6 Temel Nokta ile E-Kitap Yazarak Para Kazanma Yolları

Kitap yazmak, hemen hemen herkesin hayalidir. Ancak kitabın belirli bir ticari kazanca dönüşmesinin en iyi yolu e-kitap şeklinde pazarlamasının yapılmasıdır bu şekilde para kazanma adımlarına başlanabilir. Teknolojinin hayatımıza girmesi ile kitap okumakta artık internet ortamında çokça seçilen bir yöntem olarak dikkatleri çekiyor. Ancak e-kitabın dikkat çekici ve mali bir gelir elde edilebilmesi için bir kaç noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir.

E-Kitap Yazmaya Nasıl Başlanır
E-Kitap Yazmaya Nasıl Başlanır

E-Kitap Yazmaya Nasıl Başlanır

E-kitap yazmak için öncelikle ilgi çekici bir tema seçilmelidir. Bu temanın seçilmesinin ardından yine temaya göre hedef kitle belirlenmelidir. Bu hedef kitlenin ilgisine göre belirlenecek olan tema dönemsel olabileceği gibi günümüzdeki herhangi bir konu ile ilgili de olabilir.

Bazı olayların içeriklerini zenginleştirerek yazmak da araştırma kitapları için oldukça dikkat çekebilmektedir. İlgi çekici bir kapak tasarımı ve fotoğraflarla desteklenmesi de hem yazıyı zenginleştirir hem de konunun anlaşılmasında yardımcı olur.

E-kitap yazmak için seçilen konu ile ilgili olarak mutlaka bilgi sahibi olunmalı ve konu detaylandırılmalıdır. Kitap konusunu karmaşık hale getirmeden vermek istediği mesajı yalın bir şekilde aktararak zenginleştirilmelidir.

E-Kitap Nasıl ve Nerede Satılır
E-Kitap Nasıl ve Nerede Satılır

E-Kitap Nasıl ve Nerede Satılır

E-kitabın en önemli özelliği pazarlama alanının geniş olması ve maliyetinin normal basım kitaba göre çok daha az olmasıdır. Belirlenen fiyat üzerinden satıcı olan site payını alarak diğer kalan kısmını yazara verir.

E-kitabın satış alanı D&R, İdefix gibi büyük yayın kuruluşları olması kitabın prestijli bir şekilde yayılmasına yardımcı olur. Tüm bunların yanı sıra e – kitap satan tüm sitelerde kitabın pazarlanması mümkündür.

Tüm bunların yanı sıra Appstore ve Google Play Store içerdiği uygulamalarda da cep telefonlarından da e – kitap satışı yapılabilmektedir.

E-Kitabın Doğru Pazarlaması Nasıl Yapılır
E-Kitabın Doğru Pazarlaması Nasıl Yapılır

E-Kitabın Doğru Pazarlaması Nasıl Yapılır

E-kitabın en önemli noktası pazarlama aşamasıdır. E-kitabın pazarlanmasında en öne çıkan unsur tüm sitelere kitabın dağıtılmasıdır. Bunun yanı sıra etkili bir sosyal medya yönetimi ile de kitabın tanıtımının yapılması sağlanarak, daha hızlı yayılmasına neden olur.

Sosyal medya kitabın doğru tanıtımının yapılması da pazarlamada en etkili olan unsurdur. Pazarlama tamamen e-kitap üzerinden yapılmasına karar verilmesi durumunda ayrıca kitap ile ilgili veya konusu ile ilgili bir internet sitesi kurulur ve bu sitenin duyurusu da iyi bir şekilde yapılırsa bilinirliğin artmasına yardımcı olur.

E - Kitap Fiyatı Nasıl Belirlenmelidir
E – Kitap Fiyatı Nasıl Belirlenmelidir

E-Kitap Fiyatı Nasıl Belirlenmelidir

E-kitabın fiyat belirlenmesinde sayfa sayısı ve içeriğe göre karar verilmelidir. Tüm bunların yanı sıra sitelere verilecek olan pay ve kar marjı da çok iyi bir şekilde hesaplanması gerekmektedir. Ticari her faaliyette olduğu gibi bu konuda da belirli bir kazanç hedeflenmelidir.

Kitabın fiyatının belirlenmesinde en büyük göz önünde bulundurulması gereken konu ise belirlenen hedef kitledir. Hedef kitleye göre de fiyat belirlenmesi yapılması pazarlama açısından da oldukça önemlidir.

E-Kitap Satarak Kaç Para Kazanılır
E-Kitap Satarak Kaç Para Kazanılır

E-Kitap Satarak Kaç Para Kazanılır

E-Kitap satarak para kazanmak oldukça mümkündür. Belirlenen hedefin çok üstüne bir rakam da elde edilebilir. Bu nedenle de temel olan yazım dilinin güçlü olması ve kitabın konusunun ilgi çekici olması gerekmektedir.

E-kitap neredeyse maliyetsiz ve zararı olmayan bir pazarlama tekniğidir. Bu nedenle de kar yüzde yüze yakın olduğu için kazanılan para tamamen kar olarak değerlendirilebilmektedir.

E-kitap üzerinden kazancın belirli bir ölçüsü bulunmamaktadır. Pazarlama ve kitabın tanıtımı kazancı belirleyen en önemli unsurdur. Ayrıca hedef kitlenin geniş tutulması da kazancın artmasında etkilidir.

En Çok Satan E-Kitap Türleri Nelerdir
En Çok Satan E-Kitap Türleri Nelerdir

En Çok Satan E-Kitap Türleri Nelerdir

Genel olarak en çok satan e-kitap türleri şiir ve hikaye tarzı yazılan kitaplardır. E-kitapta böyle bir kıstas bulunmamaktadır, her türlü kitap konusu ilgi çekici olması her tarz kitabın satılmasını oldukça kolaylaştırmaktadır.

Ancak özellikle sayfa sayısı düşük olan hikaye kitapları ve şiir kitapları e-kitap olarak en fazla tercih edilen edebi eserlerdir. Bunların yanı sıra romanlarında e-kitap uygulaması üzerinde büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bu tarzların içinde ise polisiye romanları, bilim kurgu romanları ve mizah kitapları en çok ilgi çekici olan konuların başında gelmektedir.

İnternet üzerinden para kazanma günümüz dünyasında oldukça yaygın hale gelmektedir. Ek gelir elde etmek amaçlı bu işi yapan kişiler mevcut olduğu gibi bu işten yüksek miktarda para kazanan kişiler mevcut olmaktadır. İnternet üzerinden para kazanma işinin en yaygın olanı e kitap yazmak olmakla birlikte bu iş oldukça keyifli olduğu gibi ciddi emekle dikkat isteyen bir iş olarak öne çıkmaktadır.

Hayalini sürekli kuran kişilerin bu hayalini gerçekleştirmek adına bir adım atması için e-kitap oldukça fazla önem teşkil etmektedir. İlerleyen teknolojiyi takip ederek birçok kişi kitap okumayı dahi bilgisayar ya da akıllı telefon üzerinden sağlamaktadır.

E-kitap yazmak isteyen kişiler için bu amacı gerçekleştirmek adına birçok uygulama ve site mevcut olmaktadır. Burada e-kitap yazmak isteyen kişilere düşen görev ise doğru aracı ve uygulamayı tercih etmek için gerekli araştırmayı yapmak olmaktadır.

Yazımızda e-kitap yazmak isteyenlere kişilere rehber olacak birçok bilgi mevcut olmaktadır. Yazılan e-kitabın ilgi görmesini sağlayacak en önemli faktör kitabın konusu ve ana teması olmaktadır. E-kitap yazarları kitabı tamamladıktan sonra istediği birçok mecrada kitabını tanıtma ve satma imkanına sahip olmaktadır. Burada unutulmaması gereken en önemli konu bir işe başlarken o isimle ilgili tüm bilgilere sahip olma iş ile ilgili gelişmeleri yakından takip etme her zaman o işte başarılı olmaya ve işini iyi şekilde yerine getirmede fayda sağlamaktadır.

admin

Girişimci iş fikirleri aramanıza net bilgiler. Ayrıca internetten para kazanma yolları hakkında doğru cevaplarile size kaynak niteliğinde bilgiler verecek; Yeni İş Fikirleri & Para Kazanma Yolları konusunda açılmış yenilikçi web portalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir