Orta ve Az Sermaye ile Yapılacak iş Fikirleri Nelerdir

Birçok iş fikirleri vardır. Orta sermaye ile yapılacak işler, hemen hemen bir miktar parası olan bir bireyin yapabileceği, kurabileceği bir takım işlerdir. Orta sermaye ile hangi işler yapılabilir, az sermayeli iş fikirleri nelerdir bir kaç örnek iş fikri vererek gösterebiliriz.

Orta ve Az Sermayeli İş Fikirleri

  1. Soğuk Hava Deposu İşletmeciliği
  2. Salep Tohumu Yetiştiriciliği
  3. Kreş Açıp Kreş İşletmek
  4. Medikal Market Açmak
Soğuk Hava Deposu İşletmeciliği
Soğuk Hava Deposu İşletmeciliği

Soğuk Hava Deposu İşletmeciliği

Harika yeni bir iş fikri iki yıl içinde kendini amorti edecektir. Son yıllarda Türkiye’de meyve ve sebze sektöründe rekor üretim verilerine ulaşmıştır. Sonuç olarak, bu ürünleri sağlam tutan soğuk hava deposu talebi resmi olarak artmıştır. Soğuk hava deposuna olan ilgi arttıkça, yeni girişimciler hemen sahada çalışmaya başladı.

Türkiye son yıllarda en çok meyve ve sebze üretimine sahip ülkedir. Yıllık üretimdeki artış nedeniyle, bu ürünlerin depolanması için ciddi bir soğuk hava deposu talebi var. Talebin artması soğuk hava deposunu kısa sürede zenginleştirdi ama bu sektörde hala ciddi boşluklar var. Özellikle sıcak şehirlerde soğuk hava deposu talebi büyük ölçüde artmıştır.

Soğuk hava deposu sektörüne girmek için minimum 600 metrekare alana depolar ve soğuk hava deposu makineleri kurmanız gerekecektir. Birçok firma anahtar teslimi soğuk hava deposu kurmaktadır. Sıradan bir soğuk hava deposu yaklaşık 100.000 liralık bir depoya sahip olsa da, büyük bir soğuk hava deposu 500.000 liradan fazla ticari potansiyel sağlayabilir.

O Kadar Paran Yok Mu

Bu soğuk hava deposu yapmak isteyenler için harika bir haber! Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı halihazırda soğuk hava deposu inşa etmek isteyen girişimcilere hibe desteği sağlamaktadır. Bakanlık, birçok bölgede soğuk hava depolarına hibe ve faizsiz kredi sağlama konusunda Türkiye’ye destek veriyor. Bu destekler her şehirde farklıdır. Bu nedenle, şehrinizdeki Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının il müdürlüğünü ziyaret etmeniz yeterli. Tüm hükümet personeli bu konuyu tam olarak anlar ve kısa sürede ne yapmanız gerektiği hakkında tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Artık soğuk hava deposu 2 yıl içerisinde maliyetini tamamen geri kazanmıştır. Yatırımınızı kısa sürede geri kazanabilmeniz için onu karlı bir işletme olarak değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Ayrıca bu konu hakkında bilgi almanıza gerek yoktur. Anahtar teslimi bir firma ile anlaşmanız, ardından şehrinizin meyve sebze bölümüne gidip soğuk hava deponuz olduğunu söylemeniz yeterli. Meyve ve sebze pazarındaki hemen hemen tüm dükkanlar sizinle ilgilenmeye isteklidir. Çünkü sektörün ciddi eksiklikleri var.

Salep Tohumu Yetiştiriciliği ve Yumrusu Üretimi
Salep Tohumu Yetiştiriciliği ve Yumrusu Üretimi

Salep Tohumu Yetiştiriciliği ve Yumrusu Üretimi

Salep tohum ıslahı ve yumru üretimini gerçekleştirerek ciddi bir tarım konseptini değerlendirebilirsiniz. Türkiye’de yetişen endemik bitkiler göz önüne alındığında, Salep’in hemen hemen her iline ekilebilir, bu da ciddi ticari yumrulara kapı açar. Bu durumda Salep tarımı kesinlikle karlı tarım kavramlarından biridir.

Salep Tohumu Nerede Kullanılır

Orkidelere ait olan salep, kökleri olan bir bitkidir. Özellikle içerdiği mannan maddeler nedeniyle dondurma yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. Salep, göğüs için enerji sağlayabilir, göğsü yumuşatabilir, beynin çalışmasını artırabilir, kabızlık ve ishali önleyebilir ve vücuda daha birçok şekilde ciddi destek sağlayarak girişimcilere tohum taşıma konusunda önemli fırsatlar sunabilir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki Salep yetiştiriciliği ve Salep tohumlarının üretimi çok zor ama bir kilogramın fiyatı yaklaşık 30 lira ve alıcının sorunu yok. Salip fabrikasında bu tohumların (soğan) ve toz yumruların fiyatları bazen 150 lire kadar çıkmaktadır.

Dondurma, salep ve pek çok tıbbi karışım için salip tohumları ve yumrular üretmeye başlamak için çok ciddi toprağa ihtiyacınız yok. Salep bitkisini üretmeye başlamak için de salep tohumuna ihtiyacınız var, bahçede yetiştirilse bile ondan kazanç sağlayabilirsiniz.

Salep Tohumu ve Yumrusu Nasıl Elde Edilir

Korumalı bir tür olduğu için lütfen ilinizin Tarım Bakanlığı’na gidip salep tohumları ve yumruları üretmek istediğinizi beyan edin. İlinizde bir ödül programı varsa, Salep tohumları ve programı nasıl geliştireceğiniz konusunda bilgi alacaksınız. Bu tohumları kışın ekdikten sonra yeni filizler Nisan’dan Mayıs’a kadar hasat edilmeye hazırdır. Her filizin altından 4-5 Salep tohumu elde edilebilir. Bu tohumların sadece% 50’sini alabilirsiniz. Daha sonra bu tohumları iyice yıkayıp kaynatmanız, ardından kurutmanız ve toz haline getirmeniz gerekir.

Özellikle bahçeniz ve küçük araziniz varsa, bunun çok karlı bir ürün olduğuna dikkat edilmelidir. Özellikle Ege Denizi’nde bu tohumlar hemen hemen her ev bahçesinde üretilmektedir. Bu işi daha büyük ölçekte yapmak istiyorsanız, salep bitkisinin (soğan) bakımının zor olduğunu ve çok fazla enerji gerektirdiğini bilmeniz gerekir. Fabrika, özel çaplı başlıklar da üretmektedir. Bu nedenle önce maksimum 500 metrekare alan dikmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Her şey doğruysa 500 metrekarelik Salep sahasından yaklaşık 405.000 lira kazanabilirsiniz. Salep’in tohumları ve yumruları genellikle Türkiye’deki dondurma üreticilerinden satın alınmaktadır. Çok tohumunuz varsa dondurma makinesini arayabilirsiniz. Miktar azsa, Çin tıbbı uygulayıcılarına satmanızı öneririz. Bir kilogram kuru toz Salep tohumu 150 liraya satılıyor.

Kreş Açıp Kreş İşletmek
Kreş Açıp Kreş İşletmek

Kreş Açıp Kreş İşletmek

Çocuk odası açmayı planlıyorsanız, kanunla belirlenen belirli koşullara ve düzenlemelere uymanız gerektiğini bilmelisiniz. 29342 sayılı “Resmi Gazete” de anaokulu açma mevzuatı açıkça belirtilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, adı “Özel Kreşler, Gündüz Bakımevleri ve Özel Çocuk Kulüplerinin Kurulmasına İlişkin Yönetmelik ve Çalışma Esasları” olarak adlandırılan kanunda belirtilen hükümlerden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sorumludur.

Özel bir kreş başlatmak karlı bir iş fikridir. İster Türkiye’de ister kreşte olun, uygun rekabet koşulları altında tasarruf edebilirsiniz. Çok yüksek maliyetle ve düşük sermaye ile uygun koşullarda kreş açılabilir. Bununla birlikte, düzenlemelere uymayan kreşler açmamanızı şiddetle tavsiye ederiz, çünkü bu tür işyerleri genellikle denetlenir.

Kreş Açma Şartları Nelerdir

Çocuk odası açmayı planlıyorsanız, önce kreşe uygun bir bina sağlamalısınız. Kreşe uygun yapı belirlendikten sonra, “kreş kurumu açma dilekçesi” ve “yapı kullanım izni” belgeleri için şehrin Aile ve Sosyal Politika Bürosuna başvurulması gerekmektedir. Uygulamadan 1-2 hafta sonra Bakanlıktan iki personel binanın kreş için uygun olup olmadığını kontrol edecek. Başvuru onaylanırsa çalışma yeni başlamıştır.

İş Hacmini Nasıl Arttırabiliriz

Paranız yetiyorsa, anaokulunu kolayca açabilirsiniz. Ancak çocukları işe alabilmek önemlidir. Maalesef, çoğu kreşte yeterli çocuk barınamaz. Bu durumda kreş açtıktan sonra iş hacmini artırmak için daha çok çalışmanız gerekir.

Kreş, ebeveynler için en önemli konulardan biridir. Ebeveynler çocuklarını okula kaydettirmeden önce kreşe çok dikkatli baktılar ve en ufak bir kafa karışıklığı ile çocuklarını kaydettirmeyi bıraktılar. Bu nedenle, tüm çalışanların davranışlarına son derece dikkatli davranmalı ve dikkat etmelisiniz.

Ayrıca ebeveynleri çocuk odasını ziyaret etmeye çekmek için reklamlara ihtiyacınız var. Gazete, radyo, TV kanalları ve yerel yayın yapan sosyal medya hesaplarında reklam vermeyi ihmal etmeyin. Ayrıca, fiyatınızın piyasadan çok daha yüksek ve düşük olmaması gerektiğini lütfen unutmayın. Kreşe check-in yapmak ve onlarla profesyonel gibi konuşmak için gelen ebeveynlere bakmak bile bu konuda kendilerini geliştirebilir.

Bir çocuğu kaydettirdikten sonra her şeyin bittiğini düşünme, burada çok önemli bir potansiyele sahipsin. Çocuklarınız ve ebeveynleriniz sizden memnunsa, beklenmedik bir kayıt alabilmeniz için sizi başkalarına tavsiye edeceklerdir. Bu nedenle, lütfen çok dikkatli olun ve ebeveynlerinizin karşılaşabileceği herhangi bir sorun için destek sağlayın.

Medikal Market Açmak
Medikal Market Açmak

Medikal Market Açmak, Gerekli Belgeler Ve Yapılması Gerekenler

Özellikle hastane yakınlarında mağazası olanlar için en mantıklı iş fikirlerinden biri medikal pazarı açmaktır. Bu işe katılmak isteyenler için evrak ve koşullar hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Kim Medikal Dükkanı Açabilir

Sağlık departmanı Türkiye’deki en ekonomik departmanlardan biridir. Bu sektörde bir iş olan Medikal Mağaza işini başlatmak için yüksek bir dereceye veya herhangi bir lisansa ihtiyacınız yoktur.

Her Türk vatandaşının her yerde sağlık ocağı açmasını umuyor. Ancak bu işle uğraşan personelin tıbbi ürünler konusunda bilgi ve deneyime sahip olması önemlidir. Aksi takdirde müşterileriniz güçsüz kalacak ve iş hacminiz istediğiniz gibi olmayacaktır. Medikal mağazada satılık ilaç bulunmamaktadır. Aksine bazı ürünler insanların ortopedik hastalıklarını çözebilir.

Medikal Dükkanı Açacak Kişilere Tavsiyeler

Bir tıbbi mağaza açıyorsanız, en önemli tavsiyemiz, hastaneye yakın bir işyerinin sektör için hayati önem taşıdığıdır. Sabit müşteriniz olmadığı için ilk ve son kez birçok müşteri görüyorsunuz. Bu nedenle hastaneye yakın olmak ve hastanın oraya ilk ulaşabileceği noktada olmak size büyük bir gelir sağlayabilir.

Genellikle tıbbi sorunlar hastaların acil ihtiyaçlarıdır ve hastalar veya yakınları bu ihtiyacı en kısa sürede ziyaret edebilecekleri perspektifinden satın alırlar. Ek olarak, eczaneler eczanelerden çok daha düşüktür, bu nedenle birçok yerde neredeyse hiç rekabet yoktur.

Medikal Dükkanı Nasıl Açılır, Ne Kadar Para Gereklidir

Bir tıp dükkanı açmak için önce bir iş bulmalısınız. Ardından, resmi açılış sürecini tamamlamanız gerekir. Resmi işlemler hakkında detaylı bilgi ve gerekli evrakları “Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar” rehberinden alabilirsiniz.

Resmi prosedürleri tamamladıktan sonra, bir tıbbi ürün şirketi veya ürün distribütörünü satın almanız gerekir. Bir şirketin bayiliğiniz varsa, onlar zaten ürün tedarik edeceklerdir, ancak ürün satın almak ve bu işi daha profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız, bir depo tutmanız gerektiğini unutmayın. Mağazadaki tüm öğeleri saklayamazsınız ve bazı öğelerin envanterini tutmanız gerekir.

Medikal market, yaklaşık 140.000 liralık minimum sermaye gerektirir. Bu miktar, büyük bir envanter sağlamak için satın alınan ürünleri içermez. Dağıtım fırsatında bu miktardan daha düşük bir fiyata medikal mağaza açabilirsiniz.

Medikal Dükkanı Açmak Karlı mı

Ülkemizde ve tüm dünyada insanlar sağlığa her geçen gün daha fazla önem veriyor. Bu durumda ciroda bir artış ve sağlık sorunları için kazanç görmek mümkündür.

Medikal pazarda insanlar doğrudan ilaç bulmak yerine destekleyici ürünler ve kişisel bakım ürünleri bulabilirler. Sağlık Bakanlığı’nın bu ürünler üzerinde net bir fiyat limiti bulunmadığından, karlılıkları eczanelerinkinden çok daha yüksektir. Medikal pazarda ortalama olarak tüm ürünler için kar marjı yaklaşık% 23’tür. Devlet hastanelerine yakın olan ve ciddi rakipleri olmayan medikal pazar, ayda ortalama 12.000 lira kazanabilir. Sayı tamamen ortalama.

admin

Girişimci iş fikirleri aramanıza net bilgiler. Ayrıca internetten para kazanma yolları hakkında doğru cevaplarile size kaynak niteliğinde bilgiler verecek; Yeni İş Fikirleri & Para Kazanma Yolları konusunda açılmış yenilikçi web portalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir