Sermayesiz Yapılacak İş Fikirleri Nelerdir

Ülkemizde, girişimlerin yaşadıkları sorunlardan birisi sermaye olmadan bir işle başa çıkmaya çalışmaktır. Yeterli sermayesi olmadan, girişimciler hayal ettikleri iş fikirleri adımlarını hayata geçirmekte zorlanıyorlar.

Sizler de hayallerinizi gerçekleştirmek için sermaye sorunu yaşıyorsanız, sermayesiz yapılacak iş fikirleri size uygun olabilir. Sermaye gerektirmeyen iş fikirleriyle başlayabilir, hayallerinizin işi için para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Sermayesiz Yapılacak İş Fikirleri Listesi

 1. Seyyar Satıcılık
 2. Danışmanlık Hizmeti
 3. Boyama işleri
 4. Yemek Teslimatı
 5. Youtuber Olmak
 6. Nohut Dürüm işi
 7. Domates Kurutma işi
 8. Makale Yazma
 9. Özel Ders Verme
 10. Taksicilik Yapmak
 11. Anketlere Katılmak
 12. Tercüme Yapmak
 13. Seslendirme Yapma
 14. Mobil Uygulamalar
 15. Temizlik işleri

Sıfır Sermaye ile Yapılabilecek iş Fikirleri

Yukarıda bahsettiğimiz sıfır sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri hakkında size daha fazla bilgi verelim. Para kazanma yolları içerisinde size rehber olacak makaleye ara vermeden devam edelim.

Seyyar Satıcılık

Sermaye gerektirmeden yapılabilecek iş fikirleri listesinin başında seyyar satıcılık geliyor. En zenginlerin bile zamanında uğraştıkları bu meslek, neredeyse hiç sermaye gerektirmiyor. Eğer kendi ürününüzü satıp kazanmak istiyorsanız, bunun için çok az bir sermaye yeterli olacaktır. Dilerseniz, sıfır sermayeyle, kar payı alarak çalışabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti
Danışmanlık Hizmeti

Danışmanlık Hizmeti

Danışmanlık profesyonel bilgilerinizi satma olarak değerlendirilebilir. Eğer hakim olduğunuz bir konu varsa, bunun üzerine insanlara danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Mühendislik, ithalat, ihracat, muhasebe, nakliye veya diğer pek çok konu üzerine danışmanlık hizmet verebilirsiniz.

Boyama işleri
Boyama işleri

Boyama işleri

Bu işle uğraşan kişilerin sayısında azalma olması nedeniyle, rağbetin yavaştan artmaya başlayabileceği iş kollarından biridir. Boyama, ev tadilatı hizmetleri içerisinde yer alan, biraz beceri ve çok çalışma gerektiren işler arasındadır. Sermayeniz hiç olmadan boyama işine girebilir ve hayala edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz.

Yemek Teslimatı
Yemek Teslimatı

Yemek Teslimatı

Kendi motosikletiniz varsa, hemen bir işletmeye teslimat için başvurabilirsiniz. Günlük ortalama 100-130 lira kazanabilirsiniz Eğer motosikletiniz yoksa, ortalama 70 lira günlük kazanç elde edebilirsiniz.

Youtuber Olmak
Youtuber Olmak

Youtuber Olmak

Youtube üzerinden para kazanmak son yıllardan popüler hale geldi. Sizde kendinizi bir konu üzerinde geliştirip, Youtube için videolar çekebilir, sınırı olmayan kazançlara erişme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bunun için sermayenizin olmasına hiç gerek yok.

Nohut Dürüm işi
Nohut Dürüm işi

Nohut Dürüm işi

Nohut dürüm işi son dönemlerde rağbet gören iş kollarından biridir. Sıfır sermayeyle girebileceğiniz nohut dürüm satıcılığında, kendinize sermaye oluşturabilecek kadar para kazanabilirsiniz. İsterseniz bir seyyar araç kiralayabilir, son zamanların popüler işine başlayabilirsiniz.

Domates Kurutma işi
Domates Kurutma işi

Domates Kurutma işi

Kışın domatesler olmadığından, insanlar kurutulmuş domateslere yönelebiliyorlar. Çağın hızı nedeniyle, insanların domates kurutma için yeterli zamanı bulamadıkları düşünülürse, iyi bir fırsat olabilir. Fiyat avantajı sunularak yapılacak bu işten, düzenli olmasa da mevsimlik gelir elde edilebilir. Üstelik herhangi bir sermayenizin olmasına hiç gerek yok.

Makale Yazma
Makale Yazma

Makale Yazma

İnternet dünyasının gelişimiyle birlikte, birçok iş kolu ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan birisi de dijital ortamda makale yazma işidir. Dilerseniz, güvenilir içerik ajanslarına başvuru yaparak, 100 kelime başına ortalama 1 ile 6 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için çok yetenekli olmanıza, sermayenizin çok fazla olmasına gerek olmayacaktır.

Özel Ders Verme
Özel Ders Verme

Özel Ders Verme

Herhangi bir konuda profesyonelseniz, bunun özel ders haline getirerek, öğrenci bulabilirsiniz. Sadece Matematik, İngilizce değil, örgü örme, hızlı yemek yapma, bilgisayar gelişimi alanında özel dersler verebilirsiniz. Bunun için arkadaş ortamlarına ihtiyacınız yok. İnternet ortamında fiyat belirleyerek, öğrencilerinizi bulmaya başlayabilirsiniz.

Taksicilik Yapmak
Taksicilik Yapmak

Taksicilik Yapmak

Taksicilik, günlük 200-300 lira kazanabileceğiniz iş fikirlerinden birisidir. Bunun için yaşadığınız şehri iyi bilmeniz ve ehliyet sahibi olmanız yeterli olacaktır. Sadece birkaç taksi durağını gezerek, kendinize uygun bir iş edinerek, taksicilik yapmaya başlayabilirsiniz.

Anketlere Katılmak
Anketlere Katılmak

Anketlere Katılmak

Anketlere katılarak para kazanmak, çok fazla önerilen bir iş kolu değildir. Ancak özellikle hiç sermaye istememesi ve aynı an içinde birçok anket şirketine kayıt olunabildiği için gözden geçirilebilir. Yapmanız gereken dijital platformlar üzerinden güvenilir anketleri tarayarak, kaydolup kazanmaya başlamak. Sıfır sermayeyle aylık 1000 liraya kadar kazanç elde edebilirsiniz.

Tercüme Yapmak
Tercüme Yapmak

Tercüme Yapmak

Herhangi bir yabancı dili biliyorsanız, bunu rahatça kazanca dönüştürebilirsiniz. Bunun için binlerce lira paranız olmasına hiç gerek yok. Yapmanız gereken profesyonel bir CV hazırlayıp tercüme ofislerine başvuruda bulunmak.

Bildiğiniz dilin önemine göre kısa sürede geri dönüş alabilir, yeni sermayesiz işinize başlayabilirsiniz. Tercüme yaparak, tahmin edemeyeceğiniz kadar kazançlar elde edebilirsiniz.

Seslendirme Yapma
Seslendirme Yapma

Seslendirme Yapma

Sesinize güveniyorsanız, profesyonel olarak seslendirme yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için çok büyük paralarınız olmasına gerek yok. Hatta hiç paranız olmasa bile seslendirme yaparak on binlerce lira kazanç elde edebilirsiniz. Oyun şirketlerine, Youtube kanallarına veya reklam ajanslarına, seslendirme hizmeti vermeye başlayabilirsiniz.

Mobil Uygulamalar
Mobil Uygulamalar

Mobil Uygulamalar

Play Store veya App Store mağazalarında, para kazandıran uygulamalar bulunuyor. Akıllı bir cihazınız varsa, bu uygulamaları indirerek, faturalarınızı ödeyecek, harçlığınızı çıkaracak kadar para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Temizlik işleri
Temizlik işleri

Temizlik işleri

Temizlik denince, akla genellikle bir okulda veya şirkette temizlik işleri manasına geliyor. Evet bunlar da bu iş kolu içerisinde ancak bizim bahsettiğimiz çok daha basit olanı. Bağımsız olarak ev temizliği veya iş yeri temizliği yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz Sermayeniz olmadan girebileceğiniz bu işte iyi olmanız, kazanç sağlamak için yeterli.

Bu işlerin tamamını, sermayeniz olmadan rahatça yapabilirsiniz. Bu listeden kendiniz için en uygun olanları bir yere not ederek, sermayesiz iş için ilk adımınızı atabilirsiniz. Çalıştıkça, kazanmaya başladığınızı ve hayallerinize adım adım yaklaştığınızı rahatça göreceksiniz.

Kısa başlıklar halinde size sermayesiz iş fikirleri hakkında başlıklar aktardık. Fakat aşağıda bulunan makalenin mutlaka dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz. 🙂

admin

Girişimci iş fikirleri aramanıza net bilgiler. Ayrıca internetten para kazanma yolları hakkında doğru cevaplarile size kaynak niteliğinde bilgiler verecek; Yeni İş Fikirleri & Para Kazanma Yolları konusunda açılmış yenilikçi web portalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir