağınızı bilmelisiniz. İyi bir dayanıklılığa sahip olmalısınız; her gün birden fazla tedavi uygulayarak muhtemelen uzun saatler çalışacaksınız. Tesislerin kiralanması, ekipman alınması ve personel ödemesi için büyük bir sermaye gerekecektir. Kararlı olmalısınız ve yaptığınız işi gerçekten sevmelisiniz.

Güzellik Salonu iş Planı

Güzellik salonu iş planı yazmanız, pazarlama stratejinizden ve terapistleri finansal kaynaklarınızın nitelendirilmesine kadar planlamak için salonunuzu çalıştırmanın her yönünü çizmenize yardımcı olacaktır. İş planınız sahip olacağınız en önemli şey ve ayrıntılı olması gerekiyor. Tamamladığınızda işinizi daha iyi anlamaya başlıyorsunuz. Kâr marjlarınız, hangi tedavilerin en iyi kar marjına sahip olduğu daha net ortaya çıkıyor.

Güzellik Salonunuzu Finanse Etme

Bir güzellik salonuna başlarken, açtığınız yer başarınız için kesinlikle çok önemlidir. Doğru müşterilere yakın değilseniz ve ilgili mağazalardan ve tesislerden kilometrelerce uzaktaysanız işiniz zordur. Seçtiğiniz bölgede yaşayan veya sık sık yaşayan kişilerin hedef pazarınıza uymasını istersiniz. Oradaki insanların yaşı, cinsiyeti ve tahmini gelir grubu gibi faktörleri göz önünde bulundurun. Bölgede faaliyet gösteren salonları kontrol edin, sunduklarını ve ne kadar başarılı olduklarını öğrenin. Müşterilerin bölgeye zaten ilgi duyması avantajlıdır.

Pazarlama ve Sosyal Medya

Sosyal medyada, potansiyel müşterilere tedavilerinizin, salonunuzun ortamının ve terapistlerinizin görüntülerini ve ayrıntılarını paylaşabilirsiniz. Marka imajınızla tutarlı bir ses tonu ve iletişim stili kullanma, profesyonel, yüksek kaliteli görüntüler kullanma ve salonunuz ve tedavilerinizle ilgili popüler hashtag’leri paylaşmak ilgi çekicidir. Ayrıca kullanıcıların yorumlarına ve anlık mesajlarına yanıt vererek takipçilerinizle etkileşime devam edin.

İşinizi geniş kitlelere yaymanız ve sunduğunuz hizmetlerle müşterilerin zihninde kalıcı olmanız gerekir. Bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Sizi duyan müşteriler tedavilerinize göz atmak, fiyatlarınızı kontrol etmek ve iletişim bilgilerinizi bulmak için web sitenizi ziyaret ederler. Uygun maliyetli ve kullanımı kolay olan ücretsiz platformlar yeni başlayanlar için idealdir.

İnsanlar bir güzellik salonunu ziyaret ettiklerinde kendilerini özel hissetmeyi severler. Müşterilerinize her zaman harika bir deneyim sunmayı amaçlasanız da, özel hizmetler hazırlayarak bundan daha fazla yararlanabilirsiniz. Ayrıca, gruplar için özel paketler sunarak parti ve etkinlik pazarına girebilirsiniz.

Etüt Merkezi Açmak

Ülkemizdeki eğitim sektörleri içerisinde en karlı işler arasında yer almaktadır. Çünkü öğrenci sayısının yüksek olduğu bir yerde, girişimciler ve yatırımcılar için büyük bir önem arz ediyor. Bu süreçte dershanelerin kapanmasıyla birlikte etüt merkezi açmak en mantıklı eğitim yatırımları açısından en yüksekte yer almaya başlamıştır.

Etüt Merkezi Açmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir

 1. Etüt merkezi açmadan önce uygun araç ve gereçlerin temin edilmesi gerekir.
 2. Kurulacak binanın eğitime uygun olup olmaması dikkat edilmelidir.
 3. Etüt merkezinde çalışacak öğreticilerinin resmi SGK girişlerinin yapılması gerekir.
 4. Açılacak olan etüt merkezinin sahibi adli sicil kaydının temiz olması lazım.
 5. Etüt merkezi binasının diğer eğlence mekanlarından en az 100 metre uzakta olması gerekiyor.
 6. Etüt merkezinin resmi olarak geçerlilik kazanması için, valiliğin onayı aldıktan sonra işlem başlatılabilir.

Neden Etüt Merkezi Açmaya İhtiyaç Duyulur

Her geçen gün okul maliyetlerinin yüksek olması ve devletin okullarının eğitim açısından yetersiz seviyede kalması, dershaneleri ön plana çıkarmıştır. Bu yüzden bunu bertaraf etmek için dershaneler açıldı ve zamanla dershanelerin bazı sebeplerden ötürü kapanması bu alanda boşluk oluşmasına sebep oldu. Eğitim açısından yetersiz kalan ayrıca ivme kazanmış olan başarılı öğrencilerin, eğitimi yarıda kalmaması için takviye eğitim olarak etüt merkezlerine ihtiyaç duyulmuştur.

Etüt Merkezi Açıldıktan Sonra Yapılacak İşlemler Nelerdir

 1. Etüt Merkezi açılmadan önce Milli Eğitim Bakanlığı ve valilikten onay alınması gerekir. Ondan sonra öğrenci kabulüne başlamasının ardından kurumun kar etmesi sağlanır. Bunları yapmadan önce iyi bir reklam çalışması ve düzenli bir planlamanın yapılması gerekir.
 2. Öğrencilerin velileri ile ve üstün başarılı olan öğrencilerin ebeveynleriyle irtibatı sağlamak için özellikle günümüzde çok fazla kullanılan iletişim programlarından bilgi akışını sağlamak gerekiyor. Bunun için öğrenci velilerinin etüt merkezlerinin faydalarından bahsedilmeli ve sunduğu imkanların öğrenciler açısından başarı sağlayacağını önem arz ediyor.
 3. Geniş kitleye ulaşabilmek için dergiler, tanıtım broşürleri basılmalıdır. Bu broşürlerde öğretmen kadrosundan, materyallerden bahsedilmesi gerekir.
 4. Etüt merkezi açıldıktan sonra bölgenin sosyal ve ekonomik durumu da gözden geçirerek hem öğrencilere hem velilere kolaylık sağlaması lazımdır. Bu yüzden uygun fiyat politikaları izlenmelidir.

Antika Dükkanı Açmak

Antikalar çok değerlidir ve ürün eskidikçe, ürüne olan talep ve dolayısıyla fiyat daha fazladır, o zaman bir antika dükkanı bu ürünleri almak ve çok özel bir müşteriyi tatmin etmek için iyi bir yerdir. Bugün eski ürünleri kullanma eğilimi ile, bu pazar önemli ölçüde büyüdü ve bölgeye gerçekten odaklanırsanız iyi sonuçlar elde edilebilir. Antika ve koleksiyon işletmeleri, aletlerden çin figürinlerine kadar geniş bir mobilya yelpazesi sunabilir.

Bir Antika Dükkanının Yeri ve Yapısı

Kurulacak yer işiniz için çok önemlidir. Alışveriş merkezine yakın, şehrin mobilya mağazalarının ve sokaklarının yanında veya insanların genellikle ev eşyaları satın almaya gittikleri yerlerin yakınında olması daha iyidir. Atmosferi rustik tarzda dekore etmeye ve tercihen antikalara daha fazla görünürlük kazandırmaya çalışın.

Antika mağazalarında satılabilecek bazı ürünler mobilya, çaydanlık, kaseler, porselen ürünler, antik sandalyeler, dekoratif ürünler, çatal bıçak takımları, antik radyolar ve diğer çeşitli eşyalar olabilir. Tabii ki, satılabilecek eski şeylerin büyük bir çeşitliliği var ve bu ürünlere sahip ve satmaya hazır insanları bulabilmek için yeterince arama yapmanız gerekecek, ayrıca eski ürünleri diğer ülkelerden de ithal edebilirsiniz.

Antika Dükkanı Açma Aşamaları

 1. İş yapınızı belgeleyin. Perakende satış işlerini bilen sertifikalı bir muhasebecinin yardımıyla en uygun işletme biçimini seçin. İşletme biçimleri arasında tek mülkiyet, S şirketleri, genel şirketler ve limited şirketler bulunmaktadır. Muhasebecinize her formatın antika ve koleksiyon işiniz için avantaj ve dezavantajlarını sorun.
 2. İşletmenizin kurumsal görevlerini tamamlayın. İlçenizde veya şehir memurunuzda bir işletme lisansı edinin ve geçerli izinleri sorun. Kişisel ve ticari sorumluluk sigortası ile ilgili olarak ticari bir sigorta acentesiyle görüşün. Geniş ve görünür bir yer kiralayın. Antika eşyalarınız ve koleksiyonlarınız için geniş cam pencereli bir mağaza bulun. Kolayca cadde erişimine ve bol miktarda müşteriye sahip olduğunuzdan emin olun.
 3. Mobilya mağazaları, gurme mutfak malzemeleri mağazaları ve perdelik ve yatak takımları gibi benzer alışveriş yapanları çeken işletmelerin yakınında bir bina arayın. Bir kira sözleşmesi imzalamadan veya bina levhası oluşturmak için bir imzalayıcıyı işe almadan önce yazılı imar onayı alın.
 4. Bölgesel rakiplerinizi listeleyin. Diğer bölgesel antika ve koleksiyon işletmelerini araştırın ve mal karışımını öğrenmek için her birini ziyaret edin. Örneğin, işletmenin ilkel antikalar mı yoksa 20. yüzyılın başlarında mı uzmanlaştığına dikkat edin. Dükkanın genel organizasyon ve temizlik anlayışının yanı sıra personelin müşterilere karşı tutumuna dikkat edin.
 5. Antika ve koleksiyon bilgi tabanınızı geliştirin. Belirli antika ve koleksiyon türlerinde uzmanlığınızı geliştirin. Ortalama ürün satış fiyatları hakkında bilgi edinmek için mevcut değerleme kılavuzlarına göz atın ve İnternet açık artırmalarını takip edin. Uzman görüşlerini almak için rakip olmayan antika satıcılarını ziyaret edin.

Dans Okulu Açmak

Dans kültürü özellikle son dönemde ülkemizde gün geçtikçe gelişen ve yükselen bir değer olarak göze çarpmaktadır. Yaşadığımız çağın içerisinde özellikle gençlerin ilgilerine yönelik açılacak olan dans okulu gibi eğitim kurumları kesinlikle kar getiren ve devamlılığı olan yatırımlar olarak değerlendirilmektedir. Dans okulu açmak da bu yatırımlar içerisinde en çok kar getirebilecek eğitim kurumları arasında gelmektedir.

Dans Okulu Nasıl Açılır

Dans okulu açmak son derece kolay bir işlemdir. Vergi kaydı ve Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalarının ardından dans okulu rahatlıkla açılabilir. Bu nedenle de bürokrasi açısından işlemler bir haftalık bir süreçte gerçekleşir. Dans okulu açmak ciddi bir sermaye istene iş kolları arasında değildir.

Ancak gösterişli ve arkası dolu olan dans okulları her zaman bir adım öndedir. Dans okuluna seçilecek olan branşlar kapasitesine göre ve hoca değeri ile altyapısı sağlam temeller üzerinde kurulmalıdır. Hoca kariyeri dans okullarında oldukça önemlidir. Personel seçimi de yine kurumun marjinalliğine göre tercih edilmelidir.

Dans Okulundan Kar Etmek Mümkün müdür

Dans okulu hizmet sektörü arasında yer almaktadır. Hizmet sektörü kar açısından oldukça önemli ve karı yükseltilebilir kurumlar arasında gelmektedir. Dans okulundan kar etmek oldukça mümkündür ve bu kar istenilen, kapasite ölçüsünde arttırılabilmektedir.

Burada elde edilecek olan kar kontrol edilebilir bir kardır. Eğitim kapasitesine göre oluşturulacak olan kurumsal politikalar ile kar elde etmek ve edilen karı arttırmak son derece hesaplanabilir, öngörülebilirdir.

Dans Okulundan Nasıl Kar Elde Edilir

Dans okulundan kar etmek için bir kaç hususa dikkat edilmelidir. Öncelikle dans oldukça geniş bir yelpazedir ve bu nedenle de farklı dalları olan bir sanattır. En çok tercih edilen bir kaç branç mutlaka eğitim müfredatında yer almalıdır. Bunun yanı sıra gelen taleplerde yine değerlendirilerek gerekirse özel dest olarak verilmesi için alt yapı mutlaka oluşturulmalı, olmayan branşlar için dışarıdan hocalarla da anlaşılmalıdır.

Bunun yanı sıra eğitim kurumunun görüntüsü de oldukça önemlidir. Dans okulu konseptine uygun bir mekan konsepti hazırlanmalıdır. Kapasitenin de arttırılması ile yapılacak olan geliştirme yatırımları planlanmalı ve bu planlar doğrultuda büyüme kurumsal büyüme gerçekleştirilmelidir.

Doğal-Organik Oyuncak Yapma Fikri

Çocukların doğumdan itibaren sağlıklı gelişmelerine yardımcı olan araçların en başında doğal oyuncaklar gelmektedir. Organik olmayan malzemeler kullanılarak üretilen oyuncaklar, çocuklarda farklı hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir.

Çocukluk Dönemleri

Çocukluğun tüm evrelerinde araştırma önemli yer kaplamaktadır. Merak eden çocuk, kimi dönemlerde oral yolla kimi dönemlerde dokunarak merakını giderme çabasına girmektedir. Kalitesiz ya da doğal olmayan malzemeden imal edilen oyuncaklar bu dönemlerde çeşitli zararlar verebilmektedir. Bu olumsuz etkileri en aza indirmek için organik ahşap oyuncaklar idealdir. Plastik, metal, demir gibi malzemeler çocuklar için zararlı olabilmektedir. Bu nedenle, doğal iplik, yün, ahşap gibi materyaller tercih edilmektedir.

Doğala Dönüş

Farklı pek çok alanda başlayan doğal hayata dönüş, oyuncaklarda da görülmektedir. Doğal oyuncaklar her geçen gün çok daha fazla ebeveyn tarafından tercih edilmektedir. Organik oyuncaklara artan bu ilgi nedeniyle organik oyuncak yapımı oldukça cazip bir girişim haline gelmiştir. Sağlıklı gıdaların her zaman tercih edileceği gibi, organik oyuncaklara olan rağbet de her dönemde devam edecektir.

Garanti Sağlayan iş

Oyuncak yapımında temel noktalarla ilgili bilgi edinilmesinin ardından doğal malzeme seçimi ve oyuncak yapımı önem kazanmaktadır. Oyuncak yapımı işi, garanti sağlayan işlerin başında gelmektedir. Uzun zaman almayan imalat aşamasının yanında, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlama fikri de üretici için oldukça cezbedicidir.

Zarar Vermeyen Boya Kullanımı

Çocukların renkli dünyalarına uyum sağlanması amacıyla boyanan oyuncaklar kimi zaman zararlı etkilere sahip olabilmektedir. Doğal oyuncak yapımı işine girmeden önce boyaların da organik olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Çocuklar için ilgi çekici olan renkler, bitkilerden elde edilen boyalarla renklendirilmelidir. Oyuncakların dünya standartları çerçevesinde de organik olarak sertifika alabilecek düzeyde olması da önem taşımaktadır.

Yetenek Geliştiren Oyuncak Yapımı

Oyuncakların tek işlevi çocukların keyifli zaman geçirmesinin sağlanması değildir. Oyuncaklar aynı zamanda, çocukların zihinsel gelişimine de katkı sağlamaktadır. El becerilerini de geliştiren oyuncaklar sayesinde çocuklar, hızlı kavrama ve koordinasyonu kurabilmeyi öğrenebilir. Yetenek gelişimi sağlayan her tür oyuncağın da doğal malzemelerden imal edilmesi gerekmektedir. Hem gelişim hızlandıran hem de zarar vermeyen oyuncak yapma fikri mesleğe çevrilebilir.

Kreş-Gündüz Bakımevi Açmak

Her zaman bardağın görünmeyen kısmına bakarak kimsenin görmediği ve hayata geçirmediği şeyleri bulmaya çalışıyoruz. Fakat burada büyük bir yanılgıya düşüyoruz. Aslında bakmamız gereken şey tam anlamıyla yaşamımızın, gözümüzün önündeki şeyler anlayabilmek.

Hayatımız içerisinde anlamlandırmaktan kaçındığımız, farklı arayışlar içerisinde olduğumuz takdirde, gözümüzün önüne gelen fırsatları kaçırmaktayız. İş ve hayat her zaman bireyin yaşamının içine gizlidir. İnsanları ihtiyaçları sizin işiniz, sizin ihtiyaçlarınız onların işi olabilir. Durumu gözle baktığımızda birçok yönüyle iş alanları karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde kadın ve erkeklerin birlikte çalışıyor olmaları, evlerini geçindirme çabaları bununla birlikte ortaya çıkan durumları değerlendirmek aslında farklı bir iş alanını da ortaya koymakta.

Kadın ve erkeğin çalışıyor oluşu evdeki çocuğun veya çocukların kim tarafından nasıl bakılacağı sorularını anne ve baba tarafından gündeme getirilmesi birlikte yeni bir iş ağını ortaya koyuyor. Bu yazımızda son dönemlerde trendleşen ve iş hayatının geri planda bırakmış olduğu çocukların kreş-gündüz bakımevlerinin değerlendirmesini ve işletmesi hakkında bilgiler vereceğiz.

Çocukların Zamanı Nerede Geçiyor

Genellikle anne ve babanın çalışıyor konumda olduğu evlerde çocuklara akraba çevresinden birileri bakarken artık son dönemde bu durumunda ortadan kalktığı ve okul çağına gelmeyen çocuklar anne ve babalarının iş yerinde çalışırlarken vakitlerini geçirebileceği ve ihtiyaçlarını güvenilir şekilde giderebilecekleri bir alan ortaya çıkmıştır.

Yabancı ülkelerde bu uygulama senelerdir devam ederken ülkemizde son dönemlerde revaçta kullanılan bu kreşler, çocukların okul öncesi eğitimlerinden daha çok anne ve babanın iş yerinde çalışırken çocukları bırakabilecekleri bir yer olarak nitelendirilmektedir. Bu yüzden bu iş alanı gün geçtikçe gelişmiş ve ülkemizde gelişmeye de devam edecektir.

Kreş-Gündüz Bakımevi Açma iş Fikri

Son dönemlerin revaçta olan iş alanı olarak bilinen kreşler, anne ve babanın iş yerlerine giderken çocuklarının bıraktığı ve dönüşte evlerine götürdükleri bir durak olarak nitelendirilebilir. Bu kreşler çocukların gelişimine önemli katkılarda bulunurken, aynı zaman okul önce hazırlık niteliğinde eiğitim vermektedir.

Böylesine gelişen bir iş ağında iş yeri açma fikri de oldukça değerli bir iş alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocuk gelişimi veya okul önce öğretmenlik diplomasına sahip kişilerin açabileceği ve faaliyet gösterebileceği bu alanlar, önümüzdeki yıllarda daha fazla öğrenci artışıyla önemli kazanç noktaları haline gelebilirler.

Böcek Yetiştiriciliği Yapmak

Küçük alanlarda yapılacak olan böcek yetiştiriciliği kişinin yaşamsal koşullarını değiştirecektir. Arıcılık, ipek böcekçiliği, solucan yetiştiriciliği önemli uğraşlar olup hem fazla sermaye gerektirmeden hem de kişinin ekonomik açısından iyileştirmesine yardımcı olacaktır. Böcek yetiştiriciliği pazarlardan gelen taleplere göre değişiklik gösterebilir.

ipek Böceği Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır

İpek böceklerinin üretmiş olduğu protein lifleri, diğer böcek türlerine göre daha farklıdır ve daha fazla lif üretmektedir. İpek böceği 4 ile 8 gün arasında tahminen 300 kez dönerek bir Koza oluşturmaktadır. İpek ince, uzun, yumuşak ve hafif olmakla birlikte, naylondan 2 kat daha esnek ve çelikten 8 kat daha güçlüdür. İpek böceğini yaklaşık olarak 500 ile 600 kg dut yaprağı anca besler. İpek böcekleri yalnızca dut yaprağı ile beslenirler. Aynı zamanda devlet tarafından da desteklenmektedir.

Uğur Böceği Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır

Organik tarımlarda avcı böcek olarak tanımlanır ve üreticiler içinde faydalı olmaktadır. Ancak bazı türleri de bulunduğu alanda istilacı böcek sınıfına girmektedir. Uğur böcekleri kimyasal gübrelere alternatif olarak yetiştiriliyor. Uğur böcekleri yaprak bitleri ve unlu bitkileri yiyerek beslenirler bu şekilde üreticiyi büyük dertten kurtarmış olur.

Arı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır

Arıcılık yetiştiriciliği, bir tarım ülkesi olan ülkemiz ve nüfusunun yaklaşık yarısı köylerde yaşayanlar için ayrı önem teşkil eder. Toprağı olmayan veya da az topraklı, orman içinde ve köylerde yaşayan vatandaşlara en kolay iş ve kazanç yolu sağlaması arıcılıktan geçmektedir. Çünkü arıcılık yetiştiriciliği toprağa bağımlı kalmaksızın, başlangıç için ek sermaye gerektirmeden, şehirli- köylü, bay- bayan, okumuş- okumamış toplumun her bireyi tarafından yapılabilir ve bir yıl gibi kısa bir süre içinde kazanç sağlamaya başlar. Arıcılık, bu sistemiyle ülkemizde tarım ürünlerine kıyasen bazı bölgelerde daha fazla tercih edilmektedir.

Solucan Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır

Günümüzde solucan yetiştiriciliği ilk zamanlarda bir hobi olarak yapılmaktaydı. Ama zamanla yapılan araştırmaların solucan gübresinin tarım ürünlerinin yetiştirilmesinde olumlu katkı sağladığı görülmüştür. Çünkü tarım ürünlerinde bitkilerin zemin yapısını, dokularının iyileştirilmesi, toprak patojenlerin yok edilmesi, aynı zamanda toprağa besin sağladığı gözlemlenmiştir. Solucan yetiştiriciliğini en önemli besin kaynağı çay posasıdır. O yüzden bu gibi faaliyetlerde bulunan üreticileri çay posalarını toplayıp solucanlara besin kaynağı olarak sağlamaktadır.

Kişiye özel Makyaj Hizmeti Vermek

Geçmişten günümüze dek bireylerin kendilerine olan bakımı ve bu durumu vermiş oldukları dönem teknolojinin gelişimindeki artış ile birlikte daha fazlalaşarak yoğunlaşmıştır. Ürünlerdeki çeşitliliğin sağlamış oldukları olanaklar göz önünde bulundurulduğunda her insan kişisel bakım durumuyla alakalı ihtiyaç listesi de her geçen artmaya devam etmektedir.

Kişisel bakım ürünlerinin insanların cildine olan etkileri, kullanım süreleri, kullanış amaçları düşünüldüğünde bu ürünlerin her geçen gün çeşitlendirilmesi de azımsanmayacak seviyeler ulaşmış bulunmakta. Böylesine büyük bir ürün yelpazesi içerisinde her insan diğerinde farklılaşmak, kendisini ön plana çıkarabilmek, kendisini iyi hissetmek ve temizliğe vermiş olduğu önemi hesap kattığımızda bireylerin bu ürünlere vermiş oldukları talebi de normal seviyelerde bulabileceğimizi söyleyebiliriz.

Kişisel Bakımın Önemi

Kişisel bakımın bireyler üzerindeki önemi farklı sebepleri de içinde barındırmış olsa da en bilinen ve sıkça dile getirilen durumu kendisini iyi hissetmesidir. İnsan kendisini iyi hissettiği sürece sosyal hayatında daha doğru tutum ve davranışlar sergileyerek çevresindekiler ile olumlu iletişimler kurabilme fırsatını yakalar.

Kişisel bakımın sıkça yapıldığı ve diğer insanlardan ayrışmak, farklılaşmak amacı ile de yürütülmesi bu bakım durumunun bir diğer önem arz eden sebeplerinin içerisinde yer almaktadır. Kapitalist düşünce sisteminde bireye dayatılan ve bilinç altına yerleştirilen durumlarda diğer insanlardan farklı ve ayırt edilebilen bir profil, karaktere bürünme fikri işlenmektedir.

Buna bağlı olarak da görüldüğü üzere kişisel bakım durumunun sosyal etkilerinin içerisinde başka bireylerden farklılaşma durumu da ortaya çıkmaktadır. Son olarak ise özellikle ülkemizde temizliğe verilen önemin ne derecelerde hissedildiği düşünüldüğünde kişisel bakım ürünlerine olan ihtiyacın neden bu noktalardan ulaşıyor olduğu sorusuna yanıtı net şekilde vermektedir.

Kişiye özel Makyaj Hizmeti Verme iş Fikri

Bireylerin, özellikle de kadınların kişisel bakıma bu denli vermiş olduğu önemi hesapladığımızda aslında değerli bir iş alanında orada yapılabileceğini görebiliriz. Kadınların düzenli olarak bakım merkezlerini ziyaret ediyor olmaları, sıkça makyaj yapıyor olmaları ve bakıma vermiş oldukları değeri yan yana yerleştirdiğimizde makyaj hizmeti veren bir iş alanımız olması durumunda bize gelecek taleplerin ne seviyelerde olabileceğini görmekteyiz.

Günümüz koşulları içerisinde yaratıcı ve para kazanabileceğiniz iş fikirlerinin içerisinde makyaj hizmeti vermeyi de dahil edebilir ve bu konudaki eğitimlerle birlikte rahatlıkla bu hizmeti verebilecek niteliklere kavuşabilirsiniz.

Salep Yetiştirme Fikri

Salep yetiştiriciliği fikri üreticiye sağladığı büyük faydalar vardır. Bu konu üzerinde bilgisi olan kişilerin kısa bir zaman içerisinde maddiyat açısından daha iyi bir seviyede olacağı söylenebilir. Ülkemizde her yerde, her bölgede yetiştirilmesinin mümkün olan endemik bitki olan salep tohumu ve yumru ile birlikte ciddi bir iş kapısı oluşturmaktadır.

Bu yüzden salep yetiştiriciliği karlı tarım fikirleri arasında yer almaktadır. Salep sütle birlikte içilebilmekle beraber dondurma yapımında ve diğer farklı alanlarda kullanılmaktadır. O yüzden çok değerli bir bitkidir.

Salep Yetiştiriciliği Kaç Para Kazandırır

Salep yetiştiriciliğinde sadece kuru ve yaş olması fiyat açısından değişkenlik göstermektedir. Yani salep yetiştiriciliği olduğu kadar kolay yöntemlerle yetiştirilmiyor. Yaş olan salep 30-40 liraya kadar satılabilir. Ancak salep bitkisi toz haline getirildiği zaman 150-250 TL arasında fiyat değişkenlik gösterebilir. Salep yetiştirilmesinde unutulmaması gereken bir konu da üreticinin kendi bahçesinde yetiştirebileceği salep tohumuna İhtiyaç duyacaktır. Bunun da belirli bir maliyeti vardır ve destek gerekir.

Salep Yetiştirmek için Neler Yapılmalıdır

Salep üreticiliği koruma altında olan bir bitki olması nedeniyle Tarım Bakanlığı bünyesine bağlı il ya da ilçe Tarım müdürlüklerine giderek bu tohumun yumrusunu üretmek istenildiği belirtmek gerekir. Bunun sebebi ise teşvik programlarından faydalanmak ve ulaşabilecek bir maliyet külfetinin önüne geçmek söz konusu olacaktır. Aynı şekilde bu bitkinin tohumunu nasıl yetiştiriciliğine dair bilgiler verilecektir.

Salep Yetiştiriciliği Nerelerde Yapılır

Ülkemizin hemen her yerinde rahatlıkla yetiştirebilen bir bitkidir. Fakat daha çok Akdeniz bölgesindeki Burdur Bucak bölgesinde yetişmektedir. Salep yetiştirme alanları daha çok kırsal ve ormanlık bölgeler tercih edilmektedir. Çünkü salep kireçli toprakları sever daha fazla verimli olur. Bu toprak türünde yetişen salep bitkisi yumruları daha kaliteli olmaktadır.

Salep yetiştiriciliğinde kalite farklılığı görmek mümkündür. Bu yüzden iki sınıfa ayrılmaktadır. Bunlar ormanlarda yetişen salepler ve dağlarda yetişen saleplerdir. Bunu belirtmekte fayda vardır. Dağlık bölgelerde yetiştirilen saleplerin yumruları diğer çayır ve ormanlık alanlarında yetişen salep yumrularına göre daha büyüktür. Ancak üretici daha çok dağlık alanlarda yetişen salebi tercih etmektedir. Yumrusu büyük olan salep getirisi de fazla olmaktadır.

Rüzgar Enerjisi ile Elektrik üretme

Rüzgar enerjisi, dış kaynaklara hiçbir şekilde bağımlı olmayan, çevreye zararı bulunmayan, yüksek verimle elde edebilme potansiyeline sahip sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır. Rüzgar Enerjisi, tıpkı su değirmeninden elektrik enerjisi üretmek gibidir ancak, rüzgar enerjisinin sağlamış olduğu avantajlar çok daha fazladır.

Sistemin işleyişi

Rüzgarla elektrik enerjisi üretimi, öncelikle rüzgarın enerji üretilmesi için en verimli alanlar belirlenir. Belirlenecek olan bu alanlar, sıklıkla rüzgar alan bir yer olmalıdır. Alan belirleme işlemi tamamlandıktan hemen sonra ise bölgeden nasıl ve ne kadar elektrik enerjisi alınabileceği hesaplanır ve buna bağlı olarak bölgeye yerleştirilecek rüzgar türbinlerinin sayısı belirlenmektedir. Bölgeye konulan rüzgar türbinleri sayesinde rüzgar gülleri dönmeye başlar ve pervanelere montajlanmış olan çarklar da pervanelerin devir sayısına bağlı pervaneden daha yüksek bir devir ile dönmeye başlarlar.

Çarkların dönüşü ile doğru orantılı olarak da belirli bir miktar elektrik enerjisi sağlanmış edilmiş olur. Elde edilen enerji, kullanım amacıyla alıcılara iletilmektedir yada depolama amacıyla jeneratöre aktarılır. Peki rüzgar türbini ne kadar bir elektrik üretir?

Ne Kadar Enerji Üretilmektedir

Rüzgar türbini yada diğer bir adıyla rüzgar gülü ne kadarlık bir elektrik enerjisi üretir? sorusunun yanıtı, standart büyüklükteki bir rüzgar gülü yıllık olarak yaklaşık ev hesabıyla (600 evin) tüm elektrik ihtiyacını karşılayabilecek kadar elektrik üretimi sağlamaktadır. Rüzgar güllerinin üretebilecekleri enerji miktarı ise türbin pervanesinin yarı çapıyla ölçülmekte ve doğru orantılı şekilde artmaktadır yada azalmaktadır.

Örnek verecek olursak eğer 10 metre bir pervane çapı varsa, rüzgar türbininizden 25 kW elektrik elde edebilirsiniz. Ancak 80 metrelik bir pervanenin çaplı rüzgar türbinine sahipseniz üretilen enerji miktarı 2500 kW’a kadar büyük ölçüde olabilecektir.

Rüzgar Türbinini Oluşturan Parçalar Nelerdir

Rüzgardan elektrik üretimi için tüm gerekli malzemeler, yani rüzgar gülünü oluşturan malzemeler; pervaneler, kule, jeneratör, elektronik ekipmanları ve dişli kutusudur. Düşey eksenli bir rüzgar gülü kurulacaksa bu parçalar içinden kule olmayabilir. Bunların haricinde pervaneler üç kanattan meydana gelir. Bunun nedeni ise rüzgardan sağlanan optimum verimin üç kanat ile elde edilebilmesidir. Kanat sayısı arttıkça pervanenin dönme hızı yavaşlar. Bu ise pervanenin daha az devirle çalışmasına neden olur.

Spa Merkezi Açma Fikri

Yeni iş fikirleri arayan ve kar sağlayabilecekleri sektör araştırması yapan kişiler için iş fikirlerinden bir tanesi spa merkezi açmaktır. Bu konu hakkında edinilmesi gereken bilgiler ve incelenmesi gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Para Kazandıran Bir Sektör: Spa Merkezi

İnsanların günlük yaşamda masaj yaptırmak ya da cilt bakımı gibi güvenilir bir yer aradıkları bu zamanda seçilebilecek sektörlerden olan bu iş dalını tercih etmek mantıklı bir başlangıç olur Bu sektörde bir merkez açarak hem spor yapılabilecek bir alan hem de spa gibi bakım ve masaj hizmetinin verilerek bir komleks oluşturarak müşterilerin dikkatini çekmek mümkün hale gelmektedir.

Masaj kısmında uzman ve yardımcıların olabileceği işinde deneyim sahibi ve sertifikalı olan masörleri tercih etmek bir marka olarak anılmak yolunda en etkili konudur. Çünkü gelen müşterinin memnuniyeti ve çevresine önermesi ile bir müşteri kitlesi oluşturma imkanı sağlar. Diğer açıdan ortamın insanların rahatını sağlayabilecek alanlar oluşturmak bir diğer önemli konudur. Örnek olarak mumlar insanların rahatlamasına ve sakinleşmesine yardımcı olduğu söylendiği için mum ve tütsü gibi sakinleştirici ve dekoratif olan bu ürünleri kullanarak görsel ve ruhsal zenginlik sağlanabilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Spa merkezi açma düşüncesinde olan insanların dikkat etmesi gereken bir diğer konu temizliktir. Spa kısmının yanında spor gibi ek bir alan yapılmak istendiği zaman buralarda su kalıntılarının bulunmaması, spa kısmındaki koltuk ve sedyelerin, havluların temizliği kullanıcılar için önemlidir. Bu yüzde iyi bir masör seçiminin yanında iyi bir temizlik elemanı seçmek firma kalitesinde etkili olabilecek bir konudur. Spor kısmı için iyi bir havuz eğitmeni ve spor merkezi için iyi bir spor hocası seçerek kalite belirleme aşaması oluşturulur.

Spa Merkezinde Dekorasyon Yaparken Önemli Konular

Açmak istediğiniz spa merkezinin dekorasyonuna da dikkat etmek gerekir. Seçilecek renkler, dekoratif ürünler müşterilerin göz zevkine uyan ve ruhsal açıdan rahatlatacak şekilde renkler ve ürünler olmalıdır. Bu noktaları dikkatli bir şekilde inceleyerek ve alınacak çalışanlarda belirli kriterler koyarak doğru kişileri seçerek müşteri memnuniyeti sağlamak ve bulunduğunuz ilde bir marka haline gelerek müşteri devamlılığını sağlamak sizin elinizdedir.

Belirleyeceğiniz bütçe ile oluşturacağınız bu merkezi tercih edilen bir yer haline getirerek ciddi anlamda güzel paralar kazanmanın seçimlerinize bağlı olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Fast Food Dükkanı Açma Fikri

Girişimciler için gıda bölümünde iş yapmak ve var olan işini başka sektöre taşımak isteyenler için güzel bir alternatif olan fast food dükkanı açma fikri cazip gelmektedir. Gıda sektöründe başarılı bir konuma gelebilmek için iyi bir program hazırlanmalı ve iş planı yapılmalıdır. Bu sektörde başarıyı yakalamış kurumsal firmaların gelişim süreçlerinden zirve noktaya geldikleri durumlar aşamalandırılarak örnek alınmalıdır ki rekabet hızını yakalayabilesiniz.

Fast Food Dükkanı Nasıl Açılır

 1. Açmayı düşündüğünüz fast food dükkanının doğru bir yer olduğundan emin olmalısınız. Rekabet gücünün zayıf olduğu, trafik akışının yoğun ve insanların aktif olduğu bir yer olmalıdır.
 2. Başarılı ve etkili bir şekilde faaliyete geçebilmek için deneyimli bir ekip kurmalısınız. Bunun yanı sıra dükkanınızın açılışı için iç tasarım ve dış tasarım dizaynına önem vermeli konsepte uygun gerekli ekipman ile dekore etmelisiniz.
 3. Kendi şehrinizde yer alan bölgenin belediyesine giderek başvurunuzu yapabilir ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Veyahut da internet üzerinden fast food dükkanı açmak için başvurunuzu iletebilirsiniz.
 4. Fast food dükkanı açmak için gerekli belgeler ve evrakları hazırladıktan sonra başvuru yapabiliyorsunuz bu yüzden de yaşadığınız konumda yer alan en yakın belediye hizmetlerine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 5. Gıda Güvenliği ve Kalitesinin Denetimi ve Kontrolüne Dair Yönetmelik’te geçen maddelere göre uygun yapılmalı, ilerde yapılması beklenen denetimlere karşı hazırlıklı olunmalıdır.
 6. Gerek duyulan ruhsat ve izinlerin alınmasının yanı sıra ilerde Maliye ile sorunlar yaşamamak için bölgenizde yer alan vergi dairesine gidilerek vergi ile ilgili işlemlerinizi yapmanız gerekir.
 7. Fast food sektöründe başarıyı yakalamış kurumsal firmaların araştırılması yapılmalı, rekabet gücü öğrenilmelidir.
 8. Bayilik veren işletmeler ile işe başlamak daha az riskli olup kapsamlı eğitimler ve idari destek vermesinin yanı sıra adı ile bilinir olan markadan elde edeceğiniz kazanç daha karlı olmaktadır.

Fast Food Dükkanı için Belediye Tarafından istenen Belgeler

 1. Binanın imar durumunu gösteren belgenin bir adet çıktısı.
 2. Vergi levhasının çıkarılmış iki adet fotokopisi.
 3. Türkiye Cumhuriyeti nüfus belgesinin bir adet fotokopisi.
 4. Kira kontratını gösteren belge ile tapunun 1 adet fotokopisi.
 5. Ticari sicil gazetesi, imza sirküleri, faaliyet belgesi, yangın söndürme tüpü dolum belgesi, ustalık belgesi ve bağlı olunan esnaf odası kayıt belgesinin bir adet çıktısı alınacaktır.

Dönerci Açma Fikri

Bir işyeri açmak isteyen her bireyin aklına gelebilecek olası mantıklı fikirlerden birisi dönerci açma fikridir. Bunun sebebi ise bir dönerci açmanın maliyetinin daha az olmasıdır. Daha az maliyetli olması ve kazanç elde etme olanağının çok fazla olması dönerci açma fikrini daha mantıklı hale getirmektedir. Bir işyeri açarken düşüneceğimiz ilk şeylerden birisi maliyettir.

Daha sonra düşündüğümüz ve odaklandığımız noktalardan birisi ise kazancıdır. Bir dönercinin iş yapabilme ve talep görme olanağı çok fazladır. Birçok döner dükkanı kazanç elde etme konusunda farklı işyerlerine nazaran daha iyi bir durumdadır. Bununla birlikte kar elde edilmiş olmaktadır. Bir dönerci açarken zorunlu olan belgeler vardır. Dönerci ruhsatı elde edebilmek için zorunlu belgeler arasında ise ikametgah belgesi, kimlik fotokopisi, tapu fotokopisi, sigorta belgesi, imza sirküleri, sabıka kaydı, yangın önlemi alındığını gösteren belge, Esnaf Odasından alınmış bir kayıt belgesi, vergi levhasının bir fotokopisi ve de yapı kullanım izni belgeleri vardır.

Döner çoğu insanın talep ettiği ve tükettiği bir yiyecektir. İnsanların talep ettiği yiyecekleri satmak işletmeciye kazanç sağlama konusunda büyük bir artı kazandırmaktadır. Böylelikle satış konusunda bir problem ya çok nadiren yaşanmaktadır ya da hiç yaşanmamaktadır. Bir dönerci açma fikrine sahipseniz ilk olarak bu konu hakkında derinlemesine bilgili olmalısınız. Bununla ilgili temel olarak verilebilecek önemli bilgilerden biri dönerin dışarıdan görülecek bir biçimde asılmış olmasıdır.

Bununla birlikte dükkanınız içerisindeki masa ve sandalyelerin boyutları dükkanın büyüklüğüne göre olmalıdır. Bu sandalyeler hem içeride hem de dışarıda olmalıdır. İşyeri açacağınız dükkanı belirlerken düşünmeniz gerekli hususlardan biriside neyi hedeflediğinizdir. Cadde üzerinde bir dönerci açmak isterseniz bunun maliyeti biraz daha fazla olacaktır. İşyeri açmak isteyeceğiniz yer burada önem teşkil etmektedir.

Bundan sonraki düşünülmesi gerekli husus ise dış servisler için yapılacak olan harcamalardır. Bunlardan bazıları motor, servis araçları ve de döner tezgahıdır. Bu adım tamamlandıktan sonra ise reklam konusu düşünmeniz gerekli şeylerdendir. İşyerinizin tanıtımı için broşür vb. gerekli materyallerden bastırmalısınız. Açacağınız işyeri tavuk döner üzerineyse daha az maliyetli olacaktır.

Çiğköfteci Açma Fikri

Vazgeçilmez sektörlerden biri olan gıda sektöründe çiğ köfte dükkanları girişimciler tarafından rağbet gören mesleklerden biri haline geldi. Türkiye’de bulunan 25.000 çiğ köftecilik bayisi bu durumu gözler önüne seriyor. Birden fazla çiğ köfte dükkanı bulunan bir yere dükkan açmak riskli olabilir. Bu yüzden açmak istediğiniz bölge ile ilgili araştırma yapmalısınız. Bunun yanı sıra gerekli evrak ve belgeleri toplamalı, iş planı hazırlamalısınız.

Çiğ Köfte Dükkanı işletme işini Kimler Yapabilir

Bayilik veren şirketlerin çoğu çiğ köfteyi size hazır bir şekilde getirdiği için yapmanız gereken sadece paketi hazırlamak veya dürümü hazır hale getirmektir. Bu nedenle herkes çiğ köftecilik işini yapabilir.

Bunun yanı sıra size bayilik ismi veren şirkete isim hakkının ve çiğ köftenin toplam maliyetini önceden veriyorsunuz. İşe yeni başladığınız zamanlar isim hakkını aldığınız şirket destek amaçlı bir ya da iki gün içinde işin tüm aşamalarını öğretiyor. İşi öğrendikten sonra bilgi birikiminiz ile beraber satışa başlayabiliyorsunuz.

Çiğ Köfteciliğe Nasıl Başlanır

Bayilik veren şirketlerin araştırmasını tamamlayıp size uygun olanı seçtikten sonra firma ile anlaşmanız gerekir. Firmalar çiğ köfte işi için fazla kriter aramazlar. Bunun sebebi çiğ köfte malzemelerini ve görevli personel desteğini verdikleri içindir. Firmaların sizden beklentisi empati kurabiliyor olmanız, işi gerçekten yapma isteği ve çalışma azmidir.

Çiğ Köfteci Açma Maliyeti Nedir

Maliyeti konusunda belli başlı değişkenler vardır. Örneğin; açılması istenen dükkanın konumu, isim hakkı, bina tipi, kirası ve eleman sayısı gibi birçok değişken unsuru bulunmaktadır. Tanınmış bazı firmaların isim hakkı biraz dudak uçuklatacak cinsten olsa da bu sektöre adımınızı 10.000-15.000 TL civarında maliye ile atabilirsiniz. İşin önemli kısmı ise hijyen kurallarına ve gıda yönetmeliğine doğru bir şekilde uyulmasıdır.

Çiğ Köfteci Açmak için Gerekli Belgeler

 1. Bayiliğini aldığınız firma ile yaptığınız sözleşme.
 2. Nüfus cüzdanının bir adet fotokopisi, biyometrik çekilmiş bir adet vesikalık fotoğraf, ikametgah adresinizi gösteren belge, açmak istediğiniz dükkanın kira kontratı ve işletmeye ait bir adet işletme kayıt belgesi hazırlamanız gerekir.
 3. Noterden imza beyanını gösteren belge, hijyen belgesi ve Belediye ve İlçe Tarım Müdürlüğünden alınmış portör muayenesi ile vergi levhasını gösteren belgeleri alabilirsiniz.

Evlilik Danışmanlığı Ve ilişki Terapistliği Yapma

Evlilik danışmanlığı dünyada hiçbir ülkede sertifikasız yapılabilen bir meslek dalı değildir. Bu mesleği yapmak isteyen kişilerin uygun alanlardan bu meslek ile ilgili eğitim alması ve meslek sertifikası alması gerekmektedir.

Evlilik Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır

Bir diğer adı ile aile danışmanlığı sertifikası, yüzde yüz öğrenme garantili ve iş yeri açma garantilidir. Bu anlamda iş yeri açmak istemeyen kimseler için ise hali hazırda bulunan iş yerlerinde danışmanlık yapma imkanı sunmaktadır.

Artı olarak iş yeri açmak isteyen kişiler için de mümkün mertebe iş yeri alanı ve hazır müşteri garantisi de vermektedir. Takdir edilmelidir ki toplumun en önemli olgusu olan aile kavramını daha detaylı inceleyen ve kişilerin sorunlarını yüksek derecede çözen bu meslek dalı, aynı zamanda bir psikoterapist olma olasılığı da sunmaktadır.

ilişki Terapistliği Yeterlilikleri

Aile danışmanlığı ve ilişki terapistliği belgesi almış, mesleğinde yükselmek ve isim yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bir ürün satışı olmadığı için, hayali bir olguyu somut algılar ile tedavi etmeye yarayan bu meslek dalı için hassasiyet ile çalışılması gereklidir. Yeterlilik hususları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır:

 1. Öncelikle kişilerin sorunlarını çözümleyebilmek için her ailede olabilecek olan belli başlı kalıp sorunları bilmek ve karşıdaki insanın kalıp kişilik özelliklerine göre çözümlemek gerekir.
 2. Aile danışanlığı, evlilik terapisliği ve bir diğer adı ile ilişki uzmanlığı, tek bir kişi ile değil çift olarak yapılan bir meslek dalıdır. Ve bu mesleği yapmak isteyen kimselerin öncelik ile duyarlı ve almış oldukları eğitim ilkelerini net olarak uygulayabilir olmaları gerekir.
 3. Kişiler ile tek tek yapılan görüşmeler sırasında bir tarafın söyledği bilgi veya duyguları diğer tarafa aktarmamaları gerekir.

ilişki Terapistliğinde En Sık Yaşanan Sorunlar

 1. Eşi ile ev görevlerini paylaşamama sorunu
 2. Çocukların öz bakımı le ilgili yaşanan sorunları
 3. Birbirini seven ancak ortak paylaşım yapamayan kişilerin sorunları
 4. Eşinin ebeveynleri ile sorun yaşayan ilişkinin bir bireyinin yaşadığı ruhsal bunalımlar

ilişki Terapistliği Kazançları

İlişki terapistliği kursuna gitmiş ve bu belgeye sahip her aday, almış olduğu göreve göre fiyatlandırmasını kendisi belirleyebilir artı olarak ne kadar çok kimse ile görüşürse o kadar çok referans edinmiş olacağı için kazancını katlamış olur.

Dikey Tarım Yapma Fikri

Dikey tarım yapma fikri tarım arazilerinin azalması ve kentleşmenin büyük bir hız kazanması ile birlikte çok güzel bir iş ve yatırım fikri olmuştur. Söylediğimiz gibi tarım arazileri yavaş yavaş kendilerini beton binalara kaptırmış olabilir. Veyahut köy arazisi satın alıp orada yaşamak istemiyor, sürekli gidip gelmek zorunda olmanın da zor geleceğiniz düşünüyor olabilirsiniz. İşte burada dikey tarımın en önemli özelliği akla gelmektedir.

Dikey Tarımın özelliği Nedir

Dikey tarımın en önemli özelliği olarak lanse edebileceğimiz, yer ve mekan kısıtlılığına karşı çok büyük bir atılım olan az yer kullanması ve hemen her yerde yetiştirilebilecek olmasıdır. Bu yer bir apartman olabileceği gibi bir balkon ve benzeri yerlerde de dikey tarım yapılması mümkündür. Tabii ki bunun gerçekleştirilebilmesi için gerekli ekipmanların da kullanılması gerekmektedir. Ekipmanların yanında ihtiyacınız olacak bir başka gereklilik ise sulama ve gübreleme için kullanacağınız bir su tankına sahip olmaktır. Bunların dışında tarım yapılmak istenen yerde bir şey yetişebilmesi için gerekli toprak türleri olan perlit ve torfdur.

Dikey Tarımın Faydaları Nelerdir

Dikey tarımın faydalarına gelecek olur isek; Yukarıda da belirttiğimiz gibi en büyük faydasının alan tasarrufu olduğunu söyleyebiliriz. Yıllar geçtikçe tarım alanları yok olmaya devam edecek ve dikey tarım sektörü giderek gelişecektir. Dikey tarım sayesinde tasarrufunu yapabileceğiniz bir başka şey ise paradır. Geleneksel tarım arazilerinde olduğu gibi yüksek iş gücüne ihtiyaç olmaması sizlere para tasarrufu sağlarken, toprak sürme gibi zahmetlere katlanmak zorunda olmamanız da fazla efor sarf etmeden ürünleri elde etmenizi sağlar. Bu sayede hem paradan, hem zamandan, hem de yapılan ağır işlerden bir ölçüde kurtulmuş olursunuz.

Dikey tarımda geleneksel tarıma göre çok daha az bir yer ile daha fazla verim elde edebilecek olmak da göz ardı edilmemesi gereken avantajlardan birisidir.

Yukarıda sayılan avantajların hemen hepsi bir iş ve yatırım fikri olarak dikey tarımın avantajlarıdır. Bu işin bir de doğaya ve çevreye katkısı vardır. Bu konuda örnek verecek olur isek; Şu anda büyük ölçüde beton hakimiyeti altında bulunan kentlerin bir parça doğa ile bir araya gelmesini sağlamasını örnek olarak verebiliriz.

Araba Şarj istasyonları Oluşturma Fikri

Elektrikli arabaların hayatımıza hızla girmesi ve gitgide popülerleşmeye, kullanılmaya başlamalarından sonra araba şarj istasyonları oluşturmak iyi bir yatırım fikri haline gelmiştir. Elektrikli arabaların daha çoğunlukta bulunduğu ülkelerde şarj istasyonları çoğunlukta olsa bile, hemen her ülkede hızla yayılması ile beraber bu istasyonların da yayılacağını ön görmek mümkün.

Şarj istasyonunu açmanın kilit noktası, normal istasyonlarda da olduğu gibi doğru bir yer seçimi yapmaktır. Yani açacağınız şarj istasyonun yerinin işlek bir yer olup olmadığını, etrafında sizlere alternatif oluşturacak benzer kuruluşların yer alıp almadığını araştırmanız sizler için iyi olacaktır. Eğer herhangi bir şehirde şarj istasyonu oluşturabilecek olanağınız var ise de elektrikli arabaların en fazla yer aldığı ve daha çok metropol şehirlerde açmak daha mantıklı bir yatırım olacaktır.

Şarj istasyonu kurarken tamamen sıfırdan kurabileceğiniz gibi halihazırda var olan bir benzin istasyonunu da şarj istasyonuna çevirmek mümkündür. Bir benzin istasyonu sahibi iseniz şarj istasyonuna çevirerek yer bulmaktan ve benzeri maliyetlerden kurtulabilirsiniz. Diğer sektörlerde bulabildiğiniz gibi şarj istasyonu kurarken de belirli şirketlerin marka haklarını satın alarak onların birer bayisi haline gelebilirsiniz.

Yukarıda saydıklarımızın dışında gerekli lisanslar ve izinler de elde edilip, satıcı şirketlerden şarj üniteleri de satın alınır ise önünüzde çok bir engel kalmamaktadır. Bu bahsedilenleri maliyet içinde saymak ile birlikte asıl maliyetin elektrik olduğunu unutmamak gerekir. Maliyet konusunda bir başka avantaj ise; bir çalışan gereksiniminin olmamasıdır. Böylece şarj istasyonu kurmanın maliyeti diğer geleneksel benzin istasyonu kurmanın maliyetinden daha düşük hale gelmektedir. Çalışanın olmaması sadece başlangıçta harcanması gereken paranın değil, ilerideki maliyeti de düşürmektedir.

Şarj istasyonlarının çoğunda iki tip şarj ünitesi bulunmaktadır. Bu üniteler normal şarj, ve hızlı şarj olarak ayrılmaktadırlar. Eğer tercih edilen bir şarj istasyonu kurmak istiyor iseniz, her iki türde üniteyi de bünyenizde barındırıyor olmanız gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz lisans ve belgelerin gerekliliği konusunu açacak olursak;Gerekli belgelerin bulunması ile birlikte şarj istasyonu yatırımını devlette desteklemektedir. Böylece bir şarj istasyonu kurulumlarında bir lisans şartı yoktur. Böylece bu konuya bir teşvik söz konusudur.

Güneşten Elektrik Üretme Fikri

Güneşten yararlanılarak elektrik üretmek, şehirlerin çoğunluğu, bu durumun giderek artış göstermesi ve bu sayede elektrik ihtiyacının da fazlalaşması nedeni ile iyi bir iş fikri olabilir. Elektrik üretiminde güneşten faydalanmanın en önemli faydası tabii ki tasarruftur. İşte tam da bu avantajı sayesinde bu iş fikri git gide daha çok insan tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Bu bahsettiğimiz tasarruf avantajı bir anda ortaya çıkmayıp, insanların panellere harcayacağı paranın da yıllar içinde kendisini amorti ettiği bilinmektedir. Yani bu avantaj anında değil, ileri dönemlerde oraya çıkmaktadır.

Bu iş fikrinin maliyetine gelecek olursak; Maliyet istenen güneş panelinin ne kadar büyük olacağı veya ne kadar güçlü bir panel olacağına göre değişmektedir. Yani bu işe giren bir insanın kazanacağı para da insanların nasıl bir panel istedikleri ile birlikte değişim göstermektedir.

Güneşten elektrik üretme işini kurmak için öncelikle belediye tarafından verilmiş izne, sertifikaya ve benzeri belgelere ihtiyacınız vardır. Bu belgeler elde edildikten ve sonra gerekli malzeme ve ekipmanlar da alındığında iş yapmaya başlamanız için önünüzde pek bir engel kalmamaktadır.

Bu işin püf noktası; her iş fırsatını kovalamaktır. Belediyeler ve türevi kuruluşların başlattığı ihalelere katılarak iyi getirisi olan bir iş alabilirsiniz. Aynı şekilde kendi evine panel taktırmak isteyen insanların da isteklerini karşılamak iyi bir gelir yaratacaktır. Tabii ki bu işin getirileri bunlarla sınırlı değil. Sadece ekipman almak isteyen insanlar veya işletmeler de ortaya çıkabilir. Yani hem takımını yapabilir, hem de elinizdeki ekipmanları satışa sunabilirsiniz.

Güneşten elektrik üretmenin iyi bir iş fikri olmasını sağlayan ana neden güneşin sınırsız bir yenilenebilir enerji kaynağı olmasıdır. Panellerin montajları da pek zahmetli olmamak ile birlikte bakım maliyetleri de cep yakmayan türdendir. Güneş panellerinin bir başka avantajı ise; çatı gibi kullanılmayan alanları kullanarak oradan bir enerji sağlamasıdır. Yani bu panellerden sahip olmak isteyen bir insanın fazladan bir yer sağlamasına gerek kalmaz.

Son olarak bu sistemlerin en önemli özelliklerinin çevreye ve doğaya zarar vermemeleri olduğunu da söylemeliyiz. Bu da insanların tercih etmelerinin bir başka sebebi olabilir.

Robotik Kodlama Eğitimi Verme

Teknolojinin çok büyük bir hızla gelişmesi ve bu gelişimin hız kesmeden devam etmesi çağın gerekliliklerine de etki etmektedir. Modern teknolojik çağda yazılım ve kodlama bilmenin hayatın farklı dal ve evrelerinde insana kazandırdığı avantajlar vardır. Bu saydıklarımız ve daha birçok neden ile birlikte insanlar robotik kodlamayı da öğrenmek istemektedirler. Böylece robotik kodlama eğitimi vermek eğer doğru yapılır ise geliri yüksek bir iş kolu haline gelebilir.

Robotik Kodlamanın Önemi Nedir

Robotların hayatlarımıza halihazırda dahil olduklarından daha fazla bir dahil olma durumu ile gelecekte karşılaşacak olmamız pek de şaşırtıcı olmasa gerek. Bu alanın kendi başına bir iş kolu bulunmak ile beraber, daha da ilerlemesi ve popülerleşmesi olası olduğundan insanlar robotik kodlamaya ilgi duymaya başladılar. Robotik kodlamanın yaptığı şey bir robotun nasıl çalışacağı, neler yapacağı ve daha saymadığımız pek çok madde ile beraber robotun içini incelemektir.

Robotik kodlamanın iyi bir iş kolu olmasının bir başka sebebi ise birçok yaş grubuna hizmet verebilmesidir. Bu demek oluyor ki küçük bir çocuğa ders verebileceğiniz gibi, bir yetişkine de robotik kodlama öğretebilirsiniz. Tabii ki iki gruba da aynı şeyleri veya aynı zorlukta dersleri öğretmeniz olası olmadığından hedef kitlenize uygun bir ders programı hazırlamak derslerin daha verimli geçmesine sebep olacaktır.

Robotik Kodlama Öğretmeni Olmak için Neler Yapılmalı

Robotik kodlama öğretmeni olmak için tabii ki de öncelikle bu alanda bilgi birikiminizin olması gerekmektedir. Bu bilgi birikimine sahip olmak için tamamen uzaktan eğitim de denen internet üzerinden verilen eğitmen eğitimlerine katılmanız mümkündür. Bu verilen eğitim tamamlandıktan sonra katılanlara bir sınav yapılmakta, bu yapılan sınavın sonucuna göre ise gerekli sertifika ve bazı başka belgeler verilmektedir. Tabii ki bu belgeleri elde etmek için gösterilen derslerde başarılı olmak şart koşulmaktadır.

İyi, alanında yeterli ve başarılı bir robotik kodlama öğretmeni olmak istiyor iseniz yukarıda bahsettiğimiz derslerin dışında yüz yüze eğitim sağlayan, pratik yapmak için yeterli imkanları bulunan kurumlara da başvurabilir, böylece kendinizi bu alanda daha fazla geliştirebilirsiniz. Eğitim konusunda daha çok bilgili öğretmenler tercih edildiği için kendinizi geliştirmek gelirinize de etki edecektir.

3D Baskı Makinası Satışı Yapma

3D baskı makinesi git gide popülerleşen ve yayılan bir sektör haline gelmektedir. İnsanların da bu makinelere daha fazla ilgi göstermesi ile birlikte bu işin satışını yapan insanlar da artmıştır. Bu artışın önemli sebeplerinden birisi akıllı telefon kılıf satışlarının, telefon fiyatlarına doğru orantılı bir şekilde artmasıdır. 3D yazıcı, bir telefon kılıfı basmaya elverişli bir alettir. Özellikle bu kılıfların çeşitli desenlerde, veya kişinin isteğine özel olarak bir isimle veya resimle basılmaları sektördeki artışa etki etmişlerdir. Tabii ki sadece telefon değil, daha birçok şey basılabilir bu makineler aracılığı ile.

3D baskı makinesi satışı yapmanın maliyetine gelecek olursak; Tabii ki bu işin satışını yapmak için bir yere ihtiyaç vardır. Bu yeri gerekli dikkat gösterilerek seçmek de ayrıca önemlidir. Satın alınan ürünün kalitesi ve adedi de fiyata etki etmek ile beraber; bunların toplamında alacağınız ürün sayısı da maliyete eklenmelidir. Bütün bunlara ek olarak elemana da ihtiyacınızın olması ihtimaldir.

3D baskı makinesi satışına biraz daha geniş bir pencereden bakarak bu konuda farklı alanlardan da para kazanmak mümkündür. Örnek verilecek olursa; Bir müşterinin sattığınız makine ile halledilmesi gereken bir işi olabilir fakat gerek maddi nedenlerden, gerekse daha başka nedenlerden satın almamak isteyebilir. İşte böyle bir durumda eğer sizler bu tür insanları işini de belirli bir ücret karşılığında ve bu işe özel olarak ayırdığınız makineleri kullanarak hallederseniz, bu alandan da azımsanmayacak bir gelir etmeniz mümkündür.

Bir yatırım fikri olarak 3D baskı makinesi satmak iyi bir gelir getiren bir iş gibi görünmektedir. Fakat diğerleri gibi bu iş fikri için de dikkatli ve detaylı bir şekilde piyasa araştırması yapmak, risk ve maliyet hesaplaması yapmak sizler için olumlu yönde sonuç verecektir. Riskler ise genellikle müşteri bulamama konusu üzerinde birleşmektedir. Gerekli satıcıya ulaşmak için de yukarıda bahsi geçen maliyetlere bir de reklam maliyeti eklemek çok da kötü bir fikir olmayacaktır. İyi yapılan bir reklam, iyi hizmet ve kalite ile birleşirse satıcıya olumlu bir şekilde geri döner.

Cep Telefonu Tamircisi Açma

Cep telefonu tamircisi açmak bir iş fikri olarak telefonların daha kırılgan ve bozulabilir hal gelmesi, neredeyse herkesin cebinde en az bir adet akıllı telefon olması ile birlikte daha çok rağbet edilen bir fikir haline gelmiştir. Maliyeti de diğer iş fikirlerine nazaran daha az olan cep telefonu tamircisi açmak sizler için az maliyetli, çok kazançlı bir iş olabilir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi akıllı telefonlar inanılmaz bir hızla yaygınlaşmaya başlamıştır ve insanlar bazı zamanlarda sorunlarla karşılaşabilirler. Çoğu insanın da bu sorunların nasıl çözüleceğine dair bir fikri olmamakla beraber, telefonların da sağlığı açısından bir uzmana danışmaya özen gösterirler. İşte burada cep telefonu tamircileri devreye girmektedir.

Cep Telefonu Tamircisi Açmanın Maliyeti

Bu işe maliyet açısından bakacak olursak gerekli olan şeyler; Tamir ekipmanları, dükkan satın almak veya kiralamak, ödenmesi gereken vergiler ve elaman masrafları olarak sıralayabiliriz. Bahsi geçen masraflar cep telefonu tamircisi açmak isteyenlerin ne kadar kapsamlı, büyük olmasına, bunlar ile birlikte açılan dükkanın ne kadar merkezi ve ulaşılabilir bir yer olmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Cep telefonu tamircisi açmak için tabii ki de en gerekli olan şey gerekli teknik bilgiye sahip olmaktır. Hem müşteri memnuniyeti açısından, hem işlere hız kazandırarak daha fazla gelir elde edebilmeniz için; Bu işe girmeden önce gerekli bilgileri iyice öğrenmeniz, eğer olanağınız var ise pratik yapmanız ve kendinizi bu işte geliştirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde hem müşteri kaybeder, hem de var olan müşterilerin memnuniyetsizliğine sebebiyet verirsiniz.

Telefoncu Dükkanı Çak Para Kazandırır

Elaman konusunda ise ne çeşit bir eleman aradığınız son derece önemlidir. Yani alacağınız elamanın vasfının ne olmasını istersiniz? Örnek verecek olur isek; Sadece kasaya bakması için işe aldığınız bir kişi ile tamir için işe aldığınız elamanın vasıflarının daha farklı olması gereklidir. Eğer tamir için işe eleman almak istiyor iseniz bu elemanın da iş bilgisine ve yeteneklerine dikkat etmeniz sizin için iyi olacaktır.

Bunların dışında eğer gerekli bilgiye sahipseniz, sermayeniz varsa ve dükkanın yerini iyi, merkezi veya insanların rahat ulaşabileceği, etrafında sizlere rakip olamayacak bir yerde açarsanız bu yatırımdan iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Mobil Danışmanlık Hizmeti Verme

İşletmeler en yaygın iş alanlarından biridir. Bu konuda başarılı olabilmenin bazı püf noktaları vardır. En sık karşılaşılanlardan biri cafelerdir. Cafe işletebilmek için öncelikle sabırlık olmak gerekmektedir. İlk adım olarak bir konsept belirlenebilir. Günümüzde sıradan cafelerdense konseptli kafeler daha çok ilgi çekmektedir. Konsept olmasa dahi cafenin hitap edeceği kesim belirlenmelidir. Buna göre de dekorasyon ve menüler oluşturulmalıdır. Böylece popüler bir mekan oluşturabilirsiniz.

Bir diğer pratik ama oldukça ilgi çekici fikir mobil cafeler. Mobil cafeler izin konusunda biraz daha dezavantajlıdır. Ancak caddelerde, sokaklarda ya da aklınıza gelebilecek diğer dış mekanlarda kolaylıkla müşteri kazanılabilmektedir. Bu yüzden en büyük avantajı gezebilen bir yapısı olmasıdır. İhtiyacınız olan şey, ilgi çekici görünüme sahip olan geniş bir araçtır. Pencerelerini alışveriş için kullanacaksınız. Ayrıca küçük sandalyeler bulundurarak araç önünde oturma alanı oluşturabilirsiniz.

Kargo

Alışverişlerde hız artık giderek önem kazanmaya başlamıştır. Bu yüzden insanlar trafik sorununa çözüm aramaktadır. En iyi seçenek ise hava yolunu kullanmaktır. Burada bahsedilen helikopter ya da uçak değildir. Daha pratik olan dronelar ile kolaylıkla teslimat sağlanabilir. Sizde işe birkaç drone alarak başlayabilirsiniz. Anlaşma yapacağınız işletmeler ile onların teslimatlarını üstlenebilirsiniz. Kolay ve oldukça kazançlı olan bu iş gelecekte daha çok önem kazanacaktır.

Terapiler

İnsanlar gün geçtikçe kötü alışkanlıklar hakkında daha da bilinçlenmektedir. Bu durum alışkanlıkların bırakılması isteğinin kişilerde artmasına sebep olmaktadır. Sigara kullanımı her ne kadar artsa da sigaradan kurtulmak isteyenlerin sayısı da aynı şekilde artmaktadır. Bu tür sigara bırakma terapisi merkezleri de yaygınlaşmaktadır. Hem bitkisel hem de psikolojik tedaviler ile güzel sonuç veren çalışmalar faydalı bir girişim fikridir.

Sağlıklı Yaşam

Sigaradan sonra daha doğal olan bir konu vardır. Sağlıklı yaşam merkezleri sadece alışkanlıklar üzerine değil kilo gibi kişisel problemler üzerinde de durmaktadır. Kişilerin hayatlarına sağlıklı beslenme ve spor gibi alışkanlıkları kazandırmayı amaçlamaktadırlar. Daha doğru ve planlı bir çalışma için insanlar bu merkezlere ilgi duymaktadırlar.

Buz Pistleri

Yaz ya da kış oldukça tercih edilen bir alan olan buz pistleri girişim için uygun bir fikirdir. Eğer yeterli sermayeye sahipseniz kesinlikle tercih edebileceğiniz bir sektördür.

Tercümanlık Ofisi Açma Fikri

Tercümanlık ofisi açmak çok az bir sermayeye sahip olan kişilerin genellikle tercih ettiği iş kollarından bir tanesidir. Tercümanlık ofisi açma Fikri için sadece birkaç tane dil bilmek ve bir ofis kirası ödeyecek kadar sermayeye sahip olmak işin merkezi sistemini oluşturmanızı kolaylıkla sağlayacaktır.

Tercümanlık ofisleri günümüzde sistemli ve hızlı bir hizmet sunmaktadır. Diğer tercümanlık ofisleri ile rekabet halinde olmak için çok hızlı çeviriler yapmak gerekmektedir. Aksi halde rakip olan tercümanlık ofisleri ile kıyasıya bir rekabet içerisine gerilememektedir. Günümüzde birçok teknolojik araç ile çeviriler yapılabilmektedir. Fakat 0 doğru bir biçimde çeviri yapılabilmesi için çok kişi tercümanlık ofislerini tercih etmektedir.

Tercümanlık Ofisi için Kaç Dil Bilmek Gerekir

Günümüzde dünyada birçok dil konuşulmaktadır. Fakat Dünya üzerinde ana dili olarak İngilizce benimsenmiştir. Bunların yanı sıra Fransızca Almanca ve Rusça dilleriyle destekli bir şekilde hizmetler verilebilir.

Tercümanlık ofisi açıp bunu Türkiye geneline yaymak isteyen kişiler eleman istihdam etmek zorundadırlar. Aksi halde gelen hizmet taleplerine olumsuz yanıt vererek müşteri memnuniyetini sağlayamamaktadırlar. Tercümanlık ofisinden hızlı ve doğru bir şekilde hizmet verilebilmesi için en az 1 veya 2 dil bilen vasıflı kişi işe alınmalıdır.

Tercümanlık Ofisi Nasıl Çalışır

Tercümanlık ofislerinin çalışma şekilleri talep edilen bir dildeki yazıyı başka bir dile çevirme hizmetidir. Belirli bir düzen üzerine oturtulan tercümanlık ofislerinde gelen siparişler daha hızlı bir şekilde yetiştirilerek müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Gemi Ve Helikopter Turizmi Yapma

Turizm sektörünün hızla geliştiği herkesçe bilinen bir gerçektir. Bu gelişmeye ek olarak dünyadaki turizm imkanlarının ve araçlarının da gelişmesi ile gemi ve helikopter turizmi yapma fikri gün geçtikçe daha çok insan tarafından benimsenip uygulanmaktadır.

Uçak, gemi ve helikopterlerde yaşanan büyük gelişmeler sayesinde artık dünyanın hiçbir yeri sanıldığı kadar uzak değil. Çok uzak gözüken yerlere bile bu araçlar sayesinde hızla varılabiliyor. Tabii ki diğer sektörler gibi turizm de bu gelişmeden payını almıştır.

Gemi turizmini farklı kategorilerde inceleyebiliriz. Bunlardan birisi yurt içi gemi turlarıdır. Yurt içi gemi turları çoğunlukla yaz aylarında ve yazlık bölgelerde uygulanır. Bu turizm türü İnsanları bir yerden bir yere götürürken keyifli bir zaman geçirmeleri ve manzaranın tadını çıkarmalarını sağlayabilirken, bir yere varmak amacı olmadan, yani başlanan yere geri dönen gemi turları da bulunmaktadır. Tabii ki belirli turlar aracılığı ile bu iki kategorinin birleşmesi de sağlanabilir. Yani insanları bir yere götürüp, birkaç gün geçtikten sonra geri getiren bir tur politikası da izleyebilirsiniz.

Helikopter turizmi de gemi turizmine bazı açılardan benzese de, helikopter turizminin daha farklı olması, gemi turizmine kıyasla daha yeni ve güncel olması gibi özellikleri ile farklılık göstermektedir. Yine gemi turunda söylediğimiz gibi, helikopter turları da daha çok manzara gösterimi için kullanılmaktadır.

Örneğin İstanbul’a gelen turistler bu şehri bir de yüksekten, kuş bakışı şekilde daha detaylı görmek istiyorlar diyelim. Gemi ve daha farklı turlar bunu sağlayamayacağı için geriye tek seçenek olarak helikopter turu kalmaktadır.

Gemi ve helikopter turizmi için gerekli izin ve belgeler alındıktan sonra, seyahatte yolcuların refahını, huzurunu ve mutluluğunu sağlayacak tipte gemi ve helikopter alımları yapılmalıdır. Bu maddeler önemli olmak ile birlikte belki de en önemli etken kaptan ve pilottur.

Hiç kimse kendisini güvende hissetmediği yerde seyahat etmek istemez. Aynı şekilde gemi için vasıflı eleman seçimi de son derece önemlidir. Her iki türde de turizm yapmak isteniyor ise, öncelikle yolcuların güvenliği, sonra da yolculuk sırasındaki huzurları ve mutlulukları sağlanırsa bu iş fikri getirisi daha yüksek bir hale gelebilir.

Chatbot (Sohbet Robotları) Tasarımları Yapma

Sohbet robotları her geçen daha da artarak karşımıza çıkmaya devam ediyorlar. Pek çok avantajı bulunan bu robotların kullanımının ve bunun sonucunda talebinin de bu kadar artması ile birlikte sohbet robotları tasarlamak iyi bir iş fikri haline gelmiştir. Bazı insanların görüşüne göre konuşacak olursak; yakın gelecekte yardım merkezlerinin çok büyük bir kısmı sohbet robotlarına geçiş yapacaklarını söyleyebiliriz.

Sohbet robotlarının işlevlerini kısaca anlatmak gerekirse; İnternet sitelerinde insanlara sanki bir çalışanmış gibi cevap vermeleri ile dikkat çekmektedirler. Yazdıkları ise normal bir insanın yazısına benzemektedir. Fakat daha hızlı, daha sonuç odaklı bir performans ortaya koymaktadır. Kısaca sohbet robotları sitelerin yardım merkezlerinin yerine geçerek kullanıcı sorularına ve sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm üretmeye yararlar.

Avantajlarına gelecek olursak; Öncelikle hızlı olmaları en büyük avantajlarından birisidir. Diğer bir avantajı ise bu robotların kullanımının yeni yen başlaması ile birlikte insanlarda merak duyguları uyandırmaları, farklı gelmeleridir. Diğer pek çok avantajdan bir başka önemli olanı ise müşteri destek çalışanlarının iş yükünü hafifletmesi olduğunu söyleyebiliriz.

Sohbet robotlarının ana amacının sürekli gelen kolay, yüklü bir bilgi birikimi gerektirmeyen ve tabiri caizse rutin sayılan sorulardan kurtulmaktır. Böylece yardım merkezinde çalışan insanlar çözümü daha zor ve daha zahmetli sorunları olan insanlara daha iyi yardımcı olabileceklerdir.

Sohbet robotları oluşturma işine atılmadan önce bilinmesi gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan birincisi be tarz bir robot oluşturmak istediğinizdir. Yani oluşturacağınız robotun hangi konudaki soruları cevaplayacağına karar vermek gerekmektedir. Bundan sonra ise sohbet robotunuzu oluşturacağınız bir servis sağlayıcısı seçmeniz, daha sonra da bir sunucu belirlemeniz gerekiyor. En sonda ise sohbet robotunu hangi mecrada kullanmak istediğinizi bilmeniz gerekmektedir.

Pek çok farklı sohbet robotu çeşidi olması bu iş fikrini bir adım öteye taşımaktadır. Yani her bir tür sohbet robotu yapımında uzmanlaşabilir, o konuya yoğunlaşarak çok iyi işler başarabilirsiniz. Bu seçeneği tercih ederseniz geliriniz mütemadiyen daha düşük olacağı için yapılabilecek en mantıklı şey; Bu konuda genel bir bilgiye sahip olmaktır. Böylece farklı alanlardan gelen iş tekliflerini de değerlendirebilir, kazanacağınız parayı da bir miktar artırabilirsiniz.

Forum Sitesi Açma

Forum sitesi kurmak, toplulukları ve farklı fikirleri bir araya getirmek için en ideal yollardan biridir. Kurulacak olan forum sitesi, kişinin kendini tanıması, eksikliklerin giderilmesi için iyi bir fırsat olacaktır. Bu projenin hangi yönde gitmesi konusunda daha iyi bir fikir ve genel bir bakış açısı kazandıracaktır. Kısacası Forum siteleri kurmak, çeşitli konular üzerinde tartışıp yeni insanlarla tanışmak için güzel ve rahatlatıcı bir özellik taşır.

Neden Forum Sitesi Kurulmalıdır

Her geçen gün sosyal ağlarının gelişmesi sonucunda uzak yerlerde bulunan bireylerin, birbiriyle tanışması, tartışması en önemlisi etkileşimi sağlamak için bu tür sitelere ihtiyaç duyarlar. Forum siteleri bu ihtiyacı karşılamak için tam ideal görev görmektedir.

Forum sitesi açmak, belirli bir süreden sonra içerik üretimi işinin topluluk ile birlikte paylaşmaya başlamaktadır. Forum sitesi açmanın avantajı blog sitelerine göre daha iyidir. Çünkü blog sitesinde yazar sayfanın güncel kalabilmesi için sürekli içerik üretmesi gerekirken, forum sitesinde bu işi topluluk yapar. Forum sitesinde üyeler kendileri soru sorarak diğer üyelerin sormuş olduğu sorulara cevap verip içerik üretimine katkıda bulunurlar.

Forum Sitesi Kurmanın Avantajları Sitesi Nelerdir

 1. Bireyler arasında sosyal ağ üzerinde birbirleriyle etkili iletişimi sağlar.
 2. Yeni okuyucu kitlesinin kendine çekebilir.
 3. Okuyucuların bir konu üzerinde kafalarına takılan soruları hızlı bir şekilde yanıtlaması ve yanıt verme oranının düşük ve basit bir yolu olması.
 4. Bilgi akışının daha pratik olması Forum siteleri açmanın gerekliliğini doğurmuştur. Ayrıca topluluğun bilmediği ve duymadığı bilgi akışı sağlanmış olur.

Forum Sitesi Kurmanın Dezavantajları Nelerdir

Forum sitesi açmakla her şey bitmiyor. Çünkü okuyucuların gönderilerini denetlemek ve forum sitesinin varlığını devam ettirmek için zor bir süreçtir.

Eğer forumda mesaj trafiği yaşanmazsa, forum sessiz kalacaktır ve emekler boş yere gidecektir. Forum eğer zamanla tutulursa, hararetli konu tartışmalarında site trafiği yükselebilir ve daha çok bant genişliği kullanılma ihtimali doğar.

Sonuç

Forum sitesi açmak isteyen kişilerin, yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olması gerekir. Çünkü bunun için hangi yazılımın kullanılacağı ve forum sitesini kontrol etmek için gerekli olacaktır. Forum sitesini daha kapsamlı ve geniş açmak için belirli bir ücretin ödenmesi gerekir.

Mobil Uygulama Yapma

Yaratıcı bir fikir sonucunda ortaya çıkan başarılı telefon uygulamaları birçok türde hizmeti kullanıma sunuyor. Telefon uygulamalarının yapılış amacından önce girişimcilerin nasıl ve ne türde bir hizmet sunması gerektiği ile ilgili kafalarında soru işaretleri oluşmaktadır. Fakat başarılı bir uygulama fikri bulabilmek kolay bir iş değildir. Mobil uygulama sektörüne giriş yapmak isteyen girişimciler için bazı önemli fikirlerden birkaçı şu şekildedir:

Vergi ve Fatura Uygulaması

Eve gelen fatura ve fişlerin zamanla biriktirilip vergi iadesi yapılması suretiyle biriktirilmesi sağlanırdı. Fakat tasarlanması mümkün olan bu uygulama fikri ile vergilerinizi düzenleyebilir, gelir durumuna göre ödemeniz gereken vergi miktarının otomatik hesaplanması sağlanır, ödediğiniz vergi tutarı kayda alınır ve dilediğiniz gibi fatura düzenleyebilirsiniz. Mobil vergi ve fatura uygulaması şimdilerde insanların elinden düşürmedikleri akıllı telefonları için kullanışlı ve pratik kullanım olanağı sunabilir.

Sağlık Kitle indeksi Kontrol Takipçisi

Herhangi bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmasak da olası durumları gözardı etmeden hastaneye gitmek gerekiyor. Fakat çoğu insan sağlık konusunda ihmalkar davranıyor. Sağlığımızı günbegün takip eden başarılı ve kolay arayüzü olan bir mobil uygulamayı birçok insan kullanmaya başlayabilir. Sizin yerinize randevu takibi yapabilecek ve otomatik randevu talebinizi iletebilecek bir uygulama sayesinde sağlık kontrollerinizi sıkı sıkıya yapmış olacaksınız.

Flört ve Evlilik Uygulaması

Doğru eşi bulmak isteyen kişiler için gözde bir uygulama fikri olabilir. Mobil uygulamalar içerisinde yer alan tüm sosyal medya uygulamaları ile hesabı bağlayarak giriş yapabilir, yakın arkadaşlarınızın bulunduğu listeyi görüntüleyebilirsiniz.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır

Alanında başarılı olmuş yazılım geliştiriciler sayesinde hayalinizdeki mobil uygulamayı yaptırabilirsiniz. Fakat ilk önce hangi kategoride bir uygulama geliştirmek istediğinize karar vermelisiniz. Hangi amaca hizmet edeceğini belirleyebilirseniz hangi alanda bir mobil uygulama istediğinizi öğrenmiş olursunuz. Aralarında belirgin bir fark olan Android ve İos uygulamalardan hangisi üzerinde seçim yapacağınız da önemli bir fark oluşturmaktadır. Bu sebeple mobil uygulama sektöründe belirlediğiniz ihtiyaçlar doğrultusunda yol almanız gerekir.

Bir yazılım geliştiricilerinden ziyade mobil uygulama fikrini kendinizde yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda mobil uygulamanızı hızlı ve pratik bir şekilde yapmak için kontrol paneli girişi sağlayabilen ve içerik yönetim sistemine erişim izni veren web sitelerini kullanabilirsiniz.

JetPack (Sırt Roketi) Kiralama Fikri

Tarihi 1920’li yıllara dayanan sırt roketi ile uçma fikrini ilk defa uygulayan Osmanlı döneminde yaşamış, mucit Lagari Hasan Çelebi’dir. Fişekler vasıtasıyla uçtuğu söylenen Osmanlı mühendisi uçması için barut macunu kullanmış. İnsan sırtına çanta şeklinde monte edilebilen sırt roketi havada özgürce seyahat edebilmenizi sağlıyor. Teknolojik çağa doğru evrilme ile beraber sırt roketi fikri ile ilgili birçok girişimci bu fikri geliştirmeye devam ediyor.

Roket Kemeri Teknolojik Sorunlar

Hidrojen peroksit kullanılmış roket kemeri diğer adıyla da bilinen Rocketbelt Bell şirketi tarafından 1960 da geliştirildi. Roket kemeri ile 1984’te olimpiyatların açılışında uçuş denemesi yapan Bil Suitor stadyum üzerinde adeta kuş gibi dikey bir biçimde havalandı. Fakat hidrojen peroksit pahalı ve zehirli bir gazdı. Ayrıca 30 saniye içinde tükeniyor roket kemerinin yük kapasitesi yeterli gelmiyordu.

Jetpack Aviation Teknolojik Çözümlerle Geldi

Jetpack Aviation şirketini kuran başarılı girişimci David Mayman dünyanın gerçekten uçan ilk sırt roketi Jetpack JB-9 geliştirdi. Bu sırt roketinde hidrojen peroksit yerine genellikle sanayide kullanılan ve bir petrol türevi olan kerosen kullanıldı. En fazla 3000 metreye kadar çıkabilen Jetpack JB-9 160 kilometre hızla 10 dakika havada uçuş sağlayabiliyor.

Başarılı Olmasının Sırrı

İş ortağı olan mühendis Nelsoh Tyler ile 10 yıldır çalışan David Mayman pratik ve kolay bir kullanımı olan sırt roketi yapmak için bir araya geldiklerini söyledi. Başarılı olmanın sırrı basit ve kullanışlı bir tasarım olmasında yatıyor. Sırt roketini normal bir sırt çantası gibi takıyorsunuz ve dikey kalkış ile havalanıyorsunuz. Yakıt tankı doluyken ve boşken rahatça koşabildiğini söyleyen Mayman, sağlıklı bir insanın rahatça kullanabileceğini söylüyor.

Jetpack sırt roketi katlanılabilen sapları ile araba bagajına veyahutta büyükçe bir bavula kolayca yerleştirebiliyorsunuz. Yakıt tankı en fazla 37 litre kerosen alabiliyor. Ayrıca roket motoru yerine jet motoru kullanıldığı için alev çıkarmayan Jetpack JB-9 güvenli bir kullanım sunuyor.

Jetpack JB-9 Nasıl Uçuyor

Sağa sola hareket etmeye yarayan bir kontrol kolu bulunuyor. Sağ tarafınızda elinizi iç kısma doğru çevirince gaz verip hızlanabiliyor aynı zamanda alçalıp yüksele biliyorsunuz. Manevra kabiliyeti yüksek ve dengeli bir uçuş konforunda uçuşunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Evde Yaşlı Bakım Hizmeti Verme

Evde yaşlı bakım hizmeti vermenin kuruluş amacı, yaşlıların bedensel, zihinsel ve sosyal sağlıklarının korunması için kurulmuştur. Bunların yanında yaşlıların hastalıkları hakkında bilgi verme, sağlıklarının daha iyi hale getirilmesi veya belirli bir düzeyde tutulması, kendi evlerinde daha rahat sosyal ve sağlık yönden destek verilmesi amaçlanmaktadır.

Ayrıca hastaların yakınlıklarına hastalıkları hakkında belirli bir eğitim verip, evde daha iyi bakmalarını sağlamaktadır. Bu gibi kuruluşların avantajı yaşlıların kalabalık ortamından ve meydana gelebilecek yığılmalardan önlemek için ve hastanede yatılan sürenin azaltılmasında yardımcı olacaktır. Aynı zamanda tedavi maliyetinin düşürülmesinde de etki etmektedir.

Evde Yaşlı Bakım Hizmet Süreçleri Nelerdir

Fiziksel Yardım

Belirli bir yaştan sonra fiziksel kuvvetin azalması sonucunda evde yaşlı bakım hizmetine ihtiyaç duyulmuştur. Bu yüzden fiziksel yardımda bulunurken yaşlılara giyinme konusunda yatağına ya da koltuğuna oturma da, tekerlekli sandalye oturmasını yardım etme ve herhangi bir sağlık sorununda ambulansı araba gibi olanak sağlar.

Arkadaşlık Etme

Ev hizmetlerini organize etmek ve çamaşırları yıkamak. Yaşlılığın getirmiş olduğu çocukluk hissiyatına karşılık olarak ev ortamında arkadaşlık edip aileye destek olunması, gerek ulaştırmada gerekse sosyalleşmede yardımcı olma gibi kolaylık sağlar.

Temizlik

Yaşlıların ilerleyen zamanlarda hijyen gereksinimlerini sağlamaları zorlaşabilir. Bu yüzden tek başlarına kendi ihtiyaçlarını karşılamaları zorlaşmaktadır. Bu yüzden evde yaşlı bakım hizmeti, banyo ve duş yardımında bulunma, kişisel bakım, ağız bakımı, tuvalet ihtiyacını giderme gibi amaçları gerçekleştirmektedir.

Sağlıklı Yaşam

Evde yaşlı bakım hizmeti yapan bakıcılar, yaşlıların fiziksel ve zihinsel olarak yaşlanmalarının etkilerini gecikmesine ya da ertelenmesine yardımcı olarak sunmaktadırlar. İlaçların saatinde kullanılmasına yardımcı olmak, hafif egzersiz programlar uygulamak, yemek planlaması yapmak gibi hizmetler sunmaktadırlar.

Evde Yaşlı Bakım Hizmeti Vermenin Avantajları

 1. Evde sağlık sorunu teşkil eden yaşlıların hastaneye gidemeyecek durumda olması, bireyler için kolaylık sunmaktadır.
 2. Evde bakıma muhtaç olan ve sağlık açısından ihtiyaç duyan yaşlıların kendi kontrolünde olur.
 3. Hasta olan yaşlıların kendi kurallarına göre önem verilir.
 4. Evde bakım hizmeti ailelerin hastaları için daha rahat bir süreç geçirmelerine olanak sağlarlar.Hastanenin enfeksiyon kapma olasılığının yüksek olmasından dolayı evde bu olasılığı en düşük seviyeye indirgemesini sağlar.

3D Yazıcılarla Ev inşaatı Yapma

Her birey kendine ait bir evi olsun ister. Bir ev alacakken tercihini belirleyen unsurlardan biriside evinin ne sürede ve ne kadar güvenli bir biçimde yapılacak olmasıdır. Bu yüzden 3d yazıcılar kendine ait bir evi olsun isteyen bireylerin tercih edebileceği bir şeydir. Çünkü 3d yazıcı ile yapılan evlerin maliyetleri hem daha düşük hem de yapımı kısa sürelidir. Maliyeti düşük ve yapımı kısa süreli bir evi olsun isteyen her bireyin tercih edebileceği bir yöntemdir. Ekonomik anlamda bir problem yaşamayacağınız bir tercih olacaktır.

3d yazıcılarla yapılan evler kısa süre içerisinde yapılabiliyor olmakla birlikte daha az maliyetli evlerdir. 8 saat gibi kısa bir süre içerisinde dahi yapımı tamamlanabilmektedir. 3d yazıcılarla yapılan evlerin maliyeti standart bir evin yapımından çok daha ekonomiktir. Bu nedenle sizde ekonomik bir ev kısa süre içerisinde sizin olsun istiyorsanız 3d doğru bir tercih olacaktır. 3d yazıcılarla yapılan evlerin yapılış süreci modeline göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat genellikle 24 saatten önce tamamlanmış olmaktadır. Sadece büyük ve de daha başka özellikleri olan evlerin tasarımında 1 aydan fazla vakit gerekebilmektedir.

3d yazıcılarla yapılmış bir eviniz olsun istiyorsanız size bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek şirketler vardır. Bunun için inşaat şirketleri bulunmaktadır. Bu sayede bir eviniz olsun istiyorsanız 8 saat gibi bir süre içerisinde dahi tamamlanabilecektir. Üç boyutlu yazıcılar her anlamda size bir kolaylık sağlamış olacaktır. 3d yazıcılar 10 adet evi dahi 24 saatte üretebilmektedir. Bu konuyla ilgili sizi her konuda bilgilendirecek inşaat şirketleri mevcuttur. Bir eviniz olsun istiyorsanız 3d yazıcılar size bu anlamda büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Hem ekonomik anlamda bir problem yaşamayacaksınız hem de kısa süre içerisinde bir eviniz olsun istiyorsanız bu konuda da bir problem yaşamamış olacaksınız. 3d yazıcılar istiyorsanız sizin için büyük ve daha başka özellikleri mevcut evlerde tasarlayabilmektedir. Sizin yapmanız gereken 3d yazıcılarla ev yapan inşaat şirketlerini öğrenmek ve istediğiniz evi talep etmektir. Böylelikle ekonomik anlamda herhangi bir problem yaşamadan istediğiniz süre içerisinde istediğiniz ev sizin olacaktır.

Yoga Ve Meditasyon Stüdyosu Açma

Kendini adamış yoga uygulayıcıları için, bir işi aziz bir gayretle birleştirmenin mükemmel yolu bir yoga stüdyosu açmaktır. Zihinsel, fiziksel ve ruhsal disiplinler pratiği popülerlik kazanmaya devam ediyor. Ancak bir yoga stüdyosu açmak, bir sınıf öğretme yeteneğinden daha fazlasını gerektirir. Ayrıca, ticari işlemler hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Ve çoğu işletme gibi, doğru ekipmanı gerektirir. Ayrıca doğru fiyatlandırmaya karar vermeniz gerekir.

Başarılı bir yoga stüdyosu açmak için çok fazla planlama, azim ve para gerekir, ancak sonuçlar yogaya adanmış bir kişi için son derece faydalı olabilir. Başlamak için, yoga uygulamak için en elverişli alanı bulmak gerekir. Aynı zamanda, bazı yoga türleri, belirli pozları ve uygulamaları kolaylaştırmak için özel ekipman gerektirir. Son olarak, doğru izinlere ve işletme lisanslarına ihtiyacınız olacaktır.

Stüdyonun Standart Tasarımı

Stüdyonun kendisi boyut olarak değişebilir, ancak 1.000 metrekare tipiktir. Bu büyüklükte bir alanı kiralamanın maliyeti bulunduğunuz yere bağlı olarak değişir. Çoğu yoga egzersizi zeminde uygulandığından, doğru zemin kaplaması en önemli ekipman alımlarından biridir.

Zeminler konfor için esneklik sunmalı, ancak tipik yoga pozlarını destekleyecek kadar sağlam olmalıdır. Ayrıca ter ve su şişesi dökülmelerine karşı suya dayanıklı olmalı ve temizlenmesi kolay olmalıdır. Vinil döşeme bu özellikleri sunar, çeşitli renklerde yapılabilir ve gerçek ahşap gibi görünmesi için üretilmiştir. Bir stüdyoda sıcaklık ve nem seviyesi değişebileceğinden dolayı geleneksel ahşap zeminler genişleyebilir veya burkulmaya yol açabilir.

Bir yoga seansı sırasında herhangi bir noktada müzik çalmayı planlıyorsanız bir ses sistemi gereklidir. Maliyet ve kalite değişebilir, ancak basit bir ev rafı stereo sistemi genellikle yeterli olacaktır. Birçok yoga uygulayıcısı sınıfa kendi yoga paspaslarını getirir, ancak yapmayanlar için paspas bulundurmak önemlidir. Toptan bir şekilde satın alınırsa uygun maliyetlere bulunabilir.

Fiyatlandırma ve Hizmet

Stüdyoda bir yoga dersi için alacağınız ücret büyük ölçüde bulunduğunuz yere bağlıdır. Bulunduğunuz yere en yakın stüdyonun fiyatını kontrol ederek başlayın. Sınırsız sınıflar için sabit bir aylık ücret veya önceden belirli sayıda sınıf satın alan müşteriler için indirimli bir fiyat sunabilirsiniz. Müşteriyi elde tutmak çok önemlidir.

Müşterilerin işletmenize sadık kalmasını sağlamak için benzersiz teklifler oluşturun. Kişisel yolculuğunuzu onlarla paylaşarak ve geri bildirimleri teşvik ederek öğrencilerinizin kendilerini özel hissetmelerini sağlayın. Sadakat programları oluşturun ve sürekli olarak stüdyoya gelenlere hediye verin.

Sanal iç Mimari Danışmanlığı Yapma

Her birey sevdiği işi yapabilmek ister. Sevdiği işi yaparken daha başarılı olacağını ve daha mutlu hissedeceğini bilir. Çünkü başarının anahtarı o işe olan yetenek ve tutkuyla bağlantılıdır. Şüphesiz ki mimarlık ve tasarımda yeteneği ve bu işe tutkusu olan her bireyin doğru tercihi olacaktır.

Sizde tasarlamaya ve mimarlığa ilgi duyan bir bireyseniz bu konuda internet üzerinde danışmanlık yapmak sizin için en doğru yöntemlerden birisi olacaktır. İnternet günümüzde çoğu birey tarafından ilgi görmektedir. Dolayısıyla çoğu birey sizin mimarlık hakkındaki bilgileriniz ve yeteneğinizden yararlanmak isteyecektir.

Sizde bilgilerinizi aktarmak ve yeteneğinizle insanlara yardımcı olmak istiyorsanız sanal iç mimari danışmanlığı sizin için doğru bir tercihtir. Bununla birlikte sevdiğiniz işi yaparak size daha mutlu bir birey olma olanağını da verecektir. Sanal ortamda iç mimari danışmanlığı yapmak aynı zamanda yerleşik bir ofis alanının avantajlarına erişebilmeniz konusunda size olanak sağlamaktadır.

Sanal bir ofis ortamında olması gerekli bazı özellikler ise işletmenin adresi, posta makbuzu, sekreter tarafından karşılamadır. Bunlara eklenebilecek başka bazı özellikler ise yüksek hızda internet, sağlayıcının ağındaki başka ofis konumlarına erişim ve de işitsel sunum donanımıdır.

Sanal iç mimari danışmanlığı, tasarıma tutkusu olan ve bu konuda eğitim almış olan her bireyin düşünmesi gerekli bir danışmanlıktır. Tasarım yapmayı seven ve bu konuda yetenekleri olan bir bireyseniz sizin için iç mimari danışmanlığı her bakımdan doğru bir tercihtir. Sanal ortamda yapılacak bilgi alışverişi sizin için aynı zamanda çok önemli ve ileride size yarayabilecek bir tecrübe olacaktır. İnsanlara bildiklerinizi aktararak hem siz daha iyi hissedeceksiniz hem de karşınızdaki insanları da memnun etmiş olacaksınız.

İlgi duyduğunuz ve eğitimini aldığınız bir alansa sanal ortamda yapabileceğiniz en iyi işlerden biri iç mimari danışmanlığıdır. Sizde hem sevdiğiniz işi yapmak hem de karşınızdaki insanları en iyi biçimde yönlendirmek istiyorsanız iç mimari danışmanlığı başlıca düşünmeniz gerekli şeylerdendir. Sanal ortamda iç mimari danışmanlığı yapmanın birçok konuda avantajı vardır. Sizin için bulunan avantajlarla birlikte karşınızdaki yardım talep eden bireyler içinde avantajları mevcuttur.

Sanal Gerçeklikle Canlı Yayın Etkinlikleri

Bizler için hayatın sıkıntılarından ve zorluklarından bir kaçış yolu görevi görebilen sanal dünyanın en hızlı şekilde geliştiği bir dönemde yaşamaktayız. Özellikle oyun sektörünün yıllar boyu gelişimi dudak uçuklatan cinsten. Artık sanal gerçeklik ekipmanları sayesinde neredeyse yaşayarak oynayabildiğimiz sanal gerçeklik oyunları da büyük kitlelerce talep ve merak edilmektedir. Bu yüzden sanal gerçeklik ile canlı yayın etkinlikleri yapmak iyi bir iş ve yatırım fikri olabilir.

Daha çok oyun tarafına odaklanılsa da, daha başka birçok etkinliğin de yapılabildiği sanal gerçeklik gözlükleri, hızla gelişmesini de göz önünde bulundurur isek daha birçok mecraya ve hayatımızın daha birçok alana sıçrayacağını görebilmemiz mümkündür. Bu nedenledir ki bazı yabancı firmalar da bu konuda harekete geçmiş bulunmaktadır.

Sanal gerçeklik kullanılarak canlı yayın etkinlikleri yapabilmek için öncelikle bu konuda asgari bir bilgiye, ne kadar çok bilgi olursa başarı oranı da aynı oranda artar, sahip olunmalıdır. Bu işi bilmeden bir etkinlik düzenlemek daha işe başlamadan eksiye düşmenizi sağlayabilir. Bunun nedeni yayın sırasında bir sorun ile karşılaşırsanız yayını kapatmak zorunda kalmamak, veyahut başka bir insandan yardım gelene kadar yapacak bir şeyiniz olmamasından kaynaklanmaktadır. Tabii ki bu işi yaparken tek başınıza yapma zorunluluğunuz yoktur. Yanınıza sanal gerçeklikle ilgili yeterli bilgi sahibi birisini de çalıştırabilirsiniz.

Canlı sanal gerçeklik yayın etkinliklerini yapabilmeniz için öncelikle gerekli ekipmanlara sahip olmanız gerekmektedir. Örnek verecek olur isek; Canlı gerçeklik aracılığı ile bir oyun yayını yaptığınızı var sayalım, bu oyunu oynamak için gerekli ekipmanlara sahip olmak zorundasınızdır. Eğer eksik veya hata veren ekipmanlara sahip iseniz hızla izleyici ve böylece gelirinizin bir kısmını da kaybedebilirsiniz.

Bu işin maliyeti hesaplanacak olur ise; Öncelikle doğru sanal gerçeklik ekipmanlarının edinilmesi gerekmektedir. Güçlü ekipmanlara alınırsa buna oranla işlevi de artacak ve insanların daha çok merak ettiği oyun ve benzeri şeylere erişim sağlayabilecektir. Yayın yapmak için de bir bilgisayar, kamera ve mikrofon gibi gerekli malzemeler bulunmaktadır. Tabii ki iyi bir iş çıkartırsanız, kazancınız maliyeti geçebilir ve hatırı sayılır bir gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Arkadaşlık Flört Uygulamaları Tasarlama

Arkadaşlık uygulamaları son yıllarda giderek artıyor. Ancak arkadaşlık uygulamaları çok sayıda olsa da, kullanıcıların çoğunu tatmin edebilen uygulamalar bir adım öne çıkmaktadır.

Tüketiciler Tanışma Uygulamalarından Ne Bekliyor

Yapılan araştırmaya göre, gizlilik ve güvenlik, müşterilerin bir randevu uygulamasında aradığı en önemli özellikler arasındadır. Randevu uygulamanıza kaydolan kişiler için bir çeşit güvenlik kontrolüne yatırım yapmanız gerekir. Güvenli bir kullanıcı deneyimi sağlamak, randevu uygulamanızın rekabet avantajı olabilir.

Bir arkadaşlık uygulamasında güvenlikten sonra en değerli ikinci kalite, sezgisel bir kullanıcı deneyimidir. Konum tabanlı ve zarif kullanıcı arayüzü olan bir tanışma uygulaması kullanıcıların daha çok ilgisini çeker. Bir arkadaşlık uygulamasının tüketici beklentilerine dayalı en önemli işlevleri erişim kontrolü, eşleştirme ve mesajlaşmadır.

Arkadaşlık uygulamalarının çoğu, kullanıcıların Facebook üzerinden kaydolmasına izin verir. Facebook’a kaydolma, bölgedeki bekarları önermek, ortak arkadaşlar ve ilgi alanları bulmak ve kullanıcı hakkındaki diğer profil bilgilerini doldurmak için arkadaşlık uygulamanızda kullanabileceğiniz kullanıcı verilerine erişim sunar. İnsanlar gizlilik endişeleri nedeniyle “Facebook ile kaydol” seçeneğine tam olarak güvenmiyorlar.

Uygulamanız ne kadar şeffaf olursa, kullanıcıları çekme şansı o kadar artar. Kullanıcılarınızı gerçek adlarını göstermeye ve profillerinde kendileri hakkında bilgi eklemeye zorlamalısınız. Bir mesajlaşma sistemi, bir tanışma uygulaması için mutlak bir zorunluluktur, çünkü bir tanışma uygulamasındaki insanlarla eşleşmenin tüm amacı konuşmaları başlatmaktır. İnsanları sohbete başlamaya teşvik etmek için onlara hatırlatma mesajları gönderebilirsiniz.

Arkadaşlık Uygulamaları Nasıl Para Kazanır

Kullanıcılar tanışma uygulamalarına ortalama kullanıcı için günde yaklaşık 90 dakika zaman harcar. Gerçek şu ki, insanlar genellikle tanışma uygulamalarını ciddiye almazlar. Sola veya sağa kaydırmak eğlencelidir, ancak hiçbir yükümlülüğü yoktur. Bir tanışma uygulaması için ödeme yapmak, tanışma konusunda ciddi olduğunuz anlamına gelir. Bazı kullanıcıların ödemek isteyebileceği değere bir örnek, profillerini daha fazla aramada gösterecek olan ‘profil artışı’dır.

Reklam bir tanışma uygulaması para kazanmak için başka bir yoludur. Ancak reklamcılık yöntemi oldukça rahatsız edicidir ve reklamlara güveniyorsanız, kullanıcıların uygulamanızdan ayrılma riskini alırsınız. Reklamcılığın daha etkili bir yolu bağlı kuruluş ağlarıdır. Restoranlar ve barlar, çiçekçiler veya kuyumcular gibi arkadaşlık endüstrisi ile ilgili işletmelerden fırsatlar bulabilirsiniz. Alternatif olarak, kullanıcıların göndermek isteyebilecekleri sanal hediyelerden para kazanabilirsiniz.

Canlı etkinlikler aracılığıyla çevrimdışı para kazanma, bir tanışma uygulamasıyla nasıl para kazanılacağı konusunda başka bir fikirdir. Yerel tanışma etkinliklerini düzenleyebilir veya uygulamanızda etkinlik biletleri satabilirsiniz.

Sonuçta, bir tanışma uygulaması ile para kazanmak bir meydan okumadır. Gerçekten değerli bir şey teklif etmezseniz kullanıcılar ödeme yapmaz. Uygulamanızın kendisi için ücret ödeyemiyorsanız, yerel mekanlarla veya hediyelik eşya dükkanlarıyla nasıl ortaklıklar kurabileceğinizi ve bu ortaklıklardan nasıl faydalanabileceğinizi anlamaya çalışın.

Sürücü Kursu Açma

Kanun ve yönetmeliklerle ilgili bilgi sahibi iseniz sürücü kursu açmak sizin için kazançlı bir iş olabilir. Bu sebeple kanun ve yönetmelikleri araştırmalı gerek duyulan belge ve formları tamamlamalı ve en son gerekli ruhsat ve izinleri resmi kurumlardan almalısınız. Bulunduğunuz konuma göre maliyetiniz değişiklik gösterebilir.

Sürücü Kursu Açmak için Yapılması Gerekenler

 1. İlk olarak bir iş planı hazırlayın. Bu plan içerisinde müfredat, başlangıç maliyeti, iş yeri ekipmanları, promosyon ve kampanyalar yer alabilir.
 2. İlgili resmi kurum olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu yönetmeliğini dikkatli bir şekilde inceleyin.
 3. Limited şirketi kurarak varsa eğer kişisel birikimlerinizi koruyun.
 4. Öğretmenlik yapmak için hangi ehliyet türlerine ihtiyacınız olduğunu belirleyin.
 5. Bütün belgelerin işlemleri yapıldıktan sonra ücretleri ödeyin ve tüm araçlarınıza sigorta yaptırın.
 6. Öğretmenlik yapacak kişilerin ehliyetlerini onaydan geçirin ve iş yeri için yapılan kira sözleşmesinin kopyasını çıkartın.
 7. Sosyal medya ve internet aracılığıyla sürücü kursunun reklamını yapın.
 8. Sürücü kursu için açılması istenen binanın fiziki özelliğinin istenen belgelerle uygunluğu.

Sürücü Kursu Açmak İçin Gerekli Belgeler

 1. Dilekçe formunun doldurulmuş olması.
 2. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının beyan edilmesi.
 3. Yüz kızartıcı bir suçtan ya da ağır hapis cezası almamış olduğunu gösteren adli sicil kaydının beyan edilmesi.

Özel Kursun Açılacağı Bina için İstenen Belgeler

 1. Kursun açılacağı binanın mülkiyet durumunun ve adresinin beyan edilmesi.
 2. İş yeri olan bina için belediye imar müdürlüğünden istenecek iş yeri belgesinin alınması.
 3. 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunun 24. maddesine göre tapu sicilinde mesken olarak kayıtlı ana taşınmazın bağımsız bölümünde açılması istenen kurs için kat malikleri kurulu muvafakat belgesinin alınması.

Binada Kursun Kullanış Amacına Uygunluğu için istenen Belgeler

 1. Bayındırlık Müdürlüğünden alınmış teknik raporunda binanın üç adet rölöve planının eklenmiş halinin çıkarılması.
 2. İki müfettiş tarafından hazırlanmış raporun alınması.
 3. Sağlık ve Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından hazırlanmış raporun alınması.
 4. İtfaiye Müdürlüğü tarafından çıkarılan raporun alınması.

Çağrı Merkezi Açma

Çoğu tüketici, bağlandıklarında, bir botla sohbet etmekten veya bir bilgi tabanı makalesini gözden geçirmek yerine gerçek bir kişiyle konuşmayı tercih ettiklerini itiraf edecektir. Çağrı merkezi açmak için öncelikle çağrı merkezinin önemini anlamak ve daha sonra çağrı merkezi için doğru kişileri seçmek gerekir.

Çağrı Merkezi Nedir ve Neden Önemlidir

Çağrı merkezi, müşterilerden ve potansiyel müşterilerden yüksek miktarda telefon görüşmesi almak ve görüşmek üzere kurulmuş özel bir temsilciler ofisidir. Müşteri hizmetleri çağrı merkezleri, bir şirketin ürünleri veya hizmetleri hakkında bilgi ve destek sağlar.

Çağrı merkezleri, satış ve pazarlama için gelen ve giden çağrılar, olası satış yaratma, müşteri hizmetleri, BT desteği ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi iş amacına hizmet edecek şekilde düzenlenebilir. Çağrı merkezleri müşterilerle etkileşim kurmak ve onları çekmek için daha fazla fırsat sunar. Ayrıca pazarlamanız için de oldukça önemlidir.

Çağrı Merkezi Açmak ve Personel Görevleri

Çağrı merkezleri telefon ve insanlarla dolu bir odadan daha fazlasına sahiptir. Çağrı merkezinizin amacını belirleyin. Görevinizi ve hedeflerinizi önceden belirlemek, gelecekte ortaya çıkabilecek değişiklik ve sorunları ele almanıza yardımcı olacaktır. Çağrı merkezi personelinize öncelik verin.

Bir şirketin müşteri hizmetleri yalnızca müşteri hizmetleri personeli kadar iyidir. Bu nedenle, müşteriye öncelik vermek için, çağrı merkezinizin öncelikle personelinize öncelik vermesi gerekir. Yüksek kaliteli bir çağrı merkezi ekibi işe alım ile başlar. Her zaman cirodan kaçınamasa da, gerektiğinde ekibinize yeni temsilciler ve personel eklemeyi kolaylaştıran kesintisiz bir işe alım süreci oluşturabilirsiniz.

Çağrı merkezi yöneticisi, çağrı merkezini denetler. Çağrı merkezinin misyonunu ve vizyonunu oluşturmaktan sorumludurlar ve ekibin hedeflerine ulaşmasını sağlarlar. Ayrıca çağrı merkezi süreçleri, politikaları ve stratejisi oluşturmak için ekip lideri ile birlikte çalışırlar. Ekip lideri, çağrı merkezi temsilcilerini ve temsilcilerin ekiplerini yönetir. Ekip liderleri şirket ürünleri ve hizmetleri konusunda okuryazardır.

Çağrı merkezi eğitmeni yeni çağrı merkezi temsilcilerini yönetir ve yeni personelin çağrı merkezi hedefleri, politikaları ve süreçleri konusunda eğitilmesinden sorumludur. Eğitmen deneyimli bir temsilci veya takım lideri olabilir veya şirketler çağrı merkezi eğitim sürecini dış kaynaklardan kullanmayı tercih edebilir.

Çağrı merkezi analisti, tıpkı eğitmen gibi, müşteri hizmetleri sürecinde çok bilgilidir ve nerede ve nasıl iyileştirilebileceğini belirlemek için çağrı merkezi performansını inceleyebilir. Analist, müşteri talebini tahmin edebilir ve beklenen çağrı hacimleri hakkında rapor verebilir, bu çağrıları almak için hangi belirli kaynakların gerekli olduğunu belirleyebilir ve çağrı merkezi faaliyetleri hakkında diğer istatistiksel geri bildirimleri sağlayabilir. Analist çağrı merkezlerinin performans hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur.

Radyo Kanalı Açma

Geçmiş zamanlarda en popüler ve karlı olan işlerden biri de radyo kanalı açma fikriydi. Elinde büyük sermayesi olan kişiler ulusal radyo kanallarına yönelirlerdi. Ama maliyeti düşük olanlar için yerel radyo kanalını tercih ederlerdi. Televizyonlar çıkmadan önce haberleşme ve bilgilendirme radyolardan sağlanırdı. Gelişen teknoloji ile birlikte radyoya olan bağımlılık azaldı ama gene de etkisini sürdürebiliyor.

Radyo Kanalı Nasıl Açılır

Radyo kanalı açmak isteyen bir girişimci öncelikli olarak kanunlara göre tek başına bir lisans almanın mümkün olmadığını bilmelidir bundan dolayı radyo kanalı açmak isteyen bir girişimci ise mevcut yerel ya da ulusal radyo frekanslarını kiralayan ya da satan bir şirketten bunun belirli bir ücret karşılığını vererek radyo kanalını açabilir radyo kanalı açmak isteyen girişimci gerekli olan kuralların ve ödenmesi gereken 10 yıllık lisans ücretinin durumunu öğrendikten sonra bu işin kendisine uygun bir yatırım aracı olup olmadığına da kendisi karar verebilir.

Elinde hiç sermayesi olmayan kişiler hiçbir masraf olmadan radyo kanalına alternatif olarak internet üzerinden radyo açabilirler. Ancak ücretsiz açılan radyo kanallarında fazla bir performans beklemek doğru değildir. Bunlar belirli bir tecrübeye sahip olanlar açabilir.

Radyo Kanalı Açma Karlı Bir Midir

Radyoların çok değerli olduğu günlerde TV ve internetin ortaya çıkması ile birlikte değeri günden güne erimektedir. Büyük şirketlerin açmış olduğu ulusal ya da yerel radyo kanalları hala önemini korurken, küçük çaplı maliyetlerle açılan radyo kanalları önemini yitirmektedir. Bir radyo kanalı hitap ettiği kitle ne kadar büyükse hem reklam geliri fazla olur hem de karlı bir iş haline gelir. Bu yüzden reklam gelirlerinde radyoların ulusal ve yerel olması açısından kar oranında farklılık göstermektedir.

Radyo Kanalı Açarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Öncelikli olarak bir radyo kanalının başarılı olabilmesi için dikkat etmesi gereken temel kriterler vardır. Bunlar program kalitesi, dinleyici kitlesi, kesintisiz yayın olmazsa olmazlarındandır. Radyo gelir ve giderlerinin takibi iyi yapılmalıdır. Radyo kanallarının diğer radyo kanallarından farklı olarak ayrı bir stratejiler geliştirmelidir. Sponsor arayışında, etkili reklam yapma da gibi misyon ve vizyon belirlenmesi gerekir.

Aktar Dükkanı Açma

Aktar dükkanı açmak her ne kadar küçük ve basit görünse de, bu işe yatırım yapmış olan kişiler için karlı bir yatırım olabilmektedir. Çünkü baharatlar yemeğe lezzet katar. Baharatların hangi yemeklere konulacağı konusunda herkes bilgi sahibi değildir. Ama kullananlar için büyük bir lezzet aldığı söylenebilir.

Aktar Dükkanı Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir

 1. Aktar dükkanı açmadan önce küçük kartvizitler, tanıtım broşürleri, el ilanları bastırılmalıdır. Bununla birlikte hangi baharatın hangi yemeklere konulacağı konusunda küçük bir kitapçık basılması ayrı bir avantaj sağlayacaktır.
 2. Aktar dükkanı açan kişi, ürünlerini satabilmesi için yemek pişirme atölyeleri, fuarlar, şarküteri gibi getir sağlayacak pazarlar aramalıdır.
 3. Kişi aktar dükkanı açmak için gerekli olan belgeleri öğrenmeli, sattığı kuru bitki ve baharat karışımlarından hazırladığı küçük paketleri sağlık müdürlüğünce denetlenmesi gerekebilir. Aynı zamanda işyeri adını esnaf ve sanatkarlar odasında kaydettirilmelidir. Bu şekilde vergi mükellefiyeti de doğmuş olacaktır.
 4. Baharatların paketlenip ve etiketlenebileceği bir tezgahın olması gerekiyor. Geri kalan baharatları ise saklamak için küçük bir alan oluşturulmalı ve baharatların satılabileceği yer belirlenmelidir.
 5. Baharatların gramajı iyi ayarlanmalıdır. Çünkü bazı baharatlar diğerlerinden farklı olarak ağır çıkar ve paketin dibine çöker.
 6. Aktar dükkânı açmanın yanında baharatlar hakkında bilgi sahibi olunmalı ve baharat ve şifalı bitkiler alacak olanlara doğru bilgi verilmelidir. Sırf malı satmak için kesinlikle doğruluk ilkesinden ayrılmamalıdır.

Aktar Dükkanı için Ürün Temin Etmek

Aktar dükkanını açtıktan sonra ürünlerin temini çok önemlidir. Nereden, kimden alındığı sağlık açısından iyice araştırılmalıdır. Ürün çeşitliliği bakımından zengin ve şifa barındıran otlara sahip olan aktarlarda, cilt bakım, saç bakım ürünlerine kadar her şey bulundurmaktadır. Aktar dükkanını açarken fazla ürün bulundurmak yerine en fazla rağbet gören ürünü getirmek daha fazla getiri sağlayacaktır.

Örnek verecek olursak, günlük hayatta en fazla tüketilen, sabunlar, kimyon, karabiber, pul biber gibi ürünler hemen hemen herkesin sık kullandığı ürünlerdir. Aktar dükkanında tecrübeli personele ihtiyaç duyulacaktır. Ürünlerin tanıtımında personelin de etkisi olacaktır. Bunların yanı sıra kişinin kendi bölgesinde ve diğer bölgelerin doğal ürünlerin temini konusunda sürekli araştırma yapılmalıdır.

Muz Serası ile Muz Üretimi Yapma

Son yıllarda ülkemizde yapılan girişimler dışa bağımlılığı azaltmak için önemli adımlar atmaya başlamıştır. Önemli sağlık sorunlarına çözüm sunan muzun ithal edilmesi maliyet açısından çok fazladır. Bu yüzden özellikle Akdeniz ve ege sahillerine yakın yerlerde seracılık sistemiyle muzun etkisini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmıştır.

Muz serası Yapımı için Kredilerden Faydalanmak İçin Neler Yapılmalıdır

 1. Çiftçilere ait muz serasının yapımı için alanın büyüklüğü en az 1 dekar olması gerekir.
 2. Muzun yetiştirileceği alan, örtü altı tarım alanının üretimine uygun koşullara sahip olması,
 3. Ayrıca muz serasının kullanılacak arazinin örtü altı kayıt sistemine kayıtlı olup olmaması konusunda araştırılmanın yapılması.
 4. Muz serası için tarım kooperatifler ve bankalarca yerinde incelenmelerin yapılması gerekir.
 5. Muz serası üretimi için il ve ilçe Tarım ve Orman müdürlüklerince projenin onaylanması gerekir.

Muz Serası Kurulumu için Gerekli Yer Seçimi Nasıl Olmalıdır

Muz serasında üretim yapabilmek için gereken iklim koşulları sağlanmalıdır. Muz özellikle ılıman iklim koşullarında yetişmektedir. Muz serası üretimi özellikle doğalgaz, elektrik, diğer sıvı yakıtlarının ucuz olduğu bölgeler tercih edilmelidir. Ülkemizde en fazla Antalya ve Mersin civarlarında yapılmaktadır. Çünkü Akdeniz bölgesinde kış aylarında sıcaklık derecelerinin yüksek olması, muz üretiminin koşullarını oluşturmuştur. Muzun büyüyüp yetişebilmesi için ortalama olarak 14 derecenin altında olmaması gerekir. Ayrıca 34 derece ve üstüne çıkması durumunda da sıkıntı oluşturur.

Bitkinin büyümesi yaşayacaktır, kısacası muzun verimliliği düşecektir. Bitkinin fotosentez ve solunum dengesi bozulacaktır. Muz bitkisinin fotosentez yapabilmesi için yaklaşık olarak sıcaklığın 27-28 derece olması gerekmektedir. Şayet sıcaklık bu derecenin üstünde çıkarsa, muz bitkisinin yaprakları yavaş yavaş yanmaya başlayacaktır. Bu yüzden muz serasını oluşturmadan önce bu tip kuralları bilmek gerekir. Aksi takdirde bütün çabalar boşa gidecektir.

Muz Serası Sulama Ve Gübreleme Sistemi Nasıldır

Muz serasında verimli üretim yapabilmek için doğru sulama ve gübreleme sistemi olması şarttır. Bunun için bu sulama otomasyonunu sağlamak için zirai danışman tarafından makineye girilen bilgilere göre sulama yapılır. Son dönemlerde ortaya çıkan üstün teknoloji makineler ise bu yapay zeka ile geliştirildiğinden dolayı dış ortamdaki radyasyon seviyesine göre de sulama ve gübreleme miktarını, iklim şartlarına göre gerçekleştirir. Bu şartlar ne ise hangi gübrenin ne kadar verilmesi gerektiği ne kadar sulama yapılması konusunda kendi kendine bu işlemi gerçekleştirir.

E-Ticaret Sitesi Kurma

Fiziki ortamda gerçekleşen alışveriş sürecinden farklı olarak, herhangi bir konuma bağlı olmaksızın farklı ödeme seçenekleriyle ürün veya hizmetin satışının ve dağıtımının online internet aracılığı ile yürütülmesi işlemlerine denir. Avantajlı bir yöntem olan e-ticaret kullanımı, şirketlerin küresel çapta satış yapmalarını sağladığı gibi aynı oranda başarıyı ve büyümeyi de beraberinde getiriyor. E-ticaret kullanımının amacı, istenen siparişin müşteriyi yormadan güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasıdır.

E-Ticaret iş Modelleri

 1. B2B – Şirketler Arası Satış: Toptan satışlarda kullanılan bu iş modelinde, tüketiciye satış yapan firmanın, toptan satış yapan şirketlerden toplu ürün alımını içeren iş modeline denir.
 2. B2C – Şirketten Tüketiciye Satış: En popüler iş modellerinden biri olan bu modelde şirketler, tedarikini sağladığı ürünleri kendi e-ticaret siteleri üzerinden müşterilerine satışını yaparlar.
 3. C2C – Tüketiciden Tüketiciye Satış: İkinci el ürün satışının yapıldığı bu iş modelinde, internet aracılığı ile tüketicilerin kendi aralarında yaptığı satışa denir.

E-Ticaretin Avantajları Nelerdir

 1. Günün belli bir zaman diliminde fark etmeksizin 7/24 satış yapılması.
 2. Tatil günlerine veya mesai saatlerine bağlı kalmaksızın internetten satış yapabilme imkanı sağlaması.
 3. E-ticaret sitelerinde kullanıcı ara yüz sayesinde kolay ve pratik kullanımının olması ve sitenin altyapısının güçlü olması.
 4. E-ticaret sitesinde satış sürecinin hızlı olması ve sınırsız ürünü sitenize ekleyip listeleme imkanının olması.
 5. İş kurmak için yüksek bütçelere gerek olmaması.
 6. Herhangi bir konuma bağlı kalmadan bağımsız satış yapabilme imkanı sağlaması.

ücretsiz E-Ticaret Sitesi Kurma

Herhangi bir ücret ödemeden de e-ticaret sitesi kurmak için WordPress – WooCommerce ve Magento adındaki açık kaynaklı yazılımlar ile bir e-ticaret sitesi kurulabilir. SSL sertifikası, alan adı ve hosting edindikten sonra açık kaynak yazılımları kullanarak kendi e-ticaret sitenizi yapabilirsiniz. Fakat bu yazılımlar ile bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız yazılım konusunda deneyimli yada ilgi duyduğunuz bir alan olması gerekir.

Başka bir çözüm yöntemi ise ücretsiz e-ticaret sitesi açmaya yarayan, alt yapısı güçlü web sitelerine başvurmak. Daha sonrasında iyi bir dijital pazarlama stratejisi ile işlerinizi büyütebilirsiniz.

Seo Eğitimi Verme

Türkçe karşılığı arama optimizasyonu olarak bilinen Seo internet aracılığıyla gerçekleştirilen arama motorlarının belirli kurallar dahilinde aramalarda üst sıralarda çıkmayı sağlayan bir çalışma olarak avantajlı bir kullanım sunar. Web sitenizin görünürlük ve trafiğini arttırmanın etkili yolu Seo’yu doğru kullanmaktan geçer. Seo Eğitimi ile web sitenizin tanınırlığını ciddi oranda arttırır ve web sitenizi optimize etmeyi öğrenirsiniz. Gerçek Seo teknikleriyle web sitenizi daha uyumlu kullanmaya başlayacaksınız.

Seo Eğitimine Kimler Katılabilir

Kendi web sitesi olan kişilerin web site içindeki trafiğini arttırmak isteyenler, bir şirkette Seo uzmanı olarak kariyer yapmak isteyenler, e-ticaret web sitesinden yetkili personeller, işletmelerin pazarlama departmanında çalışan elemanlar, bir dijital ajansta kariyer hedefi olan ve bu alana ilgi duyan kişiler online eğitim kurslarına katılarak hem kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilir hem de kariyer hedefleri için plan yapabilirler.

Seo Eğitimine Katılmak için Gerekenler

Seo eğitimi almak için temel bilgisayar bilgisine sahip olmanızın yanı sıra online eğitim esnasında akıllı telefon, tablet, kulaklık, dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayarınızın olması gerekiyor. Ayriyetten bu eğitimi almak için aktif bir internet bağlantısı yada varsa mobil internet bağlantınızı da kullanabilirsiniz.

Seo Eğitiminde Verilen Başlıca Konular

Seo nedir ve neden önemlidir, Google nasıl çalışır, mobil seo ne anlama gelir, bulunamayan ve yönlendirilen sayfalar nedir, sayfada yer alan başlık, görsel ve etiketlerin doğru kullanımı nasıl olmalıdır gibi temel konular derste verilmeye çalışılır. Bunun yanı sıra web siteniz için içerik hazırlama, doğru içeriğin nasıl oluşturulması gibi içerik oluşturmayla ilgili ipuçları bulabileceksiniz.

Seo eğitiminde temel amaç, asıl verilmek istenen web sitelerini iyileştirip nasıl Seo’ya uyumlu hale getirilebilir, marka nasıl daha ön sıralarda yer alabilir bunun sırrını verebilmektir. Ayrıca daha fazla aktif kullanıcı ile temasa geçmek için arama motoru optimizasyonuna uygun içerik oluşturma ile ilgili de bilgiler alacaksınız.

Anahtar Kelime Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir

Off-page yani site dışı optimizasyonuna dikkat etmek, kaliteli ve doğru bir şekilde backlink oluşturmak, web sitedeki zararlı olan backlinkleri temizlemek gibi daha birçok faktöre dikkat etmek gerekir.

Dijital Pazarlama Eğitimi Verme

Bir firmanın ya da markanın teknolojik ortam içinde küresel boyutta ürün veya hizmetini eski pazarlama yöntemlerinden farklı olarak daha hızlı bir şekilde tanıtması ve aktarmasına denir. Tercih oranı çok fazla olan bu pazarlama yöntemi firmalar arası rekabet gücünü hızlandırmıştır. Dijital pazarlama sektörüne olan ilginin artmasıyla beraber yeni bir iş alanı da doğmuştur. Dijital pazarlama eğitimi veren birçok seminer düzenlenmiş, online kurslar açılmıştır.

Dijital Pazarlama Eğitimi

Önde gelen dijital kanallarından olan sosyal medya, mobil uygulamalar ve internet ile pazarlamanın geldiği son aşama olan dijital pazarlama ile işlerinizi büyüterek, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Dijital pazarlama eğitimini alarak geniş kitlelere ulaşma imkanı sağladığı gibi aynı zamanda iş ağını büyüterek kazancınızı arttırabilirsiniz. En verimli pazarlama yöntemi olan dijital pazarlama ile yeni beceri ve yetenek kazanımı da dijital pazarlama eğitimi verildikten sonra kazanılabilir

Dijital Pazarlama Eğitimi için İhtiyacınız Olanlar

 1. Dizüstü bilgisayar ya da masaüstü bilgisayar
 2. Tablet ya da akıllı telefon
 3. Aktif olan internet bağlantısı

Dijital Pazarlama Eğitimine Kimler Katılabilir

 1. İşini veyahutta markasını büyütmek isteyenler
 2. Dijital pazarlama eğitimi vermek isteyenler
 3. Girişimciler, yazarlar ve bloggerlar
 4. Sadece bu sektöre ilgisi olanlar
 5. İşletme sahipleri ve ortaklar
 6. Ajans işinde kariyer hedefi olan kişiler

Dijital Pazarlama Eğitimi Vermek

Kariyer yaşamınıza ve iş hayatınıza kişisel anlamda katkı sağlayacak olan dijital pazarlama sektörü yeni beceri ve yetenekler kazanmanızı sağlayacak. Ölmeyen bir sektör olarak artan taleple birlikte pazarlama kavramına yeni bir bakış açısı getire bileceksiniz. Dijital pazarlama eğitimini veren kişiler, dijital pazarlama uzmanı olarak nitelendirilirler. Dijital pazarlama uzmanı olarak bilginiz sayesinde işinizde başarılı olabilecek yeni yollar keşfedeceksiniz.

Dijital Pazarlama Eğitiminde Öğretilen Konular

Öğretilen başlıca konular; dijital pazarlamada kullanılan kavramlar ve ne anlama gelindiği, Google’ın reklam modelleri, seo nedir, alışveriş reklamları bunun yanı sıra dijital pazarlama dinamikleri, görüntülü reklam ağı, online mağaza nasıl kurulur, metin reklamları, e-posta pazarlama ve dijital pazarlama eğitiminde hangi stratejinin ne amaç ile kullanıldığı gibi daha birçok konu anlatılmaya çalışılır.

İşsizliğin artmasıyla insanlar farklı arayışlar içerisine girmektedirler. Ancak her ne kadar farklı uygulamalar denense de sıradan çerçevelerin dışına çıkılamamaktadır. Her yerde benzeri olan işlerin arasından ön plana çıkmak için bu işlerin bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktalarının bazılarından ve daha sonra iş fikirlerinden bahsedilecek olan bu yazıda mutlaka kendinize göre bir fikir bulacaksınız.

İş Seçimi

Sıradan bir hayatı yaşarken kendi işinden sıkılan birçok insan vardır. Çoğunlukla her insanın gerçekleştirmek isteyip de zamanla bir kenara bıraktığı hayalleri vardır. Bunlar için gereken tavsiyelere ihtiyaç duyan kişilerin sayısı giderek artmaktadır. Önemli olan husus kişilerin kendilerine en uygun mesleği seçmeleridir. Bunun için elde olan sermayeye ve kişilik özelliklerine dikkat edilmelidir.

Farklılaşmak

Her gün açılan yüzlerce işletme, başlayan yüzlerce hayal ve planlar vardır. Genellikle çok büyük beklentiler ile açılan bu iş yerleri zamanla iflas etmeye mahkum kalmışlardır. Bunların sebeplerinden biri de sıradanlıktır. Bir iş yerini diğerlerinden ayıracak kriter olmaz ise diğerlerinin arasında kaybolacaktır. Bu sebeple yeni fikirler yeni yollar açabilmektedir.

Dekorasyonlarla, fiyatlarla ya da kaliteyle öne çıkılabilir. Bunun yanı sıra hoşgörü ve müşteri memnuniyeti her zaman ön planda tutulmalıdır. Aynı zamanda sosyal çevre oluşturan işletme ve sosyal merkezler için müşterilere yakın olmak en büyük püf noktalarından biridir. Sıradan bir mekan bu yolla kişilerin müdavimi olduğu mekanlardan biri haline gelebilmektedir.

Yeni Fikirler

Tüm bunların denenmesinden sonra hala istediğiniz başarıyı elde edememiş olabilirsiniz. Bu yüzden yeni fikirlere he zaman açık olmalısınız.

Gereken sermayeye sahip olunduktan sonra yapılacak işe karar vermek birinci adımdır. Tahmin edeceğinizden çok daha fazla seçenek vardır. İşletmeler, satışlar, spor dalları, sosyal merkezler bunlara örnektir. İhtiyacınız olan fikri bu yazıda bulabilirsiniz Sizler için araştırılmış ve oldukça getirisi olan 70 iş fikri derlenmiştir.

70 iş fikri tüm püf noktalar göz önünde bulundurularak kaleme alınmıştır. Avantajlar ve dezavantajların da açıkça belirtildiği için aklınızdaki sorulara daha iyi cevap bulabilirsiniz. Hayalinizdeki iş yerlerini de bu yazıda bulabilirsiniz. Sandığınız kadar kısıtlı olmayan girişimcilik konusu birçok dala ayrılmaktadır. Bütçeye göre değişen fikirler, bu yazıda gereken sermayeler ile birlikte verilmiştir.

Eğer aklınızda iş fikirleri var fakat gerekli bütçeniz yoksa devletin teşvik programlarından yararlanabilirsiniz. Devlet bir çok girişimci fikirleri için teşvik vermektedir. Özellikle tarım alanında yenilik yapmak isteyenlere teşvik verilmektedir.

Başlarda birçok olumsuzluklar olabilir. Yaptığınız başvurular iptal olabilir. Bu olumsuzluklara sabırla sonuçlar arayarak çözümler bulabilirsiniz. Hayallerinizdeki işe ulaşmak istiyorsanız ve bu iş için yeterli donanıma sahipseniz bu yolda ilerlemeye devam edin. İlerlemeye devam ettikçe yapmak istediğiniz işler hakkında yeni bilgiler öğreneceksiniz. Bu bilgiler size yeni kapılar açacak. Bu kapılar ile yapmak istediğiniz işe daha rahat ulaşacaksınız.

Eğer aklınızda bir iş alanı yoksa ama bir iş yeri açmak istiyorsanız öncelikle hangi alanda başarılısınız ona karar vermelisiniz. Başarılı olduğunuz kadar yaptığınız işte mutlu olmakta çok önemlidir. Bu yüzden mutlu olduğunuz ve başarılı olduğunuz alan üzerinde ilerlemeye başlayın.

Eğer motivasyonunuz iyiyse yapacağınız işte bir o kadar başarılı olursunuz. Çevre bir iş için çok önemlidir. Bu yüzden yapmayı planladığınız işleri çevrenizle konuşun. Kamuoyu araştırmasını yakın çevrenizle başlarsanız tüketicinin ne istediğini daha yakından görür ona göre işinizde ilerlemeye başlarsınız.

Bir işe karar verdiyseniz o işe başlamışsınız demektir. Bu yüzden vazgeçmeyin. Vazgeçmezseniz istediğinizi başarırsanız. Başarısız olduğunuzu asla düşünmeyin hiç bir şey kolay olmuyor. Pes etmezseniz hayallerinize ulaşabilirsiniz.

Hayallerine ulaşmak isteyen bir çok insan bu zorlu yollardan geçti ve pes etmedi. Pes etmedikleri için kazandılar. Sizde kazanabilirsiniz. Yeter ki vazgeçmeyin. Araştırın size uygun olanı seçin ve kazanın.

admin

Girişimci iş fikirleri aramanıza net bilgiler. Ayrıca internetten para kazanma yolları hakkında doğru cevaplarile size kaynak niteliğinde bilgiler verecek; Yeni İş Fikirleri & Para Kazanma Yolları konusunda açılmış yenilikçi web portalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir